Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Stukanie w silniku 1.4 Co to może być?

Mislim - 2 Lis 2022, 11:56
Temat postu: Stukanie w silniku 1.4 Co to może być?
Pany co może być, Stuka na zimnym i na gorącym. Przy zejściu z wysokich obrotów słychać z nasileniem. Ostatnio wymieniony olej i płyn. Auto ma moc jeździ normalnie. Filmik z nagraniem https://youtube.com/shorts/wStBQpjsv_k?feature=share
slawomirro - 2 Lis 2022, 13:42
Temat postu: Re: Stukanie w silniku 1.4 Co to może być?
Ja tam nic nie słyszę złego, chyba że chodzi o ten dźwięk szumu, ale to chyba szum wiatru lub szum oddechu autora nagrania.
Mislim - 2 Lis 2022, 14:45
Temat postu: Re: Stukanie w silniku 1.4 Co to może być?
slawomirro napisał/a:
Ja tam nic nie słyszę złego, chyba że chodzi o ten dźwięk szumu, ale to chyba szum wiatru lub szum oddechu autora nagrania.


No bez jaj, chodzi jak diesel i twgo stukania nie bylo sluchac wczesniej.

Jaszczur - 2 Lis 2022, 15:58

Jak sprzęgło naciśniesz to ustaje?
Mislim - 2 Lis 2022, 16:08

Jaszczur napisał/a:
Jak sprzęgło naciśniesz to ustaje?

Nie. To słychać praktycznie od razu po zapaleniu. Moze z 30 sekund jest cisza a potem stuka caly czas. Po przegazowani jak schodzi z obrotow to tez słychać. Mozliwe, ze to napinacz paska? Nie wiem ile z tym jezdzilem. Teraz radio wyciagnalem z auta i dopiero uslyszalem ze cos stuka.

slawomirro - 2 Lis 2022, 16:59
Temat postu: Re: Stukanie w silniku 1.4 Co to może być?
[quote="Mislim"]
slawomirro napisał/a:
chodzi jak diesel


Naprawdę nie słyszę, ale jesli chodzi jak diesel to pomyśl bardzo mocno o rozrządzie.
Ja kiedyś zignorowałem stukot jak diesel i potem pasek rozrządu mi strzelił i silnik do remontu miałem.

Mislim - 2 Lis 2022, 17:47
Temat postu: Re: Stukanie w silniku 1.4 Co to może być?
[quote="slawomirro"]
Mislim napisał/a:
slawomirro napisał/a:
chodzi jak diesel


Naprawdę nie słyszę, ale jesli chodzi jak diesel to pomyśl bardzo mocno o rozrządzie.
Ja kiedyś zignorowałem stukot jak diesel i potem pasek rozrządu mi strzelił i silnik do remontu miałem.

Jutro wstawiam auto na warsztat, zestaw mam kupiony tylko czekal na odpowiedni moment. Przy okazji sprawdzą cala górę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group