Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [Lakiernictwo][Mk6] Zderzak tylny

whitehats - 17 Cze 2013, 12:20
Temat postu: [Lakiernictwo][Mk6] Zderzak tylny
Chciałbym pomalować zderzak Jednak jest on pęknięty z góry Podpowiedzcie mi jak takie pęknięcie z zamaskować wzmocnić i aby farba po malowaniu nie odleciała na tym pęknięciu ?



Stasqe - 17 Cze 2013, 12:59

Jeśli jest duże pęknięcie to lepiej poszukać na alle drogo drugiego może nawet w kolorze dostaniesz.

Jeśli uważasz, że opłaca się kleić to ja robiłem takie coś w mojej mamy vw:
- włókno szklane - wybrałem pośrednią "gradację" z chyba 5ciu dostępnych (ok. 10 zł/ arkusz)
- żywica z utwardzaczem (ok 20 zł za puszkę - są różne rozmiary)
1. Zdejmujesz zderzak, od środka szlifujesz papierem ściernym P120 (żeby nie był za cienki).
2. Czyścisz rozpuszczalnikiem nitro lub Acetonem Technicznym.
3. Docinasz włókno nożyczkami na pożądaną długość/szerokość +3cm w każdą stronę - nie bój się, że będzie wystawać, jak wyschnie to wykończysz to, jak się należy.
4. Nakładasz pędzlem na klejony obszar żywicę zmieszaną z utwardzaczem (zgodnie z zaleceniami na puszcze).
5. Przykładasz matę i nakładasz żywicę tak długo aż znikną takię jakby bąble pod spodem.
6. to jest już nie konieczne ale ja tak zrobiłem, dociąłem drugi pasek który wystawał ok 1cm w każdą stronę, przykleiłem i zasmarowałem.
7. czekasz aż wyschnie, odcinasz nożykiem/piłką/szlifierką to co wystaje.
8. Pęknięcie od zewnątrz szlifujesz, odtłuszczasz, szpachlujesz, szlifujesz i malujesz :)

Żywica i mata do kupienia w każdym markecie budowlanym typu OBI, Leroy Merlin.

Ja bym tak to zrobił ;)

Parzych - 17 Cze 2013, 13:18

Stasqe napisał/a:
Ja bym tak to zrobił ;)
A ja bym podjechał do warsztatu spawania plastików, dla gościa to 10 minut roboty (koszt zbliżony do kosztu żywicy, maty i szpachli) i tak pospawany zderzak nie ma prawa pękać ani obłazić, jak zostanie to pospawane profesjonalnie, to nawet szpachli nie trzeba...
Stasqe - 17 Cze 2013, 14:09

Też racja, ale jak ktoś lubi majsterkować, to czemu nie.
Ogólnie to lakiernik dałby sobie z tym radę, więc założyłem, że whitehats chce robić to samemu ;)

whitehats - 18 Cze 2013, 07:02

Dzięki za porady o to właśnie mi chodziło

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group