Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - ST - bierze olej

japan200 - 27 Mar 2016, 11:30
Temat postu: ST - bierze olej
witam kupilem samochod za granica i uzytkuje go juz ponad miesiac zauwazylem ze silnik pobiera mi olej.kopici nie kopci.zadnych wyciekow nie ma. Przy normalnej spokojnej jezdzie raczej ubytkow nie widac gorzej jest gdy zaczyna sie silnik wkrecac na wieksze obroty. olej ktory mam zalany to motul 6100 10w40 jesli chodzi o spalanie oleju to wychodzi okolo litra na 1000km.wiadome ze nikt takiego samochodu nie kupowal zeby sobie nim jezdzic do kosciola tylko pewnie w gre wchodzila moze i jazda po jakims torze bo na to stac ludzi i sie bawia. teraz pytanie co z tym zrobic,czy zmienic olej na inny czy juz tylko remont mnie czeka czy poprostu dolewac i jezdzic dalej
MisiekT - 27 Mar 2016, 12:18
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
najpierw porządna płukanka i dobry olej 5w30 zgodny z Fordem - to co zalałeś nie nadaje się do tego silnika (pomijam, ze oszczędzanie na oleju i branie polsyntetyka jest slabym pomysłem)
japan200 - 27 Mar 2016, 13:13
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
kolego nikt tu nie myslal o oszczedzaniu nie znam sie na olejach pojechalem do firmy ktora sie tym trudni i taki mi polecili.z reszta nie wzialem najtanszego tylko w sumie motul to chyba nie najgorsza polka. a teraz juz tak na powaznie to jaki mam ten olej zalac? ta plukanke to jak sie robi moze to glupie pytanie ale nigdy czegos takiego nei robilem wiec pytam grzecznie;)

Dodano po 3 minutach 43 sekundach:
jak bierze 10w40 to nie bedzie bralo 5w30?

MisiekT - 28 Mar 2016, 01:39
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
Motul - tak, ale akurat ten model to zwykly (i dosyć tani) polsyntetyk
plukanka to plyn, który wlewasz do starego oleju na 20 minut pracy przed spuszczeniem go, oczyszcza silnik z nagarów
co do olejów, polecam MILLERS OILS EE LONGLIFE ECO 5w30 + płukanka
albo pelny syntetyk z Motula, jak jesteś przywiązany do tej marki (tylko nie żaden "Ford specific", a 8100 Eco-nergy 5W30)

japan200 napisał/a:
jak bierze 10w40 to nie bedzie bralo 5w30?

tutaj nie masz się co oszukiwać, może brac nadal - ale jest jeden sposób żeby się przekonać... a dolewanie 1l na 1000km to porazka, co drugie tankowanie do baku butelka oleju :tyłek:

kamil208 - 28 Mar 2016, 10:11
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
nie koniecznie musi to byc motul moze byc i ten drugi ktory wymieniles.czyli teraz pasuje kupic ta plukanke wlac do silnika i za 15-20min zmienic olej np na ten MILLERS OILS EE LONGLIFE ECO 5w30
luki - 28 Mar 2016, 10:19
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
Silniki z gamy duratec he niezależnie czy 1.8 czy 2.0 maja problemy z zapiekającymi sie pierścieniami olejowymymi. Kompresja jest ok natomiast biorą olej.
japan200 - 28 Mar 2016, 13:46
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
to teraz tak nowy olej filtry plukanka to koszt 250zl remont troche wiecej:P wlasnie czytalem gdzies o tych pierscieniach ze duratec ma z tym problem. sam nie wiem co robic
Jaszczur - 28 Mar 2016, 15:35
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
Jest szansa że po wlaniu syntetyka z jakimś dobrym pakietem detergentów ruszy pierścienie i pobór oleju w konsekwencji się zmniejszy, ale to raczej długoterminowy proces, i na efekty z dnia na dzień bym nie liczył.
MisiekT - 28 Mar 2016, 21:01
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
~250zl za nowy olej (zaplacilbys raz, jakbys pomyslal wcześniej żeby sprawdzić co powinieneś zalac)
~2500zl i wiecej za nowy używany silnik w niepewnym stanie
sam musisz zdecydować jak wolisz...

Jondi - 28 Mar 2016, 21:43
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
za 2500-3000 zrobi się spokojnie remont z nowymi pierścionkami panewkami itp a za 3000 to może się nawet udać z rozrządem

co do zakupu używki trzeba by brać z mondeo o za silniki z fiesty różniące się tylko osprzętem ludzie krzyczą chore kwoty

Jak już ktoś pisał te silniki mają problem z braniem oleju i nie jest to żadna nowość :) w mondeo zdecydowana większość bierze pytanie tylko ile :)

ja osobiście leję 5w40 taki mi polecali specjaliści od olei np http://zmienolej.pl/pl/ o lepszego speca trudno :)

japan200 - 28 Mar 2016, 22:25
Temat postu: bierze olej Fiesta ST
zobacze jeszcze co mi te spece napisza,ogolnie nie robie dlugich tras bo w sumie jezdze na miejscu i moj przebieg roczny o ile sie nic nie zmieni to jest okolo 10tys czyli malo,przy samych dolewkach to bym 10lat tym autem jezdzil zanim by mi sie wrocil ten remont;)
zwardek - 29 Mar 2016, 14:25
Temat postu: St - bierze olej
Nie licz na to, że po płukance i zmianie oleju się poprawi.
Zbieraj na inny silnik, zbieraj na remont albo regularnie dolewaj/jeździj mniej agresywnie ;-|

Jondi - 30 Mar 2016, 19:20
Temat postu: St - bierze olej
kolega ma racje w 100% nie ogarnie się tego zmianą oleju i płukaniem układu ale jest szansa na obniżenie brania oleju

temat bardzo popularny w tych silnikach jak i 1,8 i 2,0 w mondeo po prostu zapiekają się pierścienie olejowe i szybciej zużywają

japan200 - 27 Sie 2016, 17:19
Temat postu: St - bierze olej
ktos z Was remontowal juz taki silnik??? bo bede zmuszony zrobic to w najblizszym czasie u siebie a czytalem rozne opinie ze ludzia remont nie przyniosl zadnych efektow
Dual - 28 Sie 2016, 12:09
Temat postu: ST - bierze olej
Ja kilkukrotnie przeprowadzałem remonty tych silników (5 albo 6 sztuk) i żaden oleju nie bierze, podstawa to dobre pierścienie, ja polecam te z łódzkiej primy tylko ciężko je zdobyć w normalnej dystrybucji.
Od siebie dodam że lepiej remontować bo kupisz używany i pewnie też będzie brał :ford:

Jondi - 12 Wrz 2016, 21:21
Temat postu: ST - bierze olej
remonty w mondeo robi często mój znajomy z Kazimierzy Wielkiej. Gość znany bardzo na mondeo klub polska bo robu v6 i rzędówki z całej polski. Jeśli dobrze pamiętam kozt zrobienia całego silnika z panewkami pierścionkami głowica uszczelkami pierdołami to ok 2500zł
kuba87 - 12 Wrz 2016, 21:31
Temat postu: ST - bierze olej
możesz jeszcze spróbować nalać nafty na tłoki, jak już spuścisz olej z płukanką, z tym że nalewasz nafty i zostawiasz na noc
luki - 13 Wrz 2016, 21:24
Temat postu: ST - bierze olej
Kuba lanie nafty nic nie da. Pierścienie olejowe wydłubywałem śrubokrętem zapiekaja się na amen. Również polecam fordziarza z Kazimierzy sporo mi poradził. Sam jestem na etapie składania durateca i szczerze żałuje ze nie szukałem jakiegoś pewniaka bo remont ciągnie się za mną od czerwca... A ile kasy już poszło. Kompletny zestaw uszczelek na cały silnik plus śruby do głowicy to wydatek rzędu 750 zl. Panewki 180. Pierścienie 40 zl za tłok, remont głowicy 650. A gdzie płyny, robocizna sprzęgło itp.
Jondi - 13 Wrz 2016, 22:00
Temat postu: ST - bierze olej
z 2 strony kupując używkę możesz wpakować się na podobną mine... za 2,0 z mondeo dasz 1000zł? Przekładka minimum 500zł + płyny i masz z 2k nie mając nadal pojęcia ile wart jest silnik który kupiłeś. moim zdaniem tylko remont bo koszta są bardzo przyzwoite
modell1 - 13 Wrz 2016, 22:48
Temat postu: ST - bierze olej
Ja też jestem na etapie remontu durateca u mnie stukał korbowód. Dokładny koszt opiszę jak skończę :)
luki - 14 Wrz 2016, 07:10
Temat postu: ST - bierze olej
Stukal na sworzniu czy panewce
modell1 - 14 Wrz 2016, 20:51
Temat postu: ST - bierze olej
Na sworzniu na dniach jest składany jak ogarnę wszystko
JanuszTomek :) - 13 Kwi 2017, 05:11

Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd ponieważ motul 6100 10w40 jest olejem syntetyczym a np castrol 5w30 z forda nie ma nic wspólnego z syntetykiem poza nazwą i dlatego w ST150 często kończą się panewki
Poczytaj o olejach a później się wypowiadaj ponieważ motul to bardzo dobra firma tak jak i millers czy liqui moly a prawie cała reszta to .........
Olej lany przez forda czyli castrol nie nadaje się do ST a tym bardziej 5w30 który może jest dobry na zimę ze względy na 5 ale na lato i upały oraz ostre kręcenie zupełnie się nie nadaje przez swoje 30 bo te dopiski oznaczają w jakich temperaturach dany olej może pracować a nie czy jest syntetyczny czy nie jak powszechnie przyjęta opinia :rotfl:
Ja bym szukał 10w50 lub 10w60 bo to można już nazwać lejem do delikatnego sportu i raczej z tych 3 firm wymienionych wyżej bo tak jak wcześniej piałem reszta z rynku nie ma raczej nic wspólnego z syntetykami lecz to lektura na dłużej i nigdy nie słuchajcie głupot, że olej 5w40 to syntetyk 10w40 półsyntetyk a 15w40 mineralny bo to tylko u polskich mechaników JANUSZU
PS jaki taki liqui moly który znacznie ogranicza spalanie oleju dla porównania znajomemu 320 e46 brała 20 litrów castrola od wymiany do wymiany a po zalaniu liqui moly max 2 litry i nie pamiętam nazwy ale mogę się dowiedzieć lecz jak go kupisz to się nie przestrasz bo na starcie wygląda jak spalony :D jest po prostu czarny no i za 5 litrów musisz raczej ponad 200 zł wyłożyć i jak najbardziej płukankę też polecam z liqui moly a w szczególności do diesla bo po płukance wylatuje prawie smoła z nie olej tak to potrafi rozpuszczą nagromadzony bród i nagar on oczywiście robił płukankę przed wymianą
Jak przeczytałem ten początek, że Motul 6100 10w40 nie jest olejem syntetycznym to aż się zagotowałem !!!!!!!!!!!!!!!!! I później idą takie głupoty w świat i ludzi w to wierzą
Pozdrawiam i kup ten liqui moly o ile ktoś już cię nie naciągnął na remont silnika bo po płukance i zalaniem tym olejem jest spora szansa, że spalanie spadnie jak u wspomnianego kolegi i to nie odosobniony przypadek więc poczytaj troszkę o olejach i płukankach a sporo ci się rozjaśni a zapiekające się pierścienie i obracające panewki w ST to tylko wina lanego tam oleju przez forda lecz ford raczej nie mógł powiedzieć castrolowi z którym ma milionowe umowy że ok my dalej bierzemy od was olej ale do ST lejemy coś innego :) to z faktów dlaczego macie zalecany taki olej a nie inny i w mondeo kręconym zazwyczaj do 3 tysięcy będzie to jeździć lecz nie w fieście ST kręconej do odciny kilka razy dziennie :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group