Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - kolejne nietypowe pytanie"śmieci samochodowe"

diablo189 - 22 Mar 2015, 15:40
Temat postu: kolejne nietypowe pytanie"śmieci samochodowe"
otóż mam do wyrzucenia czasem trochę śmieci z samochodów. i teraz pytanie gdzie to mam wyrzucić ??? jak wsadzam do kosza to śmieciarze albo wyciągają albo wogóle śmietnika nie opróżniają :|
Freeman - 22 Mar 2015, 16:15

Jakie śmieci? Papierków i tego typu śmieci Ci nie odbierają? Butelki po olejach, płynach możesz zostawić na stacji paliw.
diablo189 - 22 Mar 2015, 20:17

nieee o takie smieci chodzi. tylko np wymienilem sobie deske rozdzielcza. i gdzie mam wyrzucić starą?
vegetagt - 22 Mar 2015, 20:18

hehe, u mnie przeszło całe wnętrze auta(włącznie z fotelami) do śmietnika :P
Przecie to zwykly plastik, więc nikt nie powinien robić łachy. Rzeczy trujące środowisko (oleje, płyny, opony), to rozumiem że wypadałoby zdać np do warsztatu czy na stacje, zeby poszlo na utylizacje czy co oni tam z tym robią.

MisiekT - 22 Mar 2015, 20:22

poszukaj pod "utylizacja", ale najczęściej to kosztuje...
a jak części sa w spoko stanie, może jakiś szrot/hanldarz z okolicy przygarnie

Freeman - 22 Mar 2015, 20:25

Ogólnie rzecz biorąc to do koszy poza odpadkami komunalnymi to wrzucać wolno chyba tylko to co można również sprzedać.

Z częściami samochodu faktycznie jest problem bo do koszy nie można wrzucać np szyb z auta. Podejrzewam, że podobnie jest z innymi rzeczami.

diablo189 - 22 Mar 2015, 21:27

właśnie u mnie sa tacy że przebieraja i nawet ze smieciarki potrafią wyciągnąć jak umiejetnie zakrylem między śmieciami :twisted:
glupie polamane plastiki z samochodu te slupki też nie mogą być. odesłali mnie na śmietnisko a tam znowu kolo który tam rządzi też zabrania samochodowych wyrzucać

wito74 - 22 Mar 2015, 22:00

A potem wielki lament że Polacy po lasach śmieci wyrzucają.
FiFa - 23 Mar 2015, 08:13

Tez mam ten sam problem... Ostatnio robiłem porzadki, przy urzedzie gminy mamy wystawione specjalne kontenery na odpady gabarytowe itp. Podjechałem z całym dziadostwem więc tam, niestety "miła" Pani mi powiedziała ze czesci samochodowych nie moge zostawic... Na moje pytanie co mam z tym zrobic, kazała mi wrzucic do zbiornika na tworzywa sztuczne ktory mam przy domu.... A niestety do tego zbiornika nie mieszcza sie siedzenia i deska... Więc wypadało by wywiez to wszystko do lasu...

A wie ktos dlaczego nie mozna wyrzucac plastikowych czesci z auta??

MisiekT - 23 Mar 2015, 08:41

bo to sa zupełnie inne tworzywa

poza tym nie sa odpadami komunalnymi - za ich utylizacje po prostu się placi... w ramach normalnego "bytu" ludzie nie generują takich "śmieci" chciałbym zauwazyc
gdyby można było, zaraz wszystkie zakłady i handlarze podrzucaliby to do kontenerow i wszyscy byśmy za to placili

Freeman - 23 Mar 2015, 09:35

MisiekT, nie koniecznie. Liście mogłem odwieźć na wysypisko za opłatą jako firma. Natomiast osoby prywatne nie płacą. Można spróbować na wysypisku śmieci co powiedzą, albo w firmie gdzie się złomuje auto.
MisiekT - 23 Mar 2015, 10:42

liscie sa odpadem komunalnym - tworzonym w ramach normalnej, niezarobkowej ergzystencji...
ciezko to samo powiedziec o czesciach samochodowych, nie?

vegetagt - 23 Mar 2015, 10:51

wito74 napisał/a:
A potem wielki lament że Polacy po lasach śmieci wyrzucają.



W sumie troche racji masz. U mnie po takiej wycieczce po lesie, można było pare fajnych gratów wyhaczyć. Swego czasu pół wnętrza (włącznie z fotelami) od ibizy gti widzialem :D

diablo189 - 23 Mar 2015, 16:30

szukałem po necie też firmy która by to zabrała odpłatnie i n ic znaleźć nie moge. jedyne co to znalazłem gościa który kupuje zderzaki i zbiorniki plastikowe do przetopu. opony też nie problem.
tylko te pozostałości tapicerskie :fox:

yoyo72 - 23 Mar 2015, 17:48

W Krakowie jeździ się na MPO do tzw"Lamusowni" i mozna wszystko wyrzucić co się ma. Jeżeli jesteś zameldowany to wolno ci wyrzucić chyba (skleroza ,ale 100kg na pewno)200 kg miesięcznie za darmo. Poszukaj obok miejsca zamieszkania MPO i zapytaj o Lamusownie. I po problemie. Ja ostatnio wyrzucałem i zablokowali mnie do czerwca ,bo zawiozłem różności na ponad 600kg.
FiFa - 23 Mar 2015, 18:15

MisiekT napisał/a:
liscie sa odpadem komunalnym - tworzonym w ramach normalnej, niezarobkowej ergzystencji...
ciezko to samo powiedziec o czesciach samochodowych, nie?

To idac Twoim tokiem myslenia, jesli zmieniam sobie wystój wnetrza domu tez nie moge tych starych mebli wywiez na smietnisko??

Magda M. - 23 Mar 2015, 21:50

FiFa, no nie możesz, w tym rzecz. Raz w miesiącu jest zbiórka odpadów ponadgabarytowych, mebli i elektrośmieci i wtedy się toto wystawia przed domy i auto jeździ i zabiera. Co do tapicerki, nie przesadzajmy... w kawałki pociąć i choćby do pojemnika na tworzywa sztuczne wieczorem wywalić i już. Albo do worka z plastikami i innymi tworzywami, jeśli mieszkasz w domu, bo materiały tam gdzie plastik (ale pojemnik na blokowisku i tak bezpieczniejszy, nie wyciągną). U nas w Bydgoszczy jest w miarę luz, bo się specjalnie w zawartość pojemników czy worków nie wgłębiają, biorą jak leci, jedyny warunek, że musi się znajdować w workach danej firmy lub w pojemniku (jak się nie mieści w pojemniku i leży obok, to nie zabiorą), a poza tym mamy kilka firm oczyszczania na terenie miasta i one ze sobą konkurują, więc żeby przyciągnąć surowce wtórne do siebie, płacą za nie, o ile samemu się je do nich dowiezie. Tylko, ze nie każde tworzywo sztuczne jest surowcem wtórnym.
MisiekT - 23 Mar 2015, 22:51

FiFa napisał/a:
To idac Twoim tokiem myslenia, jesli zmieniam sobie wystój wnetrza domu tez nie moge tych starych mebli wywiez na smietnisko??

możesz, meble to normalne odpady, tyle ze duzy gabaryt...

diablo189 - 24 Mar 2015, 09:38

yoyo72, ok dzięki. niestety jest ale nie jestem tam zameldowany :|

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group