Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Spada z obrotów i gaśnie na ciepłym silniku

BeDeelf - 11 Lut 2015, 17:48
Temat postu: Spada z obrotów i gaśnie na ciepłym silniku
Witam wszystkich forumowiczów,
Mam pewien problem z fiestą przerobioną na rajdówkę. Silnik został przełożony z 1.1 na 1.6 XR2i. Jak kupiłem autko ok. 2 miesiące temu wszystko było ok. jednak po pewnym czasie auto zaczęło gasnąć z powodu nietrzymania obrotów na biegu jałowym. Tak się dzieje tylko na rozgrzanym silniku. Wymieniłem krokowaca, problem nie ustąpił, wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej i nadal to samo.
Czasami jak go "przydusza" na biegu jałowym to podnosi obroty, lecz często jednak gaśnie.

Cyk - 11 Lut 2015, 20:35

U mnie w fieście są takie objawy jak wypnę kostkę od przepływomierza ale nie wiem czy w 1.6 tez tak jest
blood_brother - 12 Lut 2015, 00:02

TPS? Ewentualnie IAT, ale nie wiem, czy w CVH jest.
Endrioo4 - 12 Lut 2015, 11:04

mam to samo i zupelnie nie wiem co robic, xr2i z 94r., jak sie zagrzeje to gasnie na wolnych obrotach, byl juz u 2 elektrykow i kompletnie nie wiedza jak sobie poradzic i co mzoe byc przyczyna? czy ktos/cos moze pomoc, moze ktos ma doswaidczenie w tym temacie?
vegetagt - 12 Lut 2015, 12:41

wpierw kody błędów wymigać, a jak tam nic nie wykryje z automatu, to wszystkie czujniki przy ecu pomierzyć i porównać do wartości nominalnych.


ps. u mnie zetec bez przepływki faluje na zimnym, a po rozgrzaniu chodzi normalnie.

Cyk - 12 Lut 2015, 16:48

A u mnie znów odwrotnie na zimnym jest normalnie dopiero po nagrzaniu dławi się i gaśnie :)
BeDeelf - 23 Lut 2015, 17:25

Problem rozwiązany:
Po wymianie skrzyni mechanik nie podłączył czujnika znajdującego się właśnie na skrzyni od strony kabiny. Jest to chyba czujnik obrotów, sam nie jestem pewien. Spiąłem kostki i wszystko po małej trasie wróciło do normy. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

vegetagt - 23 Lut 2015, 18:56

ta, czujnik prędkosci czyli vss. To by wyszło na błędach. Mi tez sie kiedys urwał przewód i ładnie wszystko wymigałem :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group