Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

Ganda - 10 Sty 2016, 22:55
Temat postu: Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
Tak naszło mnie dzisiaj, po nieprzyjemnej sytuacji na drodze..
Mam w mojej zwykłej, trzy furtkowej clx z 92 wsadzone zderzaki i lampy z innych wersji Fiesty.
Jednakże części te posiadają stosowną homologację, nie są to jakieś "tjuningi z allegro".
Mam również przyciemnione szyby w profesjonalnym zakładzie, na co mam kwit i certyfikat.

Jak to wygląda w przypadku zdarzenia, w którym nie jestem sprawcą?
Dostaje odszkodowanie za katalogowe części z vinu, czy uznawane są te, które założone są na aucie?
W necie zdania są podzielone, więc może ktoś z was miał taką sytuację, w końcu mamy tu sporo kundelków.
A folia?
Nie jest to okleina za 17 zł z allegro, tylko folia, która razem z usługą wyniosła kilka setek złotych.

fryszard - 10 Sty 2016, 23:06
Temat postu: Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
niby auto ma byc przywrócone do stanu sprzed wypadku, ale i tak jakakolwiek stłuczka spowoduje szkode całkowitą... tak ze dostaniesz tylko wartosc auta wg eurotaxu albo jakiegos innego gówna
Ganda - 10 Sty 2016, 23:08
Temat postu: Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
A to nie jest tak, że szkoda całkowita to wymysł ubezpieczalni i nie muszę się na to zgadzać?
yoyo72 - 11 Sty 2016, 05:32
Temat postu: Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
Jezeli naprawa szkody przekroczy bodajże 70% wartości auta to uwazana jest za szkodę całkowitą. Czesci masz liczone oryginał i nie obchodzi to ubezpieczalnie ,ze masz cos tam. Cos tam wsadzone za x kasy. NP.urwie ci ktos zderzak a miałeś np z mk7 to dostaniesz kasę za zderzak oryginał, wylecą ci wszystkie szyby a miałeś je oklejone złotem,dostaniesz kasę za zwykle i.t.d.
MisiekT - 11 Sty 2016, 09:25
Temat postu: Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
błagam, jak ktoś się nie orientuje, to nie opowiadajcie dalej mitów - OC wynika z przepisów, kropka.

jakiekolwiek uszkodzenie w roczniku '92 to pewnie będzie szkoda całkowita (dla OC = 100% wartości, chociaż ubezpieczyciele często proponują przy 70%)
wiec teraz to, na czym Ci zależy to jak najwyższa wartość auta sprzed kolizji - miej ze sobą sprzed oględzin wszystkie paragony, faktury, czy nawet wydruki z allegro, żeby pokazac wartość dodatkowych gratów, regularne serwisowanie auta itp.

potem możesz albo naprawiac do 100% wartości albo sprzedać wrak (a ewentualną różnicę miedzy wartością a najwyższą ofertą zwróci Ci ubezpieczyciel)

vegetagt - 11 Sty 2016, 11:14
Temat postu: Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
u mnie policzyli po stawkach głodowych... Zderzak do astry g, rocznik jakoś 2006, wraz z malowaniem - 200zł :D :D W warsztacie sie za glowe zlapali, ze bez przesady, za tyle sie nie da.
Jondi - 12 Sty 2016, 00:05
Temat postu: Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
vegetagt napisał/a:
u mnie policzyli po stawkach głodowych... Zderzak do astry g, rocznik jakoś 2006, wraz z malowaniem - 200zł :D :D W warsztacie sie za glowe zlapali, ze bez przesady, za tyle sie nie da.

Zawsze tak robią i jeśli przystałeś na ich propozycje tak jak robi większość to osi się tylko ucieszyli :)
Jak po szkodzie z czyjegoś OC chcecie naprawić auto a nie zarobić najlepiej ASO albo warsztat który ma z nimi podpisaną umowę.

Co do szkody całkowitej tak jak już wspomniano przy ubezpieczeniu OC przyznawana jest w chwili gdy naprawa samochodu przekracza jego wartość. W takim wypadku dostajesz wrak i różnicę powiedzy wartością wraku a auta przed kolizją. Oczywiście ubezpieczyciel ma obowiązek pomóc Ci w sprzedaniu wraku za te pieniądze na które Ci go wycenili, a jeśli tego nie zrobi to pokryć różnicę.

Auto zgodnie z prawem mają doprowadzić do stanu sprzed kolizji więc na moją logikę jak miałeś złote felgi i je uszkodziło masz dostać złote felgi i tyle w temacie. Ktoś się może z tym nie zgodzić ale nawiązując znów do felg jak auto wyjechało na stalowych 14 z salonu a została zniszczona aluminiowa 17 to co mają dać stalową 14?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group