Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Stuki z przodu

tegies - 4 Wrz 2014, 20:14
Temat postu: Stuki z przodu
Mam dziwne zachowanie w moim samochodzie.
Gdy rano jadę do pracy (30km) jest w porządku. Potem samochód stoi 8-9 godzin i podczas powrotu i wolnej jazdy słyszę w przednim prawym (chyba) kole metalowe stuki (odgłos jakby kulek?). Podczas jazdy za jakiś czas wszystko się uspokaja.
Czy to możliwe że kończy się łożysko koła (z tego co wiem to fabryczne jeszcze nie było zmieniane - przebieg ok. 140kkm)?

Jeśli będę je wymieniał to tylko łożysko czy jeszcze coś powinno wymieniać się razem?
(łożyska wymieniać od razu komplet z przodu: lewe i prawe?)

Druga sprawa to katalizator.
Czy objaw kończenia się katalizatora to odgłos na wolnych obrotach jakby latających po układzie wydechowym blaszek/drutu? ;-(

Parzych - 4 Wrz 2014, 21:45

tegies napisał/a:
Czy objaw kończenia się katalizatora to odgłos na wolnych obrotach jakby latających po układzie wydechowym blaszek/drutu?
Może to być również kończący się tłumik końcowy, ja tak miałem przy niecałych 100kkm...
tegies napisał/a:
Jeśli będę je wymieniał to tylko łożysko czy jeszcze coś powinno wymieniać się razem?
Warto i nakrętkę wymienić przy okazji...
tegies - 5 Wrz 2014, 07:06

Dzięki za odpowiedź.
No cóż, będę musiał chyba dokładnie poprzeglądać całość układu (wydech).
Dziś może wjadę na kanał i z mechanikiem poprzeglądam.

Martwi mnie to stukające łożysko (jeśli to łożysko). Chyba zainwestuję i wymienię już dla spokoju. Z tego co czytałem pad łożyska charakteryzuje się buczeniem podczas szybkiej jazdy, a u mnie znowu trzeszczy podczas powolnej jazdy aby później zaniknąć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group