Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych

sroku86 - 16 Lip 2015, 16:13
Temat postu: [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych
Proszę o informację, czy znacie jakieś dobre środki, które potrafią dobrze i szybko skleić/przykleić elementy plastikowe, które w wyniku lat i wpływu na nie warunków atmosferycznych odeszły od blachy/innych elementów itp. Próbowałem na silikon, ale za długo schnie i żeby dobrze się skleiło trzeba przyciskać element. Z drugiej strony taki środek nie powinien kleić "na amen", bo może zdarzyć się konieczność wymiany jakiegoś elementu i będzie problem z jego demontażem. Ktoś coś? :)
tegies - 16 Lip 2015, 17:24
Temat postu: Re: [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych
Doklejenie? Może słupki drzwi? :-)
Dobra taśma dwustronna na dużej powierzchni (np. jakaś sprawdzona 3M).
Klejenie elementów plastikowych?
Elastyczny, bezbarwny klej dwuskładnikowy jakiś. Potem obrobienie i ewentualne malowanie farbą do elementów plastikowych.
Jeśli chcesz uzyskać sztywność elementu w miejscu klejenia trzeba czymś wzmocnić w miejscu klejenia (zalać klejem drut stalowy).

sroku86 - 17 Lip 2015, 09:02
Temat postu: Re: [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych
Tak, chodzi o słupki drzwi i trójkąt przy lusterkach ;) Elementy zaczęły już odchodzić i przy szybszej jeździe klekoczą/świszczą ;) Dzięki za wskazówki.
Parzych - 17 Lip 2015, 10:45
Temat postu: Re: [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych
sroku86, ja mam słupek przyklejony na zwykły bezbarwny silikon, od jakichś trzech lat jest wszystko ok :ok:
sroku86 - 17 Lip 2015, 12:33
Temat postu: [MK6] Klejenie elementów plastikowych
Parzych napisał/a:
sroku86, ja mam słupek przyklejony na zwykły bezbarwny silikon, od jakichś trzech lat jest wszystko ok :ok:


Też tak robiłem, ale za wolno schnie. Nie mam czasem czasu na przyciskanie elementu do reszty. Szukałem coś równie skutecznego, acz działającego szybciej :)

Parzych - 17 Lip 2015, 17:34
Temat postu: [MK6] Klejenie elementów plastikowych
sroku86 napisał/a:
za wolno schnie. Nie mam czasem czasu na przyciskanie elementu do reszty.
Ja nie przyciskałem, załatwiła to za mnie taśma klejąca... gy
sroku86 - 17 Lip 2015, 19:22
Temat postu: [MK6] Klejenie elementów plastikowych
Haha! Na najprostsze rozwiązania wpaść najtrudniej :głowąwmur: :)
bastek1000 - 13 Paź 2015, 23:01
Temat postu: Re: [MK6] Klejenie elementów plastikowych
Witam. Miałem ten sam problem i myślę że najlepszym rozwiązaniem problemu jest użycie kleju do wklejania szyb samochodowych i taśmy klejącej do przytrzymania elementów. Pozdrawiam
Parzych - 14 Paź 2015, 01:08
Temat postu: Re: [MK6] Klejenie elementów plastikowych
bastek1000 napisał/a:
myślę że najlepszym rozwiązaniem problemu jest użycie kleju do wklejania szyb samochodowych
To źle myślisz, element przyklejony klejem do szyb, można usunąć tylko poprzez jego odcięcie, najczęściej inwazyjne (obdrapany/zdarty lakier)... Element przyklejony silikonem trzyma równie dobrze (mi listwa pionowa na słupku drzwi siedzi na silikonie już ze 3 lata), a w razie czego łatwo go odkleić...
vegetagt - 14 Paź 2015, 11:01
Temat postu: Re: [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych
Angole montowali dokładki do fiest mk2 na taki klej i potem jest problem z demontażem bez zniszczenia plastików. Tak jak Parzych, napisał :yes:
brodaty33 - 14 Paź 2015, 14:01
Temat postu: Re: [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych
No klej do szyb będzie zbyt mocny, taśma dwustronna i jazda
_KRis_ - 14 Paź 2015, 16:19
Temat postu: Re: [MK6] Przyklejanie elementów plastikowych
U mnie, jak wyżej, silikon bezbarwny.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group