Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Jaki p³yn do ch³odnicy ?

Ania3 - 29 Lip 2014, 12:58
Temat postu: Jaki p³yn do ch³odnicy ?
Witam,
Jaki plyn do chlodnicy uzywacie/polecacie?
W tej chwili mam wode demineralizowana ktora srednio co 2 dni musze uzupelniac (chyba to normalne przy wlaczonej klimatyzacji i takich upalach?!) ale chce ja jak najszybciej zmienic ja dobry plyn co polecacie?

Freeman - 29 Lip 2014, 13:09
Temat postu: Re: Jaki plyn do chlodnicy?
Ania3 napisa³/a:
Witam,
Jaki plyn do chlodnicy uzywacie/polecacie?
W tej chwili mam wode demineralizowana ktora srednio co 2 dni musze uzupelniac (chyba to normalne przy wlaczonej klimatyzacji i takich upalach?!) ale chce ja jak najszybciej zmienic ja dobry plyn co polecacie?
Nie bardzo normalne. Gdzie¶ Ci p³yn wycieka albo jest spalany (objawem jest bia³y dym z wydechu)
Ania3 - 29 Lip 2014, 13:25

wiem ze ubywanie plynu i bialy dym jest przejawem peknietej uszczelki pod glowica, ale u mnie nie ma dymu, silnik pracuje normlanie, temperatura w normie. Wczoraj auto po trasie stalo jakies 3h i potem pod nim byla plama wody dosyc spora ale myslalam ze to woda z klimy bo byla uzywana dosyc dlugo. Chce zmienic jak najszybciej plyn i zaobserwowac czy po wymianie tez bedzie tak szybko ubywal.
Freeman - 29 Lip 2014, 13:49

No to bierz jakikolwiek p³yn. Moim zdaniem masz wyciek bo uzupepe³nianie co 2 dni to za czêsto.
Puff - 29 Lip 2014, 22:56

Po co zalewaæ p³yn jak wiadomo, ¿e ubywa? Nie szkoda pieniêdzy? Ogarnij wyciek i dopiero wtedy wymieniaj p³yn...
TSRules - 30 Lip 2014, 16:39

przy tej ilo¶ci jakby to by³a uszczelka to raczej nie da³oby siê jechaæ, podejrzewam ¿e gdzie¶ jest wyciek na ³±czeniu lub pêkniêciu i szybko odparowuje i najzwyczajniej nie widaæ, jak pisza poprzednicy, do mechana i niech obada co i jak
andy80 - 27 Pa¼ 2014, 13:44

Najlepiej wlaæ co¶ co nie zamarznie przy ni¿szych temperaturach. Warto te¿ poczytaæ tutaj http://www.autochlodnice....a-chlodnicy,36/
Ile dok³adnie wlewasz tego p³ynu?

Puff - 27 Pa¼ 2014, 23:24

Kolego... piszesz w temacie z lipca... Nie odkopuj trupów :)
andy80 - 28 Pa¼ 2014, 08:26

sorry, nie zauwa¿y³em :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group