Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.6 VTi - falujące obroty na zimnym silniku

krystianG0411 - 23 Mar 2014, 10:05
Temat postu: 1.6 VTi - falujące obroty na zimnym silniku
Witam. Mam problem z moja Fiesta. Po odpaleniu zimnego silnika obroty faluja co jest wkurzajace, skacza ok. 1000-1150obr./min. Jak sie silnik zagrzeje to spadaja do normalnych obrotow i jest ok. Podobno 1.6TVi "tak maja" ale czy ktos z Was tez mial taki problem? a co najwazniesze jak to rozwiazac?
Kam1l - 23 Mar 2014, 11:27

Z tego co pamiętam u mnie też tak się robi przy niższych temperaturach. To po prostu ssanie tylko że np w polonezach ręcznie się to uruchamiało.
A jak masz takie falowanie na wolnych obrotach to warto przeczyścić przepustnice (jej wyjęcie i założenie to łącznie jakieś 12 minut).

Pablo_Fiesta - 24 Mar 2014, 12:39
Temat postu: Re: 1.6 VTi - falujące obroty na zimnym silniku
krystianG0411 napisał/a:
Witam. Mam problem z moja Fiesta. Po odpaleniu zimnego silnika obroty faluja co jest wkurzajace, skacza ok. 1000-1150obr./min. Jak sie silnik zagrzeje to spadaja do normalnych obrotow i jest ok. Podobno 1.6TVi "tak maja" ale czy ktos z Was tez mial taki problem? a co najwazniesze jak to rozwiazac?

A jaki fieścia ma przebieg?? Sprawdzałeś świeczki??? W nowych modelach to standard, nie są tak żywotne jak kiedyś ale za to nie drogie 40 zł komplet z wysyłką plus 10 minut zabawy z kluczem:D

MisiekT - 24 Mar 2014, 13:14

na pewno nie maja - na zimnym silnik utrzymuje 1100 i stopniowo obniza wraz z rozgrzewaniem, normalka - ale zadnego falowania

PS. a swiece zgodnie z planem serwisowym wymienia sie co 60tys bodajze i nie ma problemu z zywotnoscia

Pablo_Fiesta - 24 Mar 2014, 14:18

MisiekT napisał/a:
na pewno nie maja - na zimnym silnik utrzymuje 1100 i stopniowo obniza wraz z rozgrzewaniem, normalka - ale zadnego falowania

PS. a swiece zgodnie z planem serwisowym wymienia sie co 60tys bodajze i nie ma problemu z zywotnoscia


A u mnie po prostu 1 świeczka padła przebieg 27.000...Wymiana świec na orginał i lata jak rakieta ale duratec a ti vct to troche inna bajka

MisiekT - 24 Mar 2014, 15:11

pasc ktoras moze zawsze, bywa - ale poza wyjatkowymi przypadkami powinny normalnie wytrzymywac po 60tys.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group