Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - ile wkładamy w swoje fiesty?

Kusiu - 29 Paź 2014, 21:12
Temat postu: ile wkładamy w swoje fiesty?
Witam, temat z dupy ale strasznie mnie ciekawi czy tylko ja tak kocham swoją fieste i jestem taki ebniety ze wkladam w nia tyle kasy, czy Wy tez? Od momentu zakupu dokumentuje sobie wszystko co robie z autem. Dzisiaj sobie podliczylem koszta i wyszło mi ponad 18 tys zł. A w grudniu pojdzie kolejne 6 tys na blacharke. Tez tak macie? Czy tylko ja jestem taki perdolnyty?
Peedro - 29 Paź 2014, 21:16

Standard - ja do mojej, którą niestety rozebrałem na części, w ciągu 7 lat użytkowania, włożyłem dobrze ponad 10 tysi.
Puff - 29 Paź 2014, 21:51

Do tej pory między 32, a 35k. W okolicach 20 straciłem trochę rachubę.
vegetagt - 29 Paź 2014, 22:00

Cytat:
 ile wkładamy w swoje fiesty?


za dużo ;-)

Kusiu - 30 Paź 2014, 00:17

Peedro napisał/a:
Standard - ja do mojej, którą niestety rozebrałem na części, w ciągu 7 lat użytkowania, włożyłem dobrze ponad 10 tysi.

tyle,ze ja mam swoją niecałe 4 lata ^^

Nesor - 30 Paź 2014, 00:42

ja nie liczyłem bo poco :rotfl: (książki nie prowadzę - wystarczy ze coś tam pamiętam.
Dopóki MAGIC mi żyje będę finansował eksploatacje + jakieś pocieszne dodatki :D ale przez 4 lata myślę ze tak 10-15 tys może tego co pamiętam <oki>

Mafios - 30 Paź 2014, 05:48
Temat postu: Re: ile wkładamy w swoje fiesty?
Kusiu napisał/a:
Witam, temat z dupy ale strasznie mnie ciekawi czy tylko ja tak kocham swoją fieste i jestem taki ebniety ze wkladam w nia tyle kasy, czy Wy tez? Od momentu zakupu dokumentuje sobie wszystko co robie z autem. Dzisiaj sobie podliczylem koszta i wyszło mi ponad 18 tys zł. A w grudniu pojdzie kolejne 6 tys na blacharke. Tez tak macie? Czy tylko ja jestem taki perdolnyty?

myślę , że ja jestem bardziej :) bo ja już dawno temu przekroczyłem 18tyś :D

Pyros - 30 Paź 2014, 09:20

Nie ma co liczyć....bo zawsze wyjdzie dużo. Ja ostatnio z ciekawości policzyłem ile wydałem na wachę w dupowozie przez okres 5 lat. Wyszło ponad 37tys zł a jeżdżę w sumie nie dużo. A gdzie wacha do Fiesty i innych szrotów :| Takie uroki pasji do motoryzacji.
TSRules - 30 Paź 2014, 11:29

przez 5 lat:
przewody hamulcowe
termostat
cylinderek
próg z lewej
akumulator
łącznik
wydech
opony
ostatnio pompa sprzęgła i wysprzęglik

łącznie, może z 1500 zetków wyszło, ogólnie nie narzekam

Tobol - 30 Paź 2014, 17:03

zdecydowanie za dużo no ale bardzo dużo śmigam ;)
Peedro - 30 Paź 2014, 18:59

Ja tak jeszcze myśle - zależy co i jak liczycie, ja np w mojej kwocie nie zawarłem elementów eksploatacyjnych tylko rzeczy robione ot tak, tuningi etc. ;)
yoyo72 - 30 Paź 2014, 19:16

Nawet nie chcę tego liczyć ,żeby nie zwariować.
Ile wydajemy? Ile mamy ,ile chcemy ,ile potrzeba ,czyli dużo ,ale widocznie kochamy te nasze dupowozy i dlatego inwestujemy w nie (może więcej niż w swoją 2 połówkę?)Chyba lepiej inwestować w coś co nas cieszy niż siedzieć gdzieś w krzakach z browarem ,albo flaszką i przepijać nasze ciężko zarobione pieniążki.... :hahaha:

MisiekT - 30 Paź 2014, 19:23

3 lata i 80tys. z MK7:
- serwis ~3600
- paliwo ~28600
- tjunink ~3500

TSRules - 30 Paź 2014, 19:51

yoyo72 napisał/a:
Chyba lepiej inwestować w coś co nas cieszy niż siedzieć gdzieś w krzakach z browarem ,albo flaszką i przepijać nasze ciężko zarobione pieniążki....


zależy od podejścia, ja tam wolę cieszyć się życiem niż ładować kasę w auto które tirowiec z białorusi może w moment zamienić w kupkę pomiętej blachy (tylko przykład-uwielbiam tirowców)
mam kupę innych zainteresowań a auto służy mi do wożenia tyłka głównie na te zainteresowania, bądź do pracy i to jest chyba najzdrowsze podejście

luk-90 - 30 Paź 2014, 22:38

to jak liczycie paliwo to liczcie jeszcze przeglądy, ubezpieczenia, koszty opon letnich i zimowych, podatek za garaż :hahaha: :rotfl: Temat z dupy
Parzych - 31 Paź 2014, 02:09

luk-90 napisał/a:
liczcie jeszcze przeglądy, ubezpieczenia, koszty opon letnich i zimowych
Wtedy by mi wyszło jakieś 50 tysięcy (może i więcej) w 8 lat... :9:

PS.
Specjalnie wyrwałem ten kawałek z kontekstu... gy

FiFa - 1 Lis 2014, 11:00

na same "ulepszenia" wymiany silnikow, blacharke, aluflegi przekroczyłem juz dawno temu 20k pln, ale od tmatej pory stwierdziłem ze nie ma sie co załamywac i liczyc jakis pieniedzy ktorych nigdy nie odzyskam... :-P wiec teraz sie tym nie przejmuje! :P
BuMeL - 1 Lis 2014, 17:57

Jak białą rozebrałem to na bazarku w częściach wyszło ponad 10k, a gdzie reszta ? :D
Kusiu - 3 Lis 2014, 20:50

Tak wiec nie tylko ja tak mam . Aż mi lepiej ^^
hanysek - 4 Lis 2014, 21:41

jak to czytom to aż mi sie ciepło na serduchu robi :-) rzodyn nikomu nic nie wypomino.. :ok: ino korzdy z sercem bydzie godol wela na swoja kochano Fiesta wydol bez zbednego zalamywania sie :ok: jo na Fifi tys kupa grosza wydoł.. a za 40 tys km paliwa nie licza bo bych miol kredyty posplacane :ok: :2xf: a tak poza tym bys sie na grillu zjawil w sobota :ok: a Fifia tys :ok:
blind227 - 5 Lis 2014, 00:55

Ja dopiero teraz zamierzam porządnie zainwestować w swoją fiestę a z tego co widzę na forum to coraz więcej ludzi się pozbywa :(

ps. może ktoś odkopać mój temat bo dodałem dzisiaj troszkę tekstu ale zaliczyło mi jako edycję poprzedniego postu

http://www.fiestaklubpols...p=710291#710291

Pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group