Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - MASAKRA WTRYSKIWACZY 1.4 TDCI

ZygaChajzer - 26 Sty 2021, 17:34
Temat postu: MASAKRA WTRYSKIWACZY 1.4 TDCI
Witam, opisze na szybko sytuacje, auto mi strasznie szarpalo, az przeszlo w tryb awaryjny, okazalo sie, ze padl wtryskiwacz cylindra nr 1... okej. Wymienilem go (mechol wsadzil wtrysk z fiusiona 1.4 tdci, wiec git) spoko jezdzil az znowu to sie stalo... wyslal mi skan z kompa i pokazalo mu, ze to wtryskiwacz cylindra nr 2. No i tutaj jest strasznie duzo pytan.

Czy to normalne, ze jeden po drugim wtryskiwaczu pada?
Czy to normalne ze typol za sama wymiane pisze sobie 700zl?

Co proponujecie robic? Mechol mowi, ze najlepiej wymienic ten jeden, ma jakis uzywany znowu ale sie boje, ze bede tak jeden po drugim wymieniac... masakra mozecie wyslac mi link do nowych/uzywanych wtrysków do mojego silnika?

Bardzo chce ratowac ten silnik, bo ma dopiero 135k przejechane, ale nie chce zeby ceny naprawy przewyzszyly jego wartosci.

Jutro mam dostac jeszcze wycene od innego mechanika... czekam na jego info.

Dziekuje za wszystkie porady i pozdrawiam

zwardek - 26 Sty 2021, 21:53

od czego padł wtryskiwacz? Jeśli zatkany opiłkami to problem będzie w pompie i może po kolei zatykać wszystkie
ZygaChajzer - 26 Sty 2021, 22:07

Nie mam pojęcia, po diagnostyce tylko mam informacje:
P1202:Przerwa/zwarcie w obwodzie wtryskiwacza cylindra nr: 2
P0202:wadliwe dzialanie obwodu wtryskiwacza:cylinder 2

JoeMix - 26 Sty 2021, 22:10

Jak padł ten pierwszy wtrysk, bo ten drugi rozumiem elektronicznie wysiadł skoro ma przerwę w obwodzie,,,
ZygaChajzer - 26 Sty 2021, 22:14

Pierwszy mial taki sam error tylko, ze obwodu wtryskiwacza nr 1
JoeMix - 27 Sty 2021, 22:13

Może sterownik jest uszkodzony i uwala wtryski?
ZygaChajzer - 3 Lut 2021, 12:14

Wzialem funie do innego mecha i okazalo sie ze 1wtrysk do wymiany a 3 do regeneracji, bede pytac od czego tak sie stalo, ale no masakra

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group