Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Czy każde zegary mają "literki" skrzyni automatycz

strejla_u - 8 Wrz 2023, 22:23
Temat postu: Czy każde zegary mają "literki" skrzyni automatycz
Czołem!
Wkoncu się doczłapałem do swojej fiesty, koniec pożyczania od rodziów. Mam egzemplarz sprowadzony z USA z silnikiem 1.6B i automatyczną skrzynią. O dziwo na zegarze prędkościomierza skala jest podwójna, tj główne wskazania to mile, ale pod spodem są małe niebieskie napisy z km/h. Niby jeździć się da, poprzedni właściciel dawał radę kilka lat, ale mi to trochę przeszkadza i rozważam wymianę zegarów na wersję europejską. Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem zegary, które z wierzchu wyglądają tak samo jak moje, skala prędkości europejska. Ale nie wiem czy na tym małym środkowym wyświetlaczyku mają wskazania biegu z automatu. Jak to jest? Zegary są uniwersalne pomiędzy manualami i automatami?

Na coś szczególnego zwrócić uwagę przy zakupie nowych zegarów? Słyszałem o konieczności programowania immobilizera i kluczyków, liczę się z tym. Nie znam się na tym, zakładam że forscanem się tego nie zrobi, ale to sobie znajdę kogoś kto mi to poprogramuje, ale chciałbym kupić za wczasu odpowiednie komponenty.

JoeMix - 9 Wrz 2023, 23:43

Nie,,, nie wszystkie zegary mają cyferki od automatu i przynajmniej u mnie, nie wyświetlą się tam na którym biegu jest skrzynia tylko D i napis "auto" ewentualnie P, R N,,, wiec taki mało przydatny bajerek w sumie,,, i to że wsadzisz zegary inaczej wyskalowane nie znaczy ze będą dobrze wyskalowane,,,

W zegarach jest cała konfiguracja auta, nie ze jakiś tam immobilizer,,, wszystko.

strejla_u - 10 Wrz 2023, 23:44

Nie no, właśnie chodziło mi o to czy na wyświetlaczu centralnym są literki PRDN. Jeśli na każdym są, to obstawiam że są też cyferki. Moja fiesta ma tryb S z reczna możliwoscią przełączania biegów i w trybie S obok literek pokazuje również cyferkę na którym jest obecnie biegu. W trybie D cyferka znika.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group