Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Wgranie "brandowanego" androida

grzesiek646 - 25 Cze 2014, 23:36
Temat postu: Wgranie "brandowanego" androida
Panowie potrzebuje pomocy.

Posiadam telefon z "czystym" androidem, telefon z tego roku więc sprzętowo spoko.
Chciałbym wgrać na niego Androida od Xperii (Z,Z1) lub Samsung (S3,S4).

Da się to zrobić w domowych warunkach ?

Jakieś wskazówki ?

Z góry dzięki !

spiochu - 26 Cze 2014, 00:07

Qrcze, każdy kto choć trochę się zna woli czystego androida od brandowanego, z zamulającymi nakładkami producenta.
Jeżeli telefon, który posiadasz to nie jest jeden z wymienionych przez Ciebie to zapomnij o wgraniu sysemu z innego telefonu. Nie te bebechy i chodzić nie będzie.
Co mogę zaproponować to spróbuj poszukać na stronie producenta wersji z nakładkami (brandowane to są z dodatkami od sieci kom.). Albo, jeśli angielski Ci nie straszny to poszperaj po prawdziwej skarbnicy wiedzy, XDA Developers.
Oczywiście wiesz, że jeśli wgrywasz niefirmowy system, to tracisz gwarancję.

MisiekT - 26 Cze 2014, 00:23

a dlaczego chcesz zepsuć system? :fox:
Puff - 26 Cze 2014, 00:36

grzesiek646 napisał/a:
Posiadam telefon z "czystym" androidem, telefon z tego roku więc sprzętowo spoko.
Chciałbym wgrać na niego Androida od Xperii (Z,Z1) lub Samsung (S3,S4).

Xperia? S3/4?

Pozwól, że zobrazuję Ci co chcesz zrobić. Chcesz przełożyć silnik z Jelcza do Transita nie zmieniając po drodze elektryki, komputera i reszty osprzętu.

To nie jest tylko "system" (sądzisz, że zrobisz format C: i postawisz zamiast jednego systemu drugi). ROM-y to zespół paczek, w których znajduje się całe wiadro informacji jak system ma obsługiwać sprzęt, w tym sterownik modemu (odpowiada za komunikację z siecią GSM), a do tego jest tylko dołożony system. Jednym zdaniem - niewykonalne zdroworozsądkowymi procedurami, a wszystkie inne uwalą telefon na cegłę.

FFDriver - 26 Cze 2014, 09:36

Przede wszystkim grzesiek646 źle interpretuje określenie "brandowany".
Brandowany oznacza soft od danego operatora. Czyli aby wgrać u siebie soft brandowany potrzebujesz soft dedykowany dokładnie do Twojego telefonu ale od danego operatora.
Natomiast to co Ty chcesz zrobić to wgrać soft z jednego modelu telefonu do innego co jak już zostało dokładnie wytłumaczone jest niemożliwe.

grzesiek646 - 26 Cze 2014, 13:51

Ok dzięki za info. Sam użytkuje Xperie Z2 i bardzo mi pasuje jej "systemowa nakładka".
Kupiłem okazjonalnie telefon dla dziewczyny, ale goły android nie ma nic ! Po zainstalowaniu tego co ma Xperia - a było tego bardzo dużo - poczynając od głupiego procentowego wskazania stanu baterii kończąc na programie zarządzającym zasilaniem (w Xperii - Stamina) telefon jest tak obładowany tym wszystkim że mija się to z celem i funkcjonalnością.

Nigdy nie miałem "gołego" Androida i może dlatego nie potrafie okiełznać go do takiej postaci aby przekazać dziewczynie która średnio się zna na telefonach a po prostu chce w łatwy i prosty sposób obsługiwać przy zachowaniu funkcji z Xperi (wcześniej miala Ztke ale sie potłukła troszkę :) )

spiochu - 26 Cze 2014, 14:51

Nie wiem co to za telefon, ale jeśli nie ma gwarancji polecam wgrać jakiś custom rom z XDA.
Freeman - 26 Cze 2014, 17:31

Żaden custom nie jest wolny od błędów, ale najlepszy jest chyba ten:

http://forum.cyanogenmod.pl/

DemptD - 26 Cze 2014, 19:06

hm.. wersja androida i model telefonu by znacznie pomógł.. a goły android to chyba w Nexusach tylko jest
grzesiek646 - 27 Cze 2014, 00:14

Telefon to Kruger&Matz model LIVE.
Nie mam na niego gwarancji

kosa006 - 27 Cze 2014, 19:26

Tak jak wyżej napisali autor bardzo myli pojęcia.
Jeśli nikt nie zgotował ROMu pod Kruger&Matz LIVE wzorowanego na Samsungu czy Sony to nie wgrasz takiego.

Jeśli chcesz wygląd i stosowanie np. menu czy ekranu blokady tak jak w tych telefon to możesz zainstalować launcher oraz nakładkę.

Jest dobry ROM MIUI, CyanogenMod oraz Android KitKat dla Twojego telefonu. Możesz sobie wrzucić któryś z nich. Uważaj tylko żeby nie "uceglić" telefonu i zrób obraz przed jakąkolwiek czynnością. ROMy oraz jak je wgrać znajdziesz w tym dziale: TUTAJ (klik)

Powodzenia!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group