Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Wymiana modułu gem w fieście mk7 lift

adams502 - 9 Wrz 2018, 13:45
Temat postu: Wymiana modułu gem w fieście mk7 lift
Witam. Chce założyć czujniki parkowania oryginalne do fiesty żony niestety w kościach gdzie są kable od czujników w module gem brakuje pinow po włączeniu czujników forscanem nic się nie dzieje nie widzi nawet błędów z racji nie podłączenia czujników więc model ich nie ma, moj modul to AV1T-5K600-CG chce zmienic na AV1T-5K600-GH (widzialem 2 fiesty z tym modulem z tego roku co moja 2013 i z tym samym silnikiem 1.0 ecoboost oraz bardzo podobnym wyposazeniem jedna miala tylko tylne czujniki druga przednie i tylne). Jak podmienie moduly wygram forscanem plik backup z ustawieniami gem z mojego oryginalnego modułu do tego nowego to wystarczy czy trzeba będzie wczytać na nowo kluczyki do imobilaisera?
lukaszooo - 10 Wrz 2018, 13:18

Gdzie znalazłeś w fiescie mk7 GEM ??? Piszesz że aktywowałeś czujniki w module ktory w tym aucie nie wystepuje 😎
Nic nie wymieniaj bo i tak ci to nic nie da.

adams502 - 10 Wrz 2018, 14:30

Kolego gem napisałem z przyzwyczajenia w fordzie chodzi o BSI. Wszystko da rade zrobić i będzie działać kwestia tylko dostępu do części i oprogramowania. Moduły to koszt 60zł niestety w poliftach jeżeli nie było czujników fabrycznie moduł pozbawiony jest elektroniki sterującej czujnikami więc samo włączenie w sofcie nic nie da. W wersji z czujnikami z tyłu po włączeniu czujników przednich wywala błąd braku komunikacji z czujnikami po dołożeniu czujników będzie wszystko działać. Zasięgnąłem informacji, że po wymianie modułu komfortu należy na nowo wczytać imo kluczyków oraz przywrócić plik z poprzedniego modułu i będzie wszystko działać. Napisałem post z myślą że ktoś już coś takiego robił i podzieli się informacją jak poszło.
lukaszooo - 10 Wrz 2018, 21:09

Masz słabego doradcę...... jesli auto ma czujniki z tyłu to nie wystarczy dolozenie czujników z przodu.....
Choć byś wsadził BCM od najbogatszej wersji to aktywacja w BCMie i tak nic ci nie da.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group