Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wyciek ze skrzyni biegow

Ania3 - 1 Paź 2014, 10:00
Temat postu: Wyciek ze skrzyni biegow
Witam,
od pewnego czasu po postoju autka zauwazylam ze auto plami. Zaczelam obserwowac czy to przypadkiem nie olej, ale nie. Wczoraj weszlam pod auto i okazalo sie ze to ze skrzyni biegow. Tak mi sie wydaje (dodaje zdjecie czy faktycznie sie nie myle:) Czy ktos z was mial podobna sytuacje? Czy wystarczy rozebrac skrzynie i ja uszczelnic czy trzeba juz wymienic? Nadmienie ze biegi wchodza jak nalezy. Orientujecie sie ile kosztuje taka "przyjemnosc"?


Puff - 1 Paź 2014, 10:57

Nie widać na tej focie gdzie to jest. Jeśli na dzwonie, to do wymiany jest uszczelniacz wału.
Ania3 - 1 Paź 2014, 11:02

Czy trzeba wtedy rozbierac cala skrzynie? orientujesz sie jaki mniej wiecej jaki jest tego koszt?
Puff - 1 Paź 2014, 11:53

Sam uszczelniacz to ze 30zł? Ogólnie nie setki złociszy, tylko dość nieduże pieniądze.
Skrzyni rozbierać nie trzeba, wystarczy ją zrzucić.

kuba87 - 1 Paź 2014, 12:07

to jest na łączeniu obudów skrzyni, lub uszkodzony czujnik wstecznego. w najgorszym wypadku trzeba skrzynie rozebrać
Ania3 - 10 Paź 2014, 11:58

Hej,
Mam pytanie poniewaz na internecie nigdzie nie moge znalezc takiej informacji. Czy orientujecie sie w ktorym miejscu dokladnie znajduje sie skrzynia biegow? auto oddalam do mechanika - skrzynia zostala rozebrana i uszczelniona na nowo. Po odbiorze auta od mechanika zapalila mi sie kontrolka ABS, do tego przy hamowaniu i jednoczesnym skrecie kierownicy cos mi tluklo po lewej stronie z przodu. Auto wyladowalo z powrotem u mechanika. Generalnie zdziwilo mnie ze wyciagneli akumulattor (ktory znajduje sie po prawej str/ siedzac za kieronica po lewej czyli w miejscu z ktorego dobiega stukanie) przy rozbieraniu skrzyni na co mechanik powiedzilal ze skrzynia znajduje sie pod nim.
Czy faktycznie tak jest? moje pytanie brzmi czy mechanik mogl przez przypadek uszkodzic czujnik abs? (chociaz po podpieciu pod komputer bledow nie wykazal) czy debile zle zlozyl skrzynie i to z niej dobiega to stukanie? Dodam ze biegi wchodza dobrze. Z zawieszeniem na pewno jest ok bo na wybojach, koleinach i dziurach nic nie stuka. Z gory dziekuje za odp :)

Parzych - 10 Paź 2014, 14:13

Ania3 napisał/a:
Generalnie zdziwilo mnie ze wyciagneli akumulattor (ktory znajduje sie po prawej str/ siedzac za kieronica po lewej czyli w miejscu z ktorego dobiega stukanie) przy rozbieraniu skrzyni na co mechanik powiedzilal ze skrzynia znajduje sie pod nim.
Musieli wyciągnąć akumulator, bo skrzynia znajduje się dokładnie pod nim i inaczej by nie było do niej dostępu... :yes:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group