Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK5] wyrobiona sześciokątna główka śruby/wkrętu czujnika AB

Kam'ol - 1 Wrz 2013, 17:53
Temat postu: [MK5] wyrobiona sześciokątna główka śruby/wkrętu czujnika AB
witam Rodacy,

małe pytanie, czy macie informację co do charakterystyki śrubki mocującej czujnika abs prz tarczy hamulcowej? Moja się wyrobilła i muszę wymienić, chciałbym kupić nową ze stali nierdzewnej. Interesuje mnie skok gwintu i rozmiar wkrętu, może się da taką kupić w casto?

pozdro Kamil

Puff - 1 Wrz 2013, 23:44

A nie da się jej wyciągnąć i zabrać na wzór lub zmierzyć suwmiarką tego, co trzeba?
Kam'ol - 2 Wrz 2013, 14:49

Pufcio napisał/a:
A nie da się jej wyciągnąć i zabrać na wzór lub zmierzyć suwmiarką tego, co trzeba?


zapieczony wkręt ze zjechaną główką trudno wykręcić bez jego uszkodzenia jeszcze większego... Podsunąłeś mi pomysł przecież w ostateczności mogę odkręcić wkręt z drugiego czujnika i wziąć go za wzór trzea tylko zanurkować pod autko w wolnej chwili...

update:
Jak ktoś jednak będzie miał info dajcie znać, jak dla mnie temat do zamknięcia, dzięki.
Udało mi się a stary wkręt ląduje na złomie, dobrałem podobny w sklepie

Puff - 2 Wrz 2013, 14:52

Dobrze, że się udało :) Jakbyś pamiętał jaka to śruba, to wrzuć informację, może się przydać komu innemu :)
Kam'ol - 2 Wrz 2013, 18:15

jasne, przy następnej "grzebaninie" co stanie się już niedługo podam numer klucza oczkowego :)
ElGrey - 2 Wrz 2013, 22:43

Jest to standardowa M5 klucz 8 i w żadnym wypadku nie stosuje się w elementach nagrzewających się stali kwasowej, jak zastosujesz to po kilku miesiącach na pewno nie wykręcisz, kwasówka ma podłą właściwość zapiekania się, a dodatkowo jest strasznie miękka nawet ta A4 (najlepsza).
Więc zastosuj standardowa śrubę, ale przed jej wkręceniem zastosuj trochę smaru miedzianego i spokój :ok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group