Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [MK6] Jakie/gdzie pasujące gumowe dywaniki z wyższym progiem

Emka - 13 Sie 2014, 11:58
Temat postu: [MK6] Jakie/gdzie pasujące gumowe dywaniki z wyższym progiem
Witajcie!

Powoli zbliża się jesień i oczyma wyobraźni widzę już ten cały syf nanoszony na butach do samochodu. Aktualnie mam jakieś dywaniki, ale są to zwykłe flaki, które latają po całej podłodze, jak im siły działające na auto każą. Trochę szukałam po marketach, ale okazało się, że albo nie pasują, albo mają wstawki "chodnikowe".

A ja szukam dywaników pasujących do wersji mojego samochodu (MK6 3-drzwiowy Hatchback), ale gumowych, żeby woda nie miała w co wsiąkać. Przyda się też wyższy próg, by błoto nie rozlewało się po aucie i by można było całość szybko i prosto oczyścić.
Przeglądałam Allegro, ale tam boję się zakupów, bo albo wyjdzie problem z dopasowaniem dywaników, albo z ich dziwnym zapachem.

Może ktoś z Was coś doradzi? Z góry dziękuję i mam nadzieję, że założyłam temat we właściwym dziale.

Parzych - 13 Sie 2014, 14:39

Dział nie był zbyt trafny, bo dywaniki to żaden tuning... Żeby nie kombinować to najlepiej kupić oryginalne w ASO/internetowym sklepie z częściami do Fordów, osobiście mam takie na przód i jestem zadowolony, nie mają jakichś wysokich rantów, ale nigdy nic mi się z nich nie wylało... O takie mam: http://www.ford-esklep.pl...46603-FORD/3850 tylko kupiłem za ok pół ceny...
Emka - 13 Sie 2014, 15:04

Przepraszam, chyba gdzieś tu mignęły mi dywaniki i stąd temat w tym dziale. Mam nadzieję, że bardzo nie nabałaganiłam, a jeśli tak, to poproszę o przeniesienie na właściwe miejsce.

Dziękuję za linka, sprawdzę też wersje na tył. Jeśli jednak ktoś z Was ma jakieś namiary na nieoryginalne, ale z większymi rantami, to też chętnie skorzystam.

Czy to mocowanie stoperów jest mocno skomplikowane, czy trzeba wiercić otwory w podwoziu i potem je jeszcze uszczelniać silikonem? :-P

Parzych - 13 Sie 2014, 15:19

Już przesunąłem temat do właściwego działu...
Emka napisał/a:
Czy to mocowanie stoperów jest mocno skomplikowane, czy trzeba wiercić otwory w podwoziu i potem je jeszcze uszczelniać silikonem?
W wykładzinie są podcięcia a za nimi kołki plastikowe w które wkręca się śruby tych stoperów :ok:
Emka - 13 Sie 2014, 15:53

Dziękuję.
mcwu - 11 Wrz 2014, 12:23
Temat postu: Odgrzewam temat dywaników gumowych
Witam.

Odgrzewam temat - nie bardzo chcę wydawać 130 zł (plus dywaniki tylne ok 70 zł) na oryginalne dywaniki gumowe do mojej Fiesty mk6 z 2008 r i mam pytanie - czy ktoś kupował w ostatnim czasie jakieś dywaniki gumowe do tego auta?
Czy może ktoś posiada takie dywaniki http://www.autodywaniki.p...tex-p-1153.html i co o nich sądzi?
Czy się nie przesuwają bo niby mają jakieś kolce.
I jeszcze jedno pytanie - czy wszystkie fiesty maja kołki do mocowania oryginalnych wycieraczek?

Parzych - 11 Wrz 2014, 13:33

mcwu napisał/a:
czy wszystkie fiesty maja kołki do mocowania oryginalnych wycieraczek?
Jeśli masz na myśli mocowania dywaników (uszy/uchwyty), to dodawane są do oryginalnych, a kołki do przykręcenia mocowań mają wszystkie MK6... :ok:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group