Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - Jak podłączyć Dirland by Sirio Duo

rafalszczypinski - 3 Lis 2016, 15:15
Temat postu: Jak podłączyć Dirland by Sirio Duo
Witam, właśnie zakupiłem antenę CB/FM Dirland by Sirio Duo. Pytanie do Szanownych Kolegów - jak to ustrojstwo najlepiej zamontować w Fiesta mk6? Ktoś już próbował? Proszę o sugestie. (co do zasięgu- to ma być tylko antymisiek).
rafalszczypinski - 5 Lis 2016, 18:10
Temat postu: Jak podłączyć Dirland by Sirio Duo
Podłączyłem. Trochę rzeźby frezem, dobre zabezpieczenie masą bitumiczna (inaczej woda w środku murowana) i antena na dachu. Jutro testy FM i CB.
Puff - 6 Lis 2016, 00:34
Temat postu: Jak podłączyć Dirland by Sirio Duo
Wygląda dziwnie, ciekawe czy działa lepiej niż wygląda :D
barcik - 6 Lis 2016, 20:23
Temat postu: Jak podłączyć Dirland by Sirio Duo
Puff napisał/a:
Wygląda dziwnie, ciekawe czy działa lepiej niż wygląda :D

Ma działać nie wyglądać :-P

rafalszczypinski - 8 Lis 2016, 10:58
Temat postu: Jak podłączyć Dirland by Sirio Duo
No i po pierwszych testach. Antena FM spisuje się lepiej niż oryginał (nie dziwne bo oryginał był z 2004 roku i trochę.. się postarzał). Co do CB- promiennik anteny fabrycznie nieco za długi - SWR na kanale 1 - 1,2 na kanale 40 - około 2,5) - konieczne jest skrócenie promiennika i antena dobrze się stroi. Co do zasięgu- jaka długość promiennika taki zasięg- jako antymisiek wystarcza (miasto - zależy od "ruchu" w eterze, około 3-4 km, trasa - max 7 km). Odsłuch zdecydowanie lepszy niż nadawanie. Dla ambitnych - można bez problemu w miejsce oryginalnego bacika Sirio (na oko 30 cm) wkręcić nieco lepszy promiennik- np AS-100 i cieszyć się ze znacznie lepszych zasięgów. Widziałem, że na tej podstawie jeźdżą i ML-145 ale z uwagi na bliskość przedniej szyby i małą grubość blachy dachu we Fieście mk6 nie ryzykowałbym czegoś cięższego niż AS-100 (no chyba, że ze stajni firmy lemm- mają bardzo lekkie anteny o świetnych osiągach- trzeba uważać na podróby- z tego co czytałem obecnie nie produkują już we Włoszech, a na rynku nowe są "chińskie" lemm-y - najczęściej podróby).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group