Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Brak przyśpieszenia na niskich biegach

bazylov - 31 Lip 2014, 10:01
Temat postu: Brak przyśpieszenia na niskich biegach
Witam

To mój pierwszy post tutaj, jeśli w złym dziale do kosza, albo proszę o przeniesienie.

Sprawa wygląda tak: zakupiłem fieścine jak w temacie rocznik 2009- igiełka, 74 000 przebiegu serwisowana w aso.

Tylko mam jedna bolączke, autko strasznie marnie sie zbiera przy niskich biegach, wyprzedzanie stanowi problemik, wciskam gaz, a tu nie ma efektu jak na 120 km. Na 5 biegu mknie jak szalona.

Może problem leży w moich umiejętnościach czy auto jest spatrzone?, nie zasuwam nie wiadomo jak, ale czasem trzeba wyprzedzić jakiegoś dziada- wiecie o czym mówie, chętnie posłucham w miare konstruktywnych porad. Prawdą jest ze nie jestem doświadczony kierowcą i jest to moje 1 autko, co nie znacz, że nie jeździłem innymi.

Pozdrawaim

Puff - 31 Lip 2014, 11:05

Przy jakich obrotach dajesz w palnik i do jakich "ciągniesz" silnik?
dominiksoul - 31 Lip 2014, 11:07

nie wiem jak 1.6, ale 1.4 96KM żeby w miarę szło to trzeba kręcić ponad 4k obrotów i przy normalnej jeździe i próbie wyprzedzenia nawet o dwa biegi trzeba zredukować. to nie diesel, że idzie od dołu. może w tym tkwi problem?
bazylov - 31 Lip 2014, 12:29

No właśnie różnie, próbuje go wyczuć, czasem 2,5 -3 zmieniam biegi i wtedy ładnie czuć ze jedzie na to swoje 120 KM i ładnie go ciągnie, niekiedy ponad 3. Czuć dziury , jakby reagował z opóżnieniem na wciskany gaz.

Co do diesel-a wcześniej jeździłęm mondeo ponad 100km nie pamietam dokładnie i tam na 3-4 można cuda wyprawiać ale 5,6 już sząłu nie robi, w fieście na 5 można cuda robić. Ale to różnice , które wszystkim chyba sa znane

Krzyk - 1 Sie 2014, 11:39

Wygląda na to, ze wszystko jest dobrze, benzyna bez turbo, zbiera się tak od 2,5-3 k obrotów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group