Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Problem z centralnym zamkiem

ravenpoz - 14 Lis 2015, 19:17
Temat postu: Problem z centralnym zamkiem
cześć,
rano zamknąłem bolid bez problemu.
teraz przy zamykaniu z pilota zamyka i od razu otwiera się od strony pasażera. Od strony kierowcy cisza i nic się nie dzieje.
Jak zamykam z kluczyka to identycznie jak u pasażera, jest u kierowcy.
Auta nie mogłem zamknąć bo za każdym razem zamki odbijają. Jak zamykam z klamki od wewnątrz to jest to samo.
Rozpiąłem aku i wtedy manualnie z kluczyka zamknąłem obie strony.

Jakieś pomysły? :)

Ganda - 15 Lis 2015, 00:18
Temat postu: Problem z centralnym zamkiem
Jeśli tu jest podobne rozwiązanie jak w mk3, to sprawdź kable od polaryzacji. Wygląda jakby zwarcie było w drzwiach kierowcy.
yoyo72 - 15 Lis 2015, 10:34
Temat postu: Problem z centralnym zamkiem
Może masz problem z klamkami? Tzn. jedna z klamek zewnętrznych pozostaje jakby otwarta, podniesiona lekko do góry. Podejdź do każdej z klamek od zewnątrz, naciśnij delikatnie na dół ,przyciśnij i spróbuj zamknąć z pilota. Jeżeli będzie ok to znaczy,że któraś klamka się nie zamyka. Poszła jakaś sprężynka czy coś. Ja tak mam i jak od strony kierowcy jest lekko podniesiona to dzieje mi się dokładnie to samo co u ciebie. przyciskam klamke na dół i zamykam z pilota ,lub kluczyka bez problemu. Spróbuj i daj znać.
ravenpoz - 15 Lis 2015, 12:24
Temat postu: Problem z centralnym zamkiem
yoyo72, tylko, że jak klikam z pilota to w drzwiach kierowcy jest cisza. Rusza się tylko zamek pasażera. Może to będzie tak jak Ganda pisze.
GGienek - 15 Lis 2015, 14:44
Temat postu: Problem z centralnym zamkiem
U mnie pilotem zamyka drzwi kierowcy, a pasażera nie.. przy otwieraniu jest odwrotnie - otwiera drzwi pasażera, a nie otwiera drzwi kierowcy. :/
Ganda - 16 Lis 2015, 23:22
Temat postu: Problem z centralnym zamkiem
ravenpoz napisał/a:
yoyo72, tylko, że jak klikam z pilota to w drzwiach kierowcy jest cisza. Rusza się tylko zamek pasażera. Może to będzie tak jak Ganda pisze.


U mnie po prostu siłownik kierowcy był otwarty, drzwi pasażera się zamykały, po chwili dostawały sygnał że kierowca jest otwarty i też się otwierały.
Raczej na 90% jest problem z polaryzacją w centralce, skoro na odłączonym aku działa. Rozbierz drzwi, wyciągnij zamek i oceń sam jak się zachowuje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group