Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [MK7] Porysowana przednia szyba

6franek - 14 Kwi 2013, 23:20
Temat postu: [MK7] Porysowana przednia szyba
Witam,

W ostatnim czasie zauważyłem, że mam strasznie porysowaną przednią szybę. O ile w dzień jest to praktycznie niewidoczne, a w nocy nie przeszkadza za bardzo, to już w czasie deszczu naprawdę pogarsza widoczność. W sumie ryski są niewiadomego pochodzenia (na pewno nie od wycieraczek, bo są na całej szybie). Wydaje mi się, że od skrobania lub od myjni automatycznej.

Co poradzicie, żeby z tym zrobić. Z tego co wyczytałem do tej pory, to poza wymianą nic nie wchodzi za bardzo w rachubę.
Skoro tak, to czy koniecznie trzeba to robić w ASO (żeby było to wykonane dobrze i z dobrej jakościowo szyby).
Jeżeli tak, to ile kosztuje taka operacja? Jeżeli nie, to czy możecie polecić jakieś warsztaty w Warszawie, które by to dobrze zrobiły?
Czy taka wymiana niesie za sobą jakieś zagrożenia porysowania czy zniszczenia czegokolwiek?

MisiekT - 14 Kwi 2013, 23:55

cena szyby w ASO pewnie Cie zalamie :rotfl:
szyba to żadna filozofia - proponowałbym zakup uzywki, a montaż już wedle uznania, np. w Auto Glass Jaan czy jakims innym

xxyy777e - 15 Kwi 2013, 00:35

Jak kupi używkę, oryginalną to kupi niewiele lepszą jakościowo szybę i tak się porysuje więc chyba nie ma sensu.
Może konkurencja robi lepsze szyby ?

MisiekT - 15 Kwi 2013, 00:43

a co masz do oryginalow? moja po 45tys. jest bez jednej ryski

PS. rzadko kiedy jakikolwiek zamiennik jest chociaż porównywalnej jakości, a najczęściej sa dużo slabsze

michal77 - 15 Kwi 2013, 07:45

6franek, Masz podgrzewaną szybę, czy zwykłą?
6franek - 16 Kwi 2013, 09:29

Zwykłą, ale z czujnikiem światła i deszczu.
sla32 - 19 Kwi 2013, 10:08

Jest dużo profesjonalnych zakładów żyjących z wymian oraz napraw szyb i z całą pewnością nie trzeba tego robić w ASO. Podstawowa sprawa to dowiedzieć się ile taka przyjemność kosztuje i gdzie jest najtaniej.

Niestety mam w tym temacie pewne doświadczenie. :głowąwmur: U mnie rysy nie stanowią problemu tylko odpryski po kamieniach.

Moje przygody z szybą wyglądają tak
Jeżdżąc po naszych kochanych drogach co jakiś czas słyszałem jak małe kamienie walą mi w szybę jednak nie powodowały one poza drobnymi ryskami szkód. Trwało to do czasu gdy dostałem tak że zastanawiałem się czy ktoś nie strzelił do mnie z wiatrówki. Pojawiła się gwiazda jak 5 zł a na drugi dzień pęknięcie było długie na 1/3 wysokości szyby. Nie było wyjścia wymieniłem szybę we wspomnianej już w tym temacie firmie Jaan gdzie panowie przekleili mi nawet naklejkę. Przebolałem 400 zł i ogólnie byłem zadowolony. Pojeździłem jakieś 4 miesiące i znowu strzał ale tym razem mały. W tej samej firmie naprawiono mi to za jedyne 120 zł czyli 1/3 kosztu nowej szyby. Muszę przyznać że ku mojemu zdumieniu po naprawie praktycznie szyba wyglądała ponownie jak nowa. Jakieś pół roku spokoju i kolejny kamień spowodował następne uszkodzenie. Nie specjalnie uśmiechało mi się wydawać kolejne 120 zł za naprawę więc na allegro kupiłem zestaw naprawczy taki ja ten
http://allegro.pl/klej-do...3145797363.html
Trochę pracy i uzyskałem efekt taki jak w serwisie czyli uszkodzenie zniknęło a ja byłem ogromnie zadowolony. Następnego dnia po naprawie myślałem że się wścieknę gdy kolejny kamień spowodował mi kolejne uszkodzenie. :głowąwmur:
Niestety jest nietypowe i nie nadaje się do naprawy ale jest na tyle małe że nie zdecydowałem się na kolejną wymianę. Postanowiłem czekać na kolejny odprysk ale minęły 2 lata a żaden wredny kamień nie chce mi teraz w szybę walnąć. Przypuszczam że gdybym wymienił na nową z pewnością nie musiałbym długo czekać na kolejne strzały. :ok:

wojtek_10101 - 19 Kwi 2013, 19:02

W mojej MK7 wymieniałem szybę w 2012 roku w Cz-wie. Zapłaciłem 670zł za Pilkingtona z montażem. Pan załatwił mi nową szybę i to w tym samym roczniku co reszta szyb w samochodzie - 2011. Po kilku tysiącach kilometrów pojawiły się mikro ryski tak samo jak na oryginale.

Pozdro.

artax - 19 Kwi 2013, 21:39

Ta firma robi szyby m.in dla FORDA.To samo co oryginał tylko bez logo Forda.
pzdr
p.s.Moze pojawiłt sie juz podroby.Kupiles grzaną bo jesli tak to cena z zamontwowaniem jakas niska.

Parzych - 19 Kwi 2013, 23:20

artax napisał/a:
Kupiles grzaną bo jesli tak to cena z zamontwowaniem jakas niska.
Chyba raczysz żartować, grzana sama w sobie ok tysiaka kosztuje... :9:
artax - 20 Kwi 2013, 09:01

Parzych nie żartuje tylko mam takie same wątpliwości do ceny jak Ty.Jakis czas po zakupie auta z" pajęczyną" na szybie po kamolu, wymienilem ją.Placilem dokladnie 1000 ;szyba grzana,z uchwyte na czujnik,tzw solar.(Pilkington)
pzdr

Parzych - 20 Kwi 2013, 12:46

artax napisał/a:
Parzych nie żartuje tylko mam takie same wątpliwości do ceny jak Ty
Ja nie miałem żadnych wątpliwości, po prostu wiem że w 2006 grzana do MK6 kosztowała tysiąc (może z małym hakiem)...
MisiekT - 20 Kwi 2013, 13:46

Parzych, ceny się zmieniają... każdy serwis ma inne dojścia, a każdy klient inna sile negocjacji... grzana szyba do Foki Mk1 kosztuje z montażem już od 550zl, wiec trochę więcej za Fieste MK7 nie wydaje się niemozliwa cena
wojtek_10101 - 20 Kwi 2013, 18:02

Kupowałem szybę prostą - bez grzania i żadnych czujników - taka jak była fabrycznie.
Bez znaczka (FORD).
Jeśli ktoś mieszka w większym mieście to trzeba zawsze dzwonić do każdego zakładu montującego szyby i pytać o konkretną szybę konkretnego producenta i wybrać najlepszą ofertę. Ot cała filozofia. W każdym warsztacie w Częstochowie cena pilkingtona się różniła.

mieszko - 20 Kwi 2013, 18:54

W 2011 roku kamień spod ciężarówki załatwił mi szybę, poszła do uszczelki więc nie było szans na naprawę, ponad 500 za wymianę, od zeszłego roku mam ubezpieczenie szyb za 50 złotych , kilka tygodni temu pojawił się na niej odprysk więc jakby to napisać niewiele mnie już interesuje po ile są szyby i ile kosztuje naprawa :2xf: dopóki jest ubezpieczenie oczywiście
wojtek_10101 - 20 Kwi 2013, 20:22

Dokładnie też korzystałem z klauzuli ubezpieczenia szyb w Allianz. Wyszedłem na wymianie 200zł do przodu :) Było na pełen bak PB.
michal77 - 20 Kwi 2013, 20:35

mieszko napisał/a:
kilka tygodni temu pojawił się na niej odprysk więc jakby to napisać niewiele mnie już interesuje po ile są szyby i ile kosztuje naprawa :2xf: dopóki jest ubezpieczenie oczywiście
Pewnie jakaś górna granica ceny jest w warunkach ubezpieczenia.
mieszko - 20 Kwi 2013, 20:39

koło 2k, ubezpieczenie do września więc mogą mi wymienić ze 3 razy albo naprawić 10-15 odprysków :)
michal77 - 20 Kwi 2013, 21:17

To tanio masz, ja w PZU płacę dodatkowo 120zł za AutoSzybę (Suma gwarancyjna 2000zł).
mieszko - 20 Kwi 2013, 21:18

50 albo 60 ale coś koło tego, na pewno dużo poniżej 100
artax - 21 Kwi 2013, 00:59

wojtek_10101 napisał/a:
Kupowałem szybę prostą - bez grzania i żadnych czujników - taka jak była fabrycznie.
Bez znaczka (FORD).
Jeśli ktoś mieszka w większym mieście to trzeba zawsze dzwonić do każdego zakładu montującego szyby i pytać o konkretną szybę konkretnego producenta i wybrać najlepszą ofertę. Ot cała filozofia. W każdym warsztacie w Częstochowie cena pilkingtona się różniła.

Dla ścisłości jesli fabryczna to musiał być znaczek F.
Pzdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group