Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Problem z przyśpieszeniem

przemo802 - 5 Paź 2020, 19:25
Temat postu: Problem z przyśpieszeniem
Hej, czy to normalne, że fiesta 1.6 16V zbiera się dopiero przy 3,5tys. obrotów?
Zauważyłem, że przy 2tys. po wciśnięciu gazu nie dzieje się praktycznie nic, aby jakoś sensownie i dynamicznie jeździć muszę trzymać auto w przedziale 3-4tys. obrotów.

JoeMix - 5 Paź 2020, 23:13

:yes:
Darekptr - 6 Paź 2020, 14:16

Witaj w świecie pięknych i świetnych wolnossących silników benzynowych.
damianisko5 - 6 Paź 2020, 17:50
Temat postu: Re: Problem z przyśpieszeniem
przemo802 napisał/a:
Hej, czy to normalne, że fiesta 1.6 16V zbiera się dopiero przy 3,5tys. obrotów?
Zauważyłem, że przy 2tys. po wciśnięciu gazu nie dzieje się praktycznie nic, aby jakoś sensownie i dynamicznie jeździć muszę trzymać auto w przedziale 3-4tys. obrotów.

A widziałeś Waść krzywą momentu obrotowego tego 1.6/16V?

slawomirro - 6 Paź 2020, 20:57
Temat postu: Re: Problem z przyśpieszeniem
przemo802 napisał/a:
Hej, czy to normalne, że fiesta 1.6 16V zbiera się dopiero przy 3,5tys. obrotów?
Zauważyłem, że przy 2tys. po wciśnięciu gazu nie dzieje się praktycznie nic, aby jakoś sensownie i dynamicznie jeździć muszę trzymać auto w przedziale 3-4tys. obrotów.


Fiesta 1.6 lubi wysokie obroty. U mnie natomiast od 2,5 tys w sumie coś się zaczyna "dziać", ale faktycznie dopiero powyżej 3 ciągnie, a zupełną normą jest przyśpieszanie do ok 4 tyś. Co ciekawe nie przekłada się to jakoś na wzrost spalania. Lubię sobie wystartować spod świateł, jeżdżę głównie w mieście, a pali mi 7,5. Natomiast przy jeździe poradnikowo-ekonomicznej 2-3 tyś zdecydowanie Fiesta pali... więcej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group