Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa

amzs - 10 Lut 2016, 22:15
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
Cześć,

Zwracam sie do Was z uprzejma prośba i pytaniem zarazem.
Jestem szczęśliwym posiadaczem FORD FIESTA rok produkcji 2013, silnik 1.0 100 km ecoboost, w październiku 2015 roku upłynął okres 2 letniej gwarancji.

W ostatnich dniach poczułem w samochodzie zapach paliwa. okazało sie, ze mam spory wyciek. Po przejechaniu 100 m i zatrzymaniu pojazdu mogłem zobaczyć "ścieżkę" jazdy poplamiona paliwem. Udałem sie do ASO.
DIAGNOZA:
Dziurawy przewód paliwowy doprowadzający paliwo ze zbiornika do pompy wysokocisnieniowej ( jeśli nastąpił błąd w nazewnictwie, to przepraszam i prosze o poprawę) .
Z samochodu podczas pracy silnika, wyciek paliwa jest dosyć spory.
Nr fabryczny części: FOR1854554 -koszt części 531 pln brutto.
Calosciowy koszt naprawy: 1031 pln.

Bardzo prosze doświadczonych w tej dziedzinie użytkowników forum o poradę co zrobić w tej sytuacji.

Najbardziej istotna dla mnie kwestia jest koszt danej części.
Wymiana przewodu paliwowego - 250 pln
Diagnostyka wds - 250

Co o tym sądzicie ?
Z gory dziękuje za poświęcony czas.
Pozdrawia.

David1n - 10 Lut 2016, 22:43
Temat postu: Fiesta mk7 2013 wyciek paliwa
Kupujesz przewód paliwowy zbrojony ( w żadnym wypadku igielitowy) na allegro, max 10 zł za metr. Jak Ci się nie chce samemu to do mechanika. Za wymianę nie powinien wziąć więcej jak 50 zł. Sprawdzić dobrze na łączeniach i po sprawie. Diagnostyka nie potrzebna, bo masz na tacy podane z serwisu co i jak. Serwisy to ostateczność. Chyba, że się ma to się płaci :)
Parzych - 11 Lut 2016, 01:03
Temat postu: Fiesta mk7 2013 wyciek paliwa
amzs napisał/a:
Skąd: Spoko

Ciekawe jak stamtąd daleko do Warszawy... :9:

PS.
A nie da rady tego podciągnąć pod rękojmię :?:

amzs - 11 Lut 2016, 08:02
Temat postu: Fiesta mk7 2013 wyciek paliwa
Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to rękojmia. Ale nie zabardzo wiem gdzie szukać info na ten temat. Orientujesz sie gdzie mógłbym znaleźć info na temat rekojmi ?
MisiekT - 11 Lut 2016, 11:30
Temat postu: Fiesta mk7 2013 wyciek paliwa
ale pytasz sie o opinie na temat wyceny ASO I naprawy poza ASO?
czy juz naprawiłeś w ASO i teraz pytasz dlaczego tak drogo?

FFDriver - 18 Lut 2016, 12:20
Temat postu: Fiesta mk7 2013 wyciek paliwa
No tak, ale jeśli auto jest serwisowane zgodnie z zaleceniami w ASO to oni mają jakiś taki program, że na kolejny rok pewne elementy podlegają pewnego rodzaju gwarancji. Nie znam szczegółów niestety, ale może trzeba by dopytać pod tym kątem ?
MisiekT - 18 Lut 2016, 21:20
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
tylko jak dodatkowo bierzesz przedłużoną gwarancję albo ubezpieczenie serwisowe
amzs - 18 Lut 2016, 23:42
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
Wszystkie moje reklamacje i zgłoszenia na nic. Pozostaje mi jedynie TVN turbo i nagłośnienie sprawy. Usterka która mnie dopadła, uważam ze nie powinna zdarzyć sie w 2,5 letnim samochodzie. Poza tym mocno niebezpieczna. Samochód naprawiam za swoje ale sprawy nie odpuszczę. Nie mam nic do stracenia. Natomiast jeśli chodzi o obsługę klienta i kompetencje pracownikow - masakra. Sprawa zgłoszona do Ford Polska, który wypiął co miał wypiąć i dla nich sprawa zamknięta. No nie dla mnie.
MisiekT - 19 Lut 2016, 00:01
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
a jaka była w ogole przyczyna tej "dziury" w przewodzę paliwowym i w którym dokładnie miejscu? bo to nie jest awaria, która się Fordom przytrafia, wiec może jakies czynniki zewnętrzne jednak?
amzs - 19 Lut 2016, 06:59
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
Miejsce dziury nie zostało dokładnie zlokalizowane gdyż nie widać jej ani od spodu samochodu ani patrząc pod maskę. Część została juz zamówiona z Niemiec i czekam aż przyjedzie. Poprosiłem Panów z serwisu, aby zadzwonili do mnie jak zdemontuja dziurawy przewód w celu zrobienia dokumentacji fotograficznej. Chciałbym miec komplet dokumentów w momencie zgłoszenia sprawy do mediów. Jak bede miał zdjęcia a będzie ktoś chciał z Was rzucić okiem to oczywiście podeśle.
Z drugiej strony zastanawiam sie jaki czynnik zewnętrzny mógł sie do tego przyczynić? Nie miałem kolizji, wypadku. Po prostu w pewnym momencie zaczęło niesamowicie śmierdzieć paliwem wewnątrz samochodu. Z auta paliwo uciekało jak z konewki.

MisiekT - 19 Lut 2016, 08:37
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
ok, to podsumujmy - na tą chwilę zepsuła Ci się po gwarancji 1 część mechaniczna w aucie i chcesz rozpętać burzę nie mając nawet wiedzy jak wygląda uszkodzenie? sorry, ale brzmi to troche jakbys poczul się niedopieszczony przez obsluge ASO, uderzony cenami serwisu albo/i oszukany przez życie

kontakt z Ford Polska jest wskazany, ale dopóki nie wiesz dokładnie co i w którym miejscu jest uszkodzone bądź mily i wyrozumialy - więcej zyskasz... a jak koniec koncow okaze się, ze to przyczyna jakiejś gałęzi albo zwierzaka, to nie wyjdziesz na idiote przynajmniej

FFDriver - 19 Lut 2016, 09:50
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
MisiekT napisał/a:
tylko jak dodatkowo bierzesz przedłużoną gwarancję albo ubezpieczenie serwisowe

Myślałem, że to jest z automatu. Sam nie wiem bo mam wykupioną od razu na 5 lat, więc ta "po serwisowa" mnie nie dotyczy.

Choć sam walczę teraz z Fordem i uważam, że mają gówniane podejście do klienta na zasadzie "kup pan auto, a potem goń się na drzewo" to jednak tutaj wstrzymał bym konie do momentu jasnego ustalenia przyczyny przerwania przewodu.
Nie wiem czy czytałeś o moich problemach, jeden z korozją, która pojawiła się już po roku użytkowania i nie została uznana przez Froda !!, drugi z niedziałającymi przyciskami na kierownicy (nie jest to odosobniony przypadek), z czym serwis nie potrafi sobie poradzić i najważniejszy problem z wyciekiem płynu z układu chłodzenia.
Ten ostatni jest w trakcie naprawy w tej chwili, na gwarancji, ale zostało rozebrane pół auta, włącznie z wyciągnięciem skrzyni, więc już przeczuwam problemy jak tylko odbiorę auto :(

Mars - 24 Lut 2016, 17:51
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
FFDriver napisał/a:
Ten ostatni jest w trakcie naprawy w tej chwili, na gwarancji, ale zostało rozebrane pół auta, włącznie z wyciągnięciem skrzyni, więc już przeczuwam problemy jak tylko odbiorę auto :(


Też mam z 2013 roku i oczom nie wierzę, jakie masz problemy z fiestą.
P.S.
Co Ty masz za doładowanie turbo, że Ci tylko 80 KM daje???

FFDriver - 25 Lut 2016, 17:31
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
Nie wiem jak to się stało, że było 80KM. Było na bank dobrze, samo się chyba zmieniło, już poprawiłem.
Dzisiaj dzwonię do Forda bo się nie odzywają, a miły pan stwierdza ze smutkiem, że niestety muszą wyciągnąć CAŁY SILNIK bo wyciek jest z takiej strony, że nie ma podejścia. Śmierdzi mi to na kilometr. W tamtym tygodniu mieli diagnozę i zamówione części, dzisiaj okazuje się, że problem jest głębszy. Powiedziano mi, że jeszcze z tydzień muszę poczekać. Jakaś mega sraka.
Ciekawe ile śrubek zapomną wkręcić jak będą składać?

michal77 - 25 Lut 2016, 18:21
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
FFDriver napisał/a:
Nie wiem jak to się stało, że było 80KM. Było na bank dobrze, samo się chyba zmieniło,

Wszystkim się samo zmieniło po przejściu forum na phpBB.

FFDriver - 25 Lut 2016, 19:53
Temat postu: 1.0 Ecoboost - wyciek paliwa
michal77 napisał/a:
Wszystkim się samo zmieniło po przejściu forum na phpBB.


Kurde przysiągł bym, że zaraza po zmianie było ok, albo normalnie ślepy jestem i nie zauważyłem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group