Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK4] Pare pytań

otol - 14 Cze 2015, 22:10
Temat postu: [MK4] Pare pytań
Witam, pare dni temu stałem się posiadaczem Fiesty z 1997 3d 1.3 silnik i mam pare pytań otóż:
1) Mam wersję bez obrotomierza i czy na zegarach na tym schemacie auta bądź na kontrolkach sygnalizuje ze są drzwi nie zamkniete?
2) Po zdjeciu atrapy grilla zauważyłem że sa jakies wolne kostki elektryczne i nie wiem od czego one są. Dodam ze nie mam świateł przeciwmgielnych bo czytałem ze to mogą byc kostki od tego. Poniżej zdjęcia:




I jeszcze wycieraczka tylna raz chodzi a raz nie i od czego to zależy :-P
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Grax - 15 Cze 2015, 07:06

otol jeśli od halogenów to masz je po bokach za zderzakirem schowane pewnie jak ja . Ta kostka moze być od spryskiwacza łamp przednich .
otol - 15 Cze 2015, 14:40

Aha czyli to nic złego ze są takie luźne :)
A jak z tym sygnalizowaniem otwartych drzwi jest w tej wersji?

Peedro - 15 Cze 2015, 15:46

No paaanie, to nie lymuzyna ;)
TSRules - 15 Cze 2015, 17:57

zaiste, Fiesta nie ma dużo plusów, ale jeden najważniejszy, że przy stosunkowo małych nakładach finansowych jedzie do przodu i nie grymasi zbyt wiele :-)
mario3991 - 15 Cze 2015, 18:24
Temat postu: Re: [MK4] Pare pytań
otol napisał/a:


I jeszcze wycieraczka tylna raz chodzi a raz nie i od czego to zależy :-P
Z góry dzięki za odpowiedzi :)



Ja w swojej też tak mam, jak jest susza to za cholerę nie idzie jej włączyć jak nawet pokropi deszczyk albo poleje fiestę wodą np na myjni działa normalnie, ja się śmieję że to jest taki nie wbudowany czujnik deszczu :hahaha:

otol - 15 Cze 2015, 21:38

To już 3/4 problemu rozwiązane :ok:
Ale dalej nie wiem jak z tymi otwartymi drzwiami. Bo jak na zegarach nie pokazuje tego to wymienię sobie na wersję z obrotomierzem :-P

Peedro - 15 Cze 2015, 22:05

otol, dobre rozwiązanie ;) jak chcesz to mam 2 liczniki z obrotkami do mk4 ;)
otol - 15 Cze 2015, 22:10

A mam jeszcze pytanie czy obrotomierz od 1.25 pasuje do 1.3?
TSRules - 18 Cze 2015, 23:27

mario3991 napisał/a:

I jeszcze wycieraczka tylna raz chodzi a raz nie i od czego to zależy :-P
Z góry dzięki za odpowiedzi :)



Ja w swojej też tak mam, jak jest susza to za cholerę nie idzie jej włączyć jak nawet pokropi deszczyk albo poleje fiestę wodą np na myjni działa normalnie, ja się śmieję że to jest taki nie wbudowany czujnik deszczu


może styki przy klapie nie łapią, przeczyścić albo poprowadzić przewody na sztywno od klapy do wewnątrz :ok:

vegetagt - 18 Cze 2015, 23:29

a w mk4 masa nadal idzie poprzez zawiasy klapy, czy wkoncu puscili ją przewodem?
TSRules - 19 Cze 2015, 12:55

przez zawiasy, po co zmieniać takie super rozwiązanie :-)
vegetagt - 19 Cze 2015, 13:06

no to strzelałbym w brak masy. Eh, FORD :ok:
otol - 19 Cze 2015, 19:58

To pewnie styki bo długo auto stało i większość styków by wymagała przeczyszczenia :) a co z tym obrotomierzem jest różnica 1.25 czy 1.3?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group