Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] przymarzł płyn chłodniczy

DewREW - 9 Gru 2012, 16:41
Temat postu: [MK4] przymarzł płyn chłodniczy
Dziisaj, jako ze samochód stał 2 dni na mromzie -15 postawnoiłem sprawdzić jak tam płyn i dobrze ze to zrobiłem bo po naciskaniu na węże wyczułem ze są jakies twardawe i nie chlupie nic w zbiorniku. odkręciłem zbiornik i co ciekawe... była tam wrstwa lodu ale lekko puknłem w nia srubokretem i pękła, okazało się ze pod nia jest płyn ale taki trochę gęsciejszy. mimo tego zapalilem samochód, przejechałem 25km i nie ma wycieku, ogrzewanie i chlodzenie jest, weze sa elastyczne i w zbiorniku chlupie. pytanie. co z tym teraz zrobic? mam jakies 200ml fordowskiego koncentratu. dolac?

coś tu się spociło:




zastanwiam sie tylko czy to stalo się teraz czy to juz tak od jakiegos czasu. zakleic to reinzosilem?

Daras84 - 9 Gru 2012, 17:23

spuścić wszystko i wlać zimowy.
DewREW - 9 Gru 2012, 17:27

a chlodnice wymieniac czy jak? moge tak jechac w trase?
szynszyl - 9 Gru 2012, 17:53

normalnie to myslący człowiek zapala silnik, zapala silnik, aż otworzy sie 2 obieg. i gasi silnik.. wszystko puszcza i jedzie sie gdzie sie chce..
lub odpala sie silnik i jedzie np. z 5 km..
zatrzymuje..polecam być aktywnym palaczem.. 2 cygarki i wio..

teraz
Daras84 napisał/a:
spuścić wszystko i wlać zimowy.
i obserwować wycieki.. bez jak.. gotowy koncentrat 60 zł...
DewREW - 9 Gru 2012, 18:18

no dobrze, ale te kropelki ktore widac na zdjeciu maja zabarwienie plynu. to jest po poprostu płyn który skapuje, co mi z wymiany plynu skoro chlodnica przepuszcza... pytanie tylko czy to idzie pokelic, czy wymiana.
szynszyl - 9 Gru 2012, 18:24

40 zł ło matko... http://www.fiestaklubpols...p=684009#684009
a skąd mam wiedzieć czy przepuszcają weże na łączeniach pod opaską, czy to szlag trafił chłodnice..

Daras84 - 9 Gru 2012, 21:00

jak cieknie to trzeba wymienić, tym bardziej ze kosztuje grosze, pokleić to se można pierogi:D
Stunt_Man - 9 Gru 2012, 21:04

Daras84, pieroga to można wyłomotać :rotfl:

chłodnica jak zwykle rozklejona. miałem to samo już dwa razy

Daras84 - 10 Gru 2012, 10:36

Stunt_Man, pieroga się kałata
DewREW - 11 Gru 2012, 10:19

a jak zdjąć chłodnice? zwlasaazcza z prawej strony kiepsko widac na czym to jest mocowane, nie widze zadnych srub tylko jakies mocowania. nie chce czegos pourywac.
trzeba zdejmować zderzac? ;-|


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group