Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Błąd P0104 - "Czujnik masowego lub objętościowego

Sebastian [KGR] - 28 Mar 2013, 19:26
Temat postu: [MK6] Błąd P0104 - "Czujnik masowego lub objętościowego
WItam wszystkich na forum.

To mój pierwszy post i od razu dotyczy problemu z moim fordem - od jakiegoś czasu mam problem z wyskakującym co jakiś czas kontrolką "check engine".

Po podłączeniu kabla z interfejsem OBD II odczytałem kod błędu, który mi się pojawia - P0104.
W sieci znalazłem, że ten obłąd oznacza:

"Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - przerwa"

Czyli z tego co udało mi się w sieci znaleźć, problem dotyczy przepływomierza.
Nie mogę go jednak znaleźć w samochodzie. Czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś problem w tym modelu samochodu i wie gdzie znajduje się przepływomierz ?

W załączniku do tematu przesyłam zrzut ekranu z kodem błędu oraz zdjęcie silnika mojego samochodu.
Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu i zlokalizowanie przepływomierza.




Puff - 29 Mar 2013, 17:24

To jest mk6. Popraw sobie wpis w metryczce, bo nazwę tematu już zmieniłem.
Sebastian [KGR] - 31 Mar 2013, 19:49

Dziękuje, zmieniłem ;)
Wracając do tematu - czy ktoś z Was miał kiedyś taki błąd ?

pawel_mk3 - 31 Mar 2013, 20:59

Przepływomierz masz na tym wężu czarnym zagiętym. od strony silnika. załatw sobie ze szrotu na podmiankę
Marcin - 31 Mar 2013, 21:02

to jest błąd przepływomierza albo MAP sensora - w zależności co masz to trzeba sprawdzić (czujnik lub podłączenie) i ewentualnie wymienić na nowe. (kurde za wolno piszę...)
Sebastian [KGR] - 3 Kwi 2013, 19:10

Panowie, nie znam się na tym, ale nie mogę znaleźć ani przepływomierza ani MAP sensora.



Na powyższym obrazku dokładniejszym od poprzedniego zaznaczyłem:
1 - połączenie bagnetowe przewodu wlotowego z filtrem powietrza
2 - opaska zatrzaskowa
3 - giętki przewód wlotowy powietrza
4 - przewód dolotowy od filtru powietrza
5 - ? tutaj przymocowy jest przewód wlotowy
6 - wkład filtru powietrza

Czy jest możliwe by tego przepływomierza w ogóle nie było ?
Druga sprawa - odnośnie putnku 5 na rysunku - przewód wlotowy jest straszenie niestabilnie zamocowy i "luźno" chodzi jeśli się ruszy przewodem - czy tak powinno być ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Marcin - 3 Kwi 2013, 19:49

Sebastian [KGR] napisał/a:
ale nie mogę znaleźć ani przepływomierza ani MAP sensora.

jedno albo drugie musi być, przepływomierz jest pomiędzy filtrem powietrza a przepustnicą, a map za przepustnica gdzies na kolektorze, który jest i gdzie to niech pomagają Ci co mają mk6

jak chcesz samemu to pozdejmuj wszystkie plastiki z góry i patrz gdzie jakieś kable dochodzą, możesz zrobić zdjęcia i wrzucić może jakieś sokole oko wypatrzy

Sebastian [KGR] napisał/a:
Druga sprawa - odnośnie putnku 5 na rysunku - przewód wlotowy jest straszenie niestabilnie zamocowy i "luźno" chodzi jeśli się ruszy przewodem - czy tak powinno być ?

to jest dolot z zewnątrz i się może ruszać, nie ma to specjalnego znaczenia

herszt - 14 Lip 2013, 22:46

Witam,

może nieco odgrzeję temat - właśnie przytrafił mi się taki sam błąd i mam w związku z tym parę pytań. Czy jazda przez najbliższe kilka dni z taką przypadłością może grozić jakimiś poważnymi konsekwencjami? Czy mogę się (w miarę rozsądnie) poruszać samochodem?
Kiedyś się dobierałem do swojej przepustnicy i nie widziałem między filtrem powietrza i samą przepustnicą nic oprócz gumowego węża, więc pewnie mam wspomniany wcześniej "MAP sensor". Czy wymiana tegoż urządzenia to jakieś karkołomne zadanie?

z góry dzięki
pozdrawiam
herszt

mały65 - 14 Lip 2013, 23:27

Witam
przepływomierza jest w ropniaku w silniku o którym pytasz nie ma.

herszt - 15 Lip 2013, 08:34

Witam,

no ale MAP sensor jest i on może generować wspomniany błąd?

pozdrawiam
herszt

mikolaj - 23 Lip 2013, 22:53

W MK6 z silnikiem 1.3 8V Duratec jest MAP Sensor. Mieści się ona na kolektorze dolotowym od strony bloku silnika, mniej więcej po środku jego szerokości. Siedzi tam też silniczek krokowy. Da się je zobaczyć po ściągnięciu obudowy filtra powietrza. Ogólnie rzecz biorąc strasznie przechlapane jest jego wyciągnięcie bez zdjęcia kolektora. Ja osobiście nawet nie widzę takiej możliwości, choć podobno jest to możliwe. Możliwe, że od dołu jakoś się da podejść, ale to trzeba podjechać na kanał i popatrzeć.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group