Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] Kontrolka silnika

PonuryUser - 11 Sty 2014, 12:09
Temat postu: [MK7] Kontrolka silnika
Witam,
Najpierw krótko naszkicuje temat: jestem właścicielem forda fiesty z 2010r. jestem pierwszym właścicielem, samochód jest garażowany, oszczędzany, pielęgnowany, do tej pory przejechałem 15.000 km. przy 10.000 założono instalacje sekwencyjną LPG u dobrego gazownika, regularnie jeżdżę na przeglądy.
Ostatnio jechałem do znajomego i przed wyjazdem zatankowałem trochę gazu - wszystko było w trakcie jazdy było dobrze dopiero po spotkaniu gdy odpaliłem samochód żeby wracać zauważyłem świecącą kontrolkę silnika. Podczas jazdy nie czuć żadnej różnicy w mocy samochodu - wydaje mi się że troszkę jakby spadły osiągi ale jest to praktycznie niewyczuwalne więc ciężko mi to do końca osądzić ( zarówno na benzynie jak i gazie). Gazownik radził mi pojeździć trochę na paliwie ale problem nadal występuję. Obecnie czekam na wizytę która jest ustalona w następną sobotę. Może miał ktoś podobny problem bo wierzyć mi się nie chce że to może być coś nie tak z silnikiem bo samochód jest zadbany.

Parzych - 11 Sty 2014, 12:21

PonuryUser, dopóki nie podłączysz się pod komputer, to można sobie tylko gdybać dlaczego świeci się kontrolka silnika ...
MisiekT - 11 Sty 2014, 12:37

odlacz akumulator na 30 minut i zobacz czy zgasnie... wystarczy, ze trafiles gorszy gaz i był problem z mieszanka, żeby wyskoczyl blad sondy na przykład...
na serwis umow się dopiero, jak kontrolka zapal się ponownie albo nie zgasnie w ogole po resecie

PonuryUser - 12 Sty 2014, 20:00

Niestety nie pomogło, we wtorek jadę podłączyć pod komputer i wrzucę co wyszło
PonuryUser - 31 Sty 2014, 23:35

Zbyt uboga mieszanka gazu. Widać nawet tankowanie na jednej stacji jaką do tej pory był LOTOS nie uchroni przed dziadostwem za które każą nam płacić nie małe pieniądze
wojtek_10101 - 3 Lut 2014, 12:39

Kolego PonuryUser mam takie samo auto i ostatnio miałem też problem z check engine, problemem okazał się gryzoń, który przegryzł całkowicie 3 z 4 przewodów sondy lambda - tej przed katem.

Ps. napisz z ciekawości co masz za instalkę u siebie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group