Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - 1.1i - nie odpala

marcun - 10 Lut 2014, 20:39
Temat postu: 1.1i - nie odpala
Witam.
Fiesta mk3 z silnikiem 1.1i.
Silnik trochę cierpi, bo rocznie przejeżdża bardzo mało, jednak mimo to odpalał całkiem dobrze w ostatnie mrozy, żadnych dziwnych rzeczy w pracy silnika nie zauważyłem.
Jako, że się ociepliło, to w poprzedni weekend chciałem trochę przepalić auto, niestety ze skutkiem marnym. Silnik kręcił ładnie, nawet czasami łapał, jednak odpalić się nie dał. Po kilku próbach w końcu się zalał więc sprawdziłem przewody itp. Wszytko wyglądało ok. Koleje próby odpalenia zakończyły się tak samo.
Przy czyszczeniu świec sprawdziłem od razu, czy dostają one prąd. Okazało się, że raz na jakiś czas pojawi się jakaś słaba iskra, ale nic poza tym. Jako, że cewka była wymieniana w tamtym roku to stwierdziłem, że to raczej nie ona. Poczytałem trochę i sprawdziłem napięcie na wtyczce do cewki. Ku mojemu zdziwieniu 12V było nie na środkowym pinie, lecz na zewnętrznym.
Wie ktoś może o co w tym wszystkim chodzi? Może związek z całą sytuacją ma wzrost temperatury i wilgotności powietrza?
Z góry dzięki za pomoc.

Marcinowaty - 10 Lut 2014, 21:51

Kiedy wymieniałeś przewody i świece?
Parzych - 10 Lut 2014, 21:55

Marcinowaty napisał/a:
Kiedy wymieniałeś przewody i świece?
A po co :?: Przecież świece wystarczy wyczyścić a przewody pewnie jak nówki... :9:
marcun - 10 Lut 2014, 22:14

Świece i przewody wymieniane też w tamtym roku, jakoś latem.

Parzych napisał/a:
Marcinowaty napisał/a:
Kiedy wymieniałeś przewody i świece?
A po co :?: Przecież świece wystarczy wyczyścić a przewody pewnie jak nówki... :9:

Czyli zamiast sprawdzić jak wygląda świeca i przetrzeć trochę to czego tam nie powinno być, lepiej wydać pieniądze na nowy komplet, mimo że obecny ma przebieg ok. tysiąca km? Faktycznie dobry pomysł... :| Jak już wspominałem auto bardzo mało jeździ.

Parzych - 10 Lut 2014, 22:19

marcun napisał/a:
Czyli zamiast sprawdzić jak wygląda świeca i przetrzeć trochę to czego tam nie powinno być, lepiej wydać pieniądze na nowy komplet, mimo że obecny ma przebieg ok. tysiąca km? Faktycznie dobry pomysł...
Czyli w pierwszym poście powinieneś napisać to:
marcun napisał/a:
Świece i przewody wymieniane też w tamtym roku, jakoś latem.

marcun - 10 Lut 2014, 22:31

Ok, moja wina. Zapomniałem o tym wspomnieć, przyznaję... ale nie musi to być od razu powód do drwin. W każdym razie chciałbym jakoś w miarę bez zgrzytów rozpocząć swój czynny udział w życiu forum ;) i przede wszystkim dowiedzieć się co muszę naprawić w aucie, więc mam nadzieję, że wszystko będzie <oki>

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group