Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [Kosmetyka] [MK6] Osłona słupka drzwi

mik03 - 4 Mar 2013, 09:33
Temat postu: [Kosmetyka] [MK6] Osłona słupka drzwi
Witam,
mam problem z osłoną słupka prawych przednich drzwi. Zerwały się zaczepy i podczas jazdy (powyżej 80km/h) strasznie huczy. Szukałem na allegro, ale nie mogę nic takiego znaleźć. Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak ta część się nazywa, oraz jak wymontować stare zaczepy z drzwi.

chodzi o słupek po lewej stronie, czarny plastik. Dodam, że próbowałem kleić te zaczepy silikonem do szyb, ale nic to nie dało.

Pozdrawiam.

Wisni@ - 4 Mar 2013, 12:24

mam tak samo jak ty ... :D no ja podkleiłem troche silikonem efekt mizerny :P
Parzych - 4 Mar 2013, 13:20

Same zaczepy do osłony przykleiłem parę lat temu "cjanopanem" i nadal się trzymają, drugą osłonę musiałem przykleić na silikon po całości, bo w 2007 była demontowana i mi zaczepy połamali chamy, od paru miesięcy się trzyma, zaczepów nie da się dokupić oddzielnie... :sad:
mik03 - 5 Mar 2013, 12:16

z tego co się orientowałem to nie jest to 'tania' naprawa, w aso koszt 101,84zł brutto, a w internecie znalazłem za 99zł ( http://www.sklepy24.pl/sk...a-1473673/13850 ), także trzeba mocno się zastanowić nad wymianą :)
mik03 - 17 Kwi 2013, 20:14

Trochę odświeże temat,
udało się zdemontować zaczepy i wkleić je w listwę:) teraz komfort jazdy jest nieporównywalny.







wklejam zdjęcie z przyklejonymi zaczepami

kruban - 28 Lis 2013, 22:42

U mnie też brzęczy podczas jazdy i faktycznie jest luźniejsza niż pozostałe. Mam pytanko jak ją zdemontować? Po prostu wyrwać, delikatnie podważać każdy zaczep czy jest jakaś inna technika aby ocalić mocowania?
Parzych - 28 Lis 2013, 22:58

kruban napisał/a:
Mam pytanko jak ją zdemontować? Po prostu wyrwać, delikatnie podważać każdy zaczep czy jest jakaś inna technika aby ocalić mocowania?
Z wyczuciem ciągniesz za listwę aż zaczepy się od niej odkleją, potem je delikatnie wyciągasz i wklejasz w listwę...
kruban - 28 Lis 2013, 23:17

Parzych napisał/a:
kruban napisał/a:
Mam pytanko jak ją zdemontować? Po prostu wyrwać, delikatnie podważać każdy zaczep czy jest jakaś inna technika aby ocalić mocowania?
Z wyczuciem ciągniesz za listwę aż zaczepy się od niej odkleją, potem je delikatnie wyciągasz i wklejasz w listwę...
dzięki
Parzych - 29 Lis 2013, 02:08

Nie ma za co, sam tak zrobiłem jak listwa mi się trzymała na jednym zaczepie, to mogę się podzielić swoim doświadczeniem w tej kwestii... :ok:
wawrzyc - 26 Gru 2013, 14:21

Ja znajomemu rozrobiłem klej dwuskłądnikowy epoksydowy i posmarowałem listwę, następnie przykleiłem to na klej na gorąco w innym miejscach (aby się trzymało do zaschnięcia epoksydu) trzyma dwa lata i zadowolony jak gwizdek bo ciągle były z tym problemy.
kruban - 5 Sty 2014, 10:49

mik03 napisał/a:
Trochę odświeże temat,
udało się zdemontować zaczepy i wkleić je w listwę:) teraz komfort jazdy jest nieporównywalny.



Obrazek



wklejam zdjęcie z przyklejonymi zaczepami

Zrobiłem podobnie. Wczoraj przykleiłem uchwyty ( klejem Bondini Plus ). Dziś założyłem. Zobaczymy jak długo będzie spokój.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group