Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - 1.4 Gdzie jest Silnik Krokowy lub przepustnica

pawel30w - 18 Mar 2016, 21:22
Temat postu: 1.4 Gdzie jest Silnik Krokowy lub przepustnica
Witam,

mam problem z gaśnięciem silnika. Podczas spuszczenia z obrotów podczas jazdy (wciśnięcia sprzęgła) obroty spadają nisko (300-400) i się wracają do prawidłowych lub spadają jeszcze niżej i silnik gaśnie.

Wymienione kable wysokiego napiecia i świece nic nie dały.

Dowiedziałem się o mechanika, że może być to silnik krokowy. Podobno można go jakoś przeczyścić. Byłbym wdzięczny gdyby mógłby mnie ktoś naprowadzić na miejsce gdzie znajdę ten silniczek.

P.S. Przeczytałem jeden post kogoś gdzie było napisane że w MK6 nie ma silnika krokowego a jedynie przepustnica sterowana elektrycznie. Nie bardzo znam sie na tym, jak myślicie ?

Pozdrawiam

lakiernik175 - 19 Mar 2016, 12:51
Temat postu: 1.4 Gdzie jest Silnik Krokowy lub przepustnica
Przepustnica jest sterowana elektronicznie.
Jak brudna w środku, zdemontować i umyć.
Posprawdzać czy silnik nie łapie lewego powietrza.

citko19871 - 19 Mar 2016, 12:59
Temat postu: 1.4 Gdzie jest Silnik Krokowy lub przepustnica
witam mam podobny problem w mk6 1.6 16V. spadają obroty poniżej 500 ale tylko z wysokich obrotów albo powracają do prawidłowych albo gaśnie.
pawel30w - 19 Mar 2016, 16:54
Temat postu: 1.4 Gdzie jest Silnik Krokowy lub przepustnica
lakiernik175 napisał/a:
Przepustnica jest sterowana elektronicznie.
Jak brudna w środku, zdemontować i umyć.
Posprawdzać czy silnik nie łapie lewego powietrza.


Mógłbyś proszę powiedzieć gdzie mniej więcej znaleźć przepustnicę w tym silniku ?

citko19871 napisał/a:
witam mam podobny problem w mk6 1.6 16V. spadają obroty poniżej 500 ale tylko z wysokich obrotów albo powracają do prawidłowych albo gaśnie.


U mnie to samo, z niskich nie gaśnie, tylko z wysokich...

Parzych - 19 Mar 2016, 17:24
Temat postu: 1.4 Gdzie jest Silnik Krokowy lub przepustnica
pawel30w napisał/a:
Mógłbyś proszę powiedzieć gdzie mniej więcej znaleźć przepustnicę w tym silniku ?

Przepustnica siedzi "w środku" kolektora dolotowego, pomiędzy kanałami dolotowymi 1 i 2 patrząc od przodu pod maskę, jest na końcu rury od filtra powietrza, widać ją na poniższym zdjęciu... :ok:


pawel30w - 20 Mar 2016, 09:49
Temat postu: 1.4 Gdzie jest Silnik Krokowy lub przepustnica
Jest o niebo lepiej po przeczyszczeniu. Ale jeszcze nie do końca tak jak powinno być. Obroty nadal czasem spadają ale gaśnie rzadko.
Jeździłem ok 15 minut i udało mi się go zgasić tylko dwa razy.
Zauważyłam pewną zależność, choć muszę ją jeszcze potwierdzić jeżdżąc przez najbliższe parę dni. Otóż silnik wydaje się częściej zaniżać obroty i gasnąć gdy jest włączone większe obciążenie. Mam na myśli światła, nawiew gorący i pogdrzewanie tylnej szyby (niestety klimy nie mam).
Macie może pomysły co posprawdzac jeszcze?

Zorcia95 - 4 Mar 2020, 19:12

Witam serdecznie, czy faktycznie problem był w przepustnicy?
Jestem szcześliwym posiadaczem Fieściury od dwóch tygodni, niestety też mi przygasa na biegu jałowym. Do tego zauważyłam zależność, że przy radiu i światłach jest prawie pewne że przy zatrzymaniu się mi zgaśnie. Tak samo przy przyśpieszeniu czuję delikatne szarpnięcie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group