Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Dziwny dźwięk z silnika.

stefanek - 29 Maj 2014, 22:23
Temat postu: Dziwny dźwięk z silnika.
Witam. Jako że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Ostatnio posiadam problem z moją fiestą. Tydzień temu ni stąd ni zowąd silnik przy niskich obrotach przy postoju wydaje dziwny piszczący dźwięk. Otwierając maskę i czukiereczeksię dźwięk wydobywa się z prawej strony silnika. Wydaję mi się że jest to w okolicach rozrządu. Autko śmiga na gazie , ma 184kkm a przy 140kkm wymieniany był rozrząd. Poza dźwiękiem nie widać żadnych innych objawów, autko jeździ tak jak jeździło. Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam Paweł.

Parzych - 29 Maj 2014, 22:40

stefanek napisał/a:
Otwierając maskę i czukiereczeksię dźwięk wydobywa się z prawej strony silnika. Wydaję mi się że jest to w okolicach rozrządu.
Jak stoisz przed Fiestą z otwartą maską, to po prawej jest skrzynia biegów, no chyba że chodziło Ci o tą drugą prawą, tam może piszczeć pasek osprzętu...
stefanek - 29 Maj 2014, 22:46

moja pomyłka oczywiście stojąc przed maską to z lewej strony. :) no to drugie pytanie zadam czy w takim wypadku jest to wymiana na już ? czy można poczekać?
Puff - 29 Maj 2014, 23:08

Piszczy ze starości albo syf się tam dostał. Pasek parę złotych kosztuje, jak nie był dawno wymieniany, to warto wsadzić nowy, bo jak strzeli, to same kłopoty :P (brak ładowania, wspomagania i inne cyrki, zależy co jest na pasku).
stefanek - 29 Maj 2014, 23:12

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Jutro udam się z tym do mechanika i niech oceni stan tego paska :) Pozdrawiam Paweł.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group