Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Koło dojazdowe do Forda Focusa mk2

adamsonm - 14 Lis 2019, 17:50
Temat postu: Koło dojazdowe do Forda Focusa mk2
Cześć, ojciec został posiadaczem Forda (Focus mk2 po lifcie). Auto wyposażone w instalację gazową i chciał sobie zakupić jakaś małą, przyzwoitą dojazdóweczkę. Polecacie jakiś szczególny rozmiar? Czy po prostu brać jakąkolwiek z dobrym rozstawem bo to i tak dojazdówka i nie będzie się na tym pokonywało nie wiadomo jakiej trasy.
JoeMix - 14 Lis 2019, 21:23

Jak kupisz pierwsza lepszą z pasującym rozstawem otworów, to prawdopodobnie będzie ona mniejsza niż reszta kół i wtedy raczej montaż tylko na tylnej osi,,, ale będzie mało miejsca zajmować, pasujące wymiarem będzie bardziej kłopotliwe pewnie w wożeniu ale w razie co można założyć w miejsce przebitego koła bez przekładek,,,
adamsonm - 15 Lis 2019, 17:36

Właśnie z tego co tak na szybko zerknąłem na allegro to są głównie 16" a w tym Focusie jest 15 na co dzień. Ale dzięki za info o tym montażu tylko na tył w razie zakupu mniejszego wymiaru (cale).
JoeMix - 15 Lis 2019, 21:24

Tu nie chodzi o to że mniejsza, tylko o to że ciężko się kieruje, skręca, hamuje i przyśpiesza autem które ma 2 rożne wielkości kół oraz szerokości,,, w combo czyli na osi skrętnej i napędowej jednocześnie,,,

Kiedyś dawno słyszałem opinie że dojazdówka tylko na tylnej osi i 50km/h max, czyli jak łapiesz kapcia z przodu, to zakładasz koło dojazdowe na tył (po tej samej stronie co kapeć) a pozyskane koło zakładasz do przodu,,, teraz dopuszcza się ponoć jazdę do 80 i na niewielkim dystansie można na przedniej osi,,,

Poza problemami ze sterownością w przypadku rożnej wielkości kół po tyłku tez dostaje ostro mechanizm różnicowy a komputer może dostać szału jeśli non stop każde koło będzie się kręciło z rożną prędkością,,,

Marcin - 17 Lis 2019, 18:11

Jak na aucie są 15" to też taki dojazd można poszukać, ja musiałem kupić minimum 16" bo mniejszego rozmiaru nie założę na przód z powodu wielkości hamulców.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group