Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Uziemienie

Zarov - 10 Cze 2013, 22:29
Temat postu: [MK6] Uziemienie
Witam,
niedawno zakupiłem sobie ładowarkę do telefonu pod gniazdko samochodowe, dokupiłem rozgałęziacz na dwa i w jednym podłączone cb radio, w drugim ładowarka. Jeśli są podłączone oba to CB mi szumi, jeśli odłaczam ładowarkę to CB działa dobrze. Czego to może być wina? Uziemienie pomoże? Jeśli tak to gdzie zamontować?

JoeMix - 11 Cze 2013, 00:25

Nie pomoże, ładowarki tak maja,,, trudno trafić taka co nie sieje,,,
Zarov - 11 Cze 2013, 00:33

Ale samo zamontowanie uziemienia nic nie zaszkodzi i nie zepsuje? Jak już kupiłem je za 5zł to czemu by miało leżeć.
JoeMix - 11 Cze 2013, 05:46

Nie wiem jak w samochodzie który stoi na gumowych kołach i jest w zasadzie ruchomy chcesz zamontować uziemienie, czyli mówiąc wprost drut do gleby,,,
diodalodz - 11 Cze 2013, 13:47

jest to kwestia wujowych ładowarek które teraz są w sprzedaży.
Generalnie są to impulsowe przetwornice obniżające napięcie pracujące na w paśmie kHz, harmoniczne prądów cewki wcinają się w pasma MHz.
Do rozgałęziacza można wsadzić kondensator elektrolityczny i za nim kondensator ceramiczny. To powinno nieco przyblokować szumy z ładowarki .

Parzych - 11 Cze 2013, 15:50

JoeMix napisał/a:
Nie wiem jak w samochodzie który stoi na gumowych kołach i jest w zasadzie ruchomy chcesz zamontować uziemienie, czyli mówiąc wprost drut do gleby,,,
Nie widziałeś pasków auto-ziemia :?: To jest właśnie uziemienie...
pawel182 - 11 Cze 2013, 18:10
Temat postu: Re: Uziemienie
Zarov napisał/a:
Witam,
niedawno zakupiłem sobie ładowarkę do telefonu pod gniazdko samochodowe, dokupiłem rozgałęziacz na dwa i w jednym podłączone cb radio, w drugim ładowarka. Jeśli są podłączone oba to CB mi szumi, jeśli odłaczam ładowarkę to CB działa dobrze. Czego to może być wina? Uziemienie pomoże? Jeśli tak to gdzie zamontować?


A jakie maksymalne obciążenie na wyjściu ma ta ładowarka? i jaki pobór ma CB i tel? Może nie wyrabia prądowo?

JoeMix - 11 Cze 2013, 18:48

Parzych napisał/a:
JoeMix napisał/a:
Nie wiem jak w samochodzie który stoi na gumowych kołach i jest w zasadzie ruchomy chcesz zamontować uziemienie, czyli mówiąc wprost drut do gleby,,,
Nie widziałeś pasków auto-ziemia :?: To jest właśnie uziemienie...
Takie samo, jak niebieskie spryskiwacze dające +5KM

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group