Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK4] Wymiana filtra paliwa 1.8D

HP.Baxxter - 7 Lis 2013, 16:41
Temat postu: [MK4] Wymiana filtra paliwa 1.8D
Witam,
z góry mówię że się nie znam zbytnio na tych sprawach, ale wiem że nadszedł już czas na wymianę filtra paliwa w klekocie 1.8D. Teraz pytanko, czy to jest bardzo skomplikowane by dokonać tego samemu? Wiem że filter to ta puszka zaokrąglona przy pompie, tylko nie wiem czy trzeba wymieniać tą całą puszkę czy tylko jej jakąś wnętrzność? I jak mam to wszystko zrobić? Z góry dzięki za podpowiedzi ;) W necie szukałem, ale nie ma żadnych takich instrukcji odnośnie fiesty.

Puff - 9 Lis 2013, 10:48

Inni mogą się śmiać, ale co tam, każdy kiedyś zaczynał :)

Demontujesz końcówki filtra, bierzesz nowy, zalewasz go całkowicie ropą, odpowietrzasz (pukasz, stukasz), dopełniasz. Wsadzasz na miejsce, podłączasz i kręcisz silnikiem. Daj mu pochodzić minutę-dwie, będziesz miał pewność, że nie chodzi tylko na tym, co miałeś w wężach na odcinku między filtrem a pompą :)

HP.Baxxter - 18 Lis 2013, 18:34

Zalewam ropą. A jakbym podłączył do niego wężyk dopływu i ustami zaciągał rope na wylocie filtra to coś by się stało? Nie będzie nawet dokładniej w taki sposób?
Puff - 18 Lis 2013, 18:43

Musiałbyś niezłe podciśnienie wytworzyć. Jak masz takie dobre płuca, to śmiało :)
HP.Baxxter - 18 Lis 2013, 21:18

Kupiłem już filtr i na jego górze znajduje się śróbka którą należy zapewne odkręcić w celu zalania. Niestety, ale za nic w świecie nie da sie tego odkręcić :/ W żadną ze stron. Nie ma po prostu szans. Teraz pytanko. Czy mogę go zalać poprzez dolny otwór do spuszczania zawartości? Lub poprzez rurkę dopływu?
HP.Baxxter - 19 Lis 2013, 15:57

OK. Sprawa załatwiona. Filtr zalany dołem do pełna. Odpaliła od pyknięcia, pochodziła 2 minuty z nogą lekko na gazie, przejechała kawałek i wszystko ładnie gra.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group