Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Wymiana dowody rejestracyjnego.

SebeG - 2 Mar 2013, 13:02
Temat postu: Wymiana dowody rejestracyjnego.
Witam. Skończyło mi się miejsce na pieczątki z przeglądów (tylko dlaczego tych miejsc jest tak mało). Jak wygląda wymiana na nowy? Czy dużo jest z tym roboty?
Docio - 2 Mar 2013, 13:38

wymiana dow rej

Gdzie indziej penie jest tak samo.

michal77 - 2 Mar 2013, 18:25

SebeG napisał/a:
(tylko dlaczego tych miejsc jest tak mało)
Żeby częściej trzeba było odnawiać dowód, a co za tym idzie więcej kasy do budżetu. Kiedyś jak weszły nowe dowody (nie te które teraz są, tylko te wcześniejsze), to o ile mnie pamięć nie myli było 10 miejsc na wpisy, a teraz jest 6. :głowąwmur:
elmek13 - 2 Mar 2013, 18:29

W podskokach do urzędu w reku już przygotowane tablice i 80 zeta. Tablice po to bo dadzą ci nowy hologram na tablice i numer dowodu rej. Czekasz z 2 tygodnie na stały i tyle.
michal77 - 2 Mar 2013, 18:38

Dodam że możesz zaoszczędzić 19zł, jeżeli nie potrzebujesz auta na 2 tyg.

Dokładnie dowód kosztuje 54,5zł+19zł tymczasowy. Ewentualnie jakieś opłaty za wpłaty, ale możesz zapłacić w domu jeżeli masz konto internetowe. Wystarczy wydrukować potwierdzenie (w tytule wpisujesz VIN auta).

Peedro - 2 Mar 2013, 19:33

elmek13 napisał/a:
Tablice po to bo dadzą ci nowy hologram na tablice i numer dowodu rej.


Już hologramu się nie zmienia - w zeszłym roku w czerwcu zmieniałem dowód rejestracyjny i się dowiedziałem że hologramu się nie zmienia, tablice miałem ze sobą, ale okazało się że niepotrzebnie.

szynszyl - 3 Mar 2013, 11:30

jak sie nie ma miejsca na pieczatki to najpierw na przegląd, a potem do wydziału kom.
diagnosta wypisuje zaświadczenie oni wpisuja na dowodzie ważnośc przeglądu a ty masz wolne na 1 pieczątke więcej

mihor - 3 Mar 2013, 18:51

michal77 napisał/a:
ale możesz zapłacić w domu jeżeli masz konto internetowe. Wystarczy wydrukować potwierdzenie (w tytule wpisujesz VIN auta).
szynszyl napisał/a:
to najpierw na przegląd, a potem do wydziału kom.


Dokladnie.... najpierw przegląd na kartce (zaświadczenie) - ważne to to jest 30 dni.
A potem do wydziału komunikacji - wtedy urząd wbija że przeglad jest i tak "zarabia" się jeden rok.

A o tym płaceniu przez Internet - pierwsze słyszę - super bo w kolejce do kasy stać nie trzeba.
Ja zmieniałem dowód w październiku 2012 to najpierw przegląd na kartce a potem musiałem dać blachy do przeklejenia hologramu - może się nazmieniało.

Pełnomocnik 17 PLN jak nie masz czasu - ale jak to jest żona lub dziecko - opłaty za pełnomocnictwo nie ma bo pierwsza linia.

pauce - 11 Lut 2014, 11:16

Można jeszcze wbijać w adnotacje urzędowe :D Ja nie wymieniałem dowodu przez 2 lata i diagnosta właśnie tam wbijał mi przeglądy. Policja tylko czasem kręciła nosem, ale nic poza tym. W urzędzie nawet nie pytali przy wymianie, aby dać na kartce zaświadczenie o ważnym przeglądzie
Marcinowaty - 12 Lut 2014, 21:23

Na pewno się zmieniło, ponieważ kolega mówił to samo. Nie zmieniają już hologramów.
brewa7 - 16 Kwi 2014, 00:05

Peedro, Marcinowaty, To chyba u Was ja przerejestrowałem na siebie w grudniu 2013 furę to musiałem mieć blachy, bo mi zmienili naklejki legalizacyjne na blachach i w dowodzie. A elmek13 wie co pisze bo pracuje w urz. kom.
FFDriver - 16 Kwi 2014, 13:03

A mi wiecznie te naklejki na tablicach odpadają podczas mycia. Jeszcze kiedyś to poszedłem z tym do urzędu ale po jednym razie miałem dość i teraz jak odpadnie to nie mój problem. Nikt na to nie patrzy :-P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group