Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Silnik nie odpala bez nogi na gazie

Edek525i - 20 Sty 2014, 21:07
Temat postu: Silnik nie odpala bez nogi na gazie
Witam, jak w temacie, bez nogi na gazie auto nie odpala. Komputer pokazał błąd czujnika przepustnicy, czujnik wymieniony, auto dalej nie odpala, a komputer nie wykazuje żadnego błędu. To samo dzieję się na zimnym, jak i na ciepłym silniku. Silnik to 1.3 68 km 2005 rok.
hawaja24 - 20 Sty 2014, 21:49

może spróbuj przetrzeć klemy od akumulatora, u mnie takie numery pojawiły sie w listopadzie. Samochód postał tydzień, z biedą odpalił po dodaniu gazu, po przejechaniu paru kilometrów zatrzymałem się na stacji, zatankowałem i byłem bliski dzwonić po lawetę bo nie chciał chwycić aż w końcu po parunastu minutach. Wróciłem do domu, odłączyłem aku i podłączyłem pod prostownik, wyczyściłem klemy-u mnie problem zniknął. Żadne programy diagnostyczne nic nie wskazywały żeby było coś nie tak z aku czy ładowaniem, nie było błędów.
Edek525i - 20 Sty 2014, 22:12

Klemy odpinałem, ale nic to nie dało... Jutro je przetre, może zadziała :-) dzięki za odpowiedź, pozdro!
Parzych - 20 Sty 2014, 22:48

Świece i kable WN ile mają przebiegu :?:
Edek525i - 20 Sty 2014, 23:26

Świece i kable jakoś w tamtym roku wymienione, a przebieg dokładnie 99100.
Qnik - 21 Sty 2014, 01:40

A co się dzieje, po odłączeniu czujnika przepustnicy? Problem ustępuje?
Bo kumplowi tak się działo w foce 1.4 zetec i po odłączeniu czujnika problem ustąpił [można jeździć bez tego czujnika] ;)

Edek525i - 21 Sty 2014, 01:46

A tego, to nie wiem :) Mam przeczucie, że to katalizator...
vegetagt - 21 Sty 2014, 09:55

Edek525i napisał/a:
Mam przeczucie, że to katalizator...


W sensie, że zapchany? To wtedy by generalnie mocy nie miał.

Qnik, ale on czujnik przepustnicy dał nowy :/ A nie sądze, by padła wiązka w aucie z 2005roku.

Edek525i - 21 Sty 2014, 13:33

Może na niskich obrotach, spalin nie odprowadza, cofają się i gaśnie :|
Qnik - 21 Sty 2014, 22:09

vegetagt napisał/a:




Qnik, ale on czujnik przepustnicy dał nowy :/ A nie sądze, by padła wiązka w aucie z 2005roku.

A mało to było sytuacji, gdzie nowa część Made in China nie działała od razu? Dlatego radzę to sprawdzić. :)

Edek525i - 22 Sty 2014, 11:10

Oryginał forda, nie chiński badziew ;-)
Petroholic - 22 Sty 2014, 11:27

A jak sa sterowane wolne obroty oraz dawka powietrza do rozruchu z zamknieta przepustnica? Znaczy masz w nim silniczek krokowy, zawor bocznikowy czy silniczek wbudowany w przepustnice, ktory ja lekko uchyla?

Jak dla mnie do sprawdzenia:
- slupki akumulatora i klemy wewnatrz czy nie zaweglone/zasolone
- polaczenie przewodu glownego pradowego na rozruszniku i alternatorze
- polaczenie i stan stykow masy silnika

Jesli to nie rozwiaze problemu to dalej:
- sprawdzenie stanu ukladu dolotowego pod wzgledem zasyfienia (przepustnica, kolektor, sterowanie powietrzem bocznym)
- sprawdzenie dzialania urzadzenia sterujacego powietrzem bocznym
- sprawdzenie stanu swiec i przewodow WN
- sprawdzenie stanu filtra powietrza i paliwa
- sprawdzenie cisnienia podawanego przez pompke paliwa i powrotu paliwa z listwy
- sprawdzenie skladu mieszanki rozruchowej - moze jest za bogata i musisz dodac powietrza zeby zabanglal)

Wiecej grzechow nie pamietam ale stawiam, ze na 100% ktorys pomoze... Pytanie tylko jak dlugo zajmie ci sprawdzenie wszystkiego punkt po punkcie... Polecam zawsze zaczac od rzeczy najmniej skomplikowanych i uciazliwych do zrobienia - mozna czesto fartem uniknac wielogodzinnego grzebania na prozno :)

ElGrey - 22 Sty 2014, 16:28

Kombinujcie dalej...
Sonda lambda do sprawdzenia, 90% że to jej wina :ok:
Jak sprawdzić :
Odłączyć sondę zapalić silnik z noga w podłodze, niech chwile załapie sterownik że czegoś brakuje, następnie zgasić auto.
Kolejne odpalenie powinno być bez zająknięcia, oczywiście jeśli jest to wina sondy.
Przerabiane wielokrotnie w silnikach forda :yes:

Petroholic - 22 Sty 2014, 16:30

ElGrey napisał/a:
Kombinujcie dalej...
Sonda lambda do sprawdzenia, 90% że to jej wina :ok:


czlowiek jednak pada ofiara rutyny :)
a to wlasnie moze byc strzal w dyche i to wcale nie glupi:)
zapomnialem o lambdzie :(

Edek525i - 22 Sty 2014, 17:22

Sonda we wrześniu, wraz z katalizatorem wymieniona była... Dzięki wam za pomoc, jednak dobrzy ludzie istnieją :-)
vegetagt - 22 Sty 2014, 17:46

ElGrey, a sonda bierze udział przy odpalaniu? O_o Przeciez na zimnym to nawet jazda idzie z mapy. Dziwny ten ford :P
liman - 22 Sty 2014, 21:59

ElGrey napisał/a:
Kombinujcie dalej...
Sonda lambda do sprawdzenia, 90% że to jej wina :ok:
Jak sprawdzić :
Odłączyć sondę zapalić silnik z noga w podłodze, niech chwile załapie sterownik że czegoś brakuje, następnie zgasić auto.
Kolejne odpalenie powinno być bez zająknięcia, oczywiście jeśli jest to wina sondy.
Przerabiane wielokrotnie w silnikach forda :yes:

bez obrazy ale takich bzdetow dawno nie czytalem , a jezeli chodzi o sprawdzenie sondy to najprosciej multimetrem czy napiecie faluje od ok. 0,2v do 0,8v czy stoi , i tak jak poprzednik napisal nie bierze ona udziału w odpalaniu i generalnie wprowadza tylko niewielka korekcje afr

Edek525i - 23 Sty 2014, 18:24

Jutro auto odstawiam do mechanika, zobaczmy co on powie :-P
ElGrey - 23 Sty 2014, 20:48

liman napisał/a:

bez obrazy ale takich bzdetow dawno nie czytalem , a jezeli chodzi o sprawdzenie sondy to najprosciej multimetrem czy napiecie faluje od ok. 0,2v do 0,8v czy stoi , i tak jak poprzednik napisal nie bierze ona udziału w odpalaniu i generalnie wprowadza tylko niewielka korekcje afr

Nie bzdury, widzę że masz małe doświadczenie, mam na warsztacie właśnie auto z taką usterką :2xf:
FORD TOURNEO CONNECT 1.8 16V, pali zaraza już druga sondę i ma właśnie takie objawy.

Edek525i - 24 Sty 2014, 00:13

Ahh, te fordy...
ElGrey - 24 Sty 2014, 15:48

Nie narzekaj, mogłeś mieć VW, to dopiero upierdliwe auta.
Petroholic - 24 Sty 2014, 23:57

szmelcwagonow unikam jak ognia... zdecydowanie wole jak mi ruda wcina forda lub opla :)
Edek525i - 5 Lut 2014, 18:39

Najprawdopodobniej przyczynąusterki, był silniczek krokowy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group