Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wymiana tulei wahacza przód

Karyl95 - 20 Mar 2016, 19:45
Temat postu: Wymiana tulei wahacza przód
Witam moja fiesta 1.1 94r 3d
Biorę się za wymianę tuleji wahaczów przód i potrzebuje porady przed jak je wymontować i czy będzie ciężko ? I jak zamontować bo słyszałem ze troszkę roboty przy tym jest ..

yoyo72 - 21 Mar 2016, 12:21
Temat postu: Wymiana tuleji wahacza przód
Ściągasz wahacz wybijasz stare tuleje i wbijasz delikatnie powoli przez"cos" nowe. Roboty troche jest, bo ciężko wbić nowe. No chyba,ze masz prase.
Karyl95 - 21 Mar 2016, 13:22
Temat postu: Wymiana tuleji wahacza przód
Dobra a wahacz jak wyjmuje to jest cały na śrubach czy są jakies nity czy cos bo troche poczytałem i nie wiem teraz czy są te nity czy jest na śrubach
blood_brother - 21 Mar 2016, 14:42
Temat postu: Wymiana tuleji wahacza przód
Sworzeń wahacza może być przynitowany do wahacza, ale nie musi. Jak zdejmiesz koło to będziesz widział. Nie przeszkadza to też w wymianie tulei.
Karyl95 - 21 Mar 2016, 21:25
Temat postu: Wymiana tuleji wahacza przód
To w środę wezmę się za to dzięki napisze jak skończę z czym się spotkałem po drodze ..
Karyl95 - 31 Mar 2016, 23:59
Temat postu: Wymiana tulei wahacza przód
Witam
Nie poradziłem sobie z wymiana tuleji wiec oddałem do mechanika..
Koszty:
Tuleje wahacza przedniego (tylne komplet 22zł)
Tuleje wahacza przedniego (przednie komplet 22zł)
Sworznie wahacza przedniego (komplet 75 zł)
Nowe śruby (20zł)
Robocizna (120zł)
Łącznie :259 zł
Uwagi:
Sworznie wahacza są na nitach trzeba roznitować i zamontować nowy sworzeń na śrubach,
Wymiana wszystkich śrub obowiązkowo jeśli wszystko ma być na tip top (często stare nie wytrzymują i się zrywają podczas jazdy ),
Rada psikać wd40 lub innym środkiem codziennie przez tydzień śruby za cholerę nie chcą pójść i rozruszać je uderzając młotkiem,
Istnieje klucz do ściągania tuleji i przydaje się do wielu aut w którym trzeba cos wcisnąć lub wycisnąć np:tuleje , chyba że ktoś ma prasę to co innego, odradzam nabijania tuleji osobiście młotkiem czy czymś mam nadzieje że pomogłem temat zamknięty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group