Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [MK4] Wersje wyposażenia

adamsonm - 3 Sie 2012, 18:32
Temat postu: [MK4] Wersje wyposażenia
Witam wszystkich. Poszukuje 1 autka dla siebie i mam pytanie odnośnie mk4 ;) jakie są wersje wyposażenia i co mają w sobie. Obiło mi się o uszy Fun, ale wiem że to nie jedyna wersja. Pozdrawiam
scorpion69 - 3 Sie 2012, 20:25
Temat postu: Re: Fiesta MK4 Wersje wyposażenia
adamsonm napisał/a:
Witam wszystkich. Poszukuje 1 autka dla siebie i mam pytanie odnośnie mk4 ;) jakie są wersje wyposażenia i co mają w sobie. Obiło mi się o uszy Fun, ale wiem że to nie jedyna wersja. Pozdrawiam

ghia, family, flair, ...
family raczej tylko wspomaganie i 2x poduchy, zderzaki nielakierowane, flair dodatkowo zderzaki w kolorze, el.szyby, może c.z., a ghia +klima radio cd....

adamsonm - 3 Sie 2012, 20:27

a zderzaki lakierowane, szyby na korbkę AIRBAG tylko kierowcy to co może być?

np. to:

http://moto.gratka.pl/tre...a-13786213.html (zamierzam oglądać i może kupić)

scorpion69 - 3 Sie 2012, 20:33

wg mie jaka to wersja wyposażenia ma w tym przypadku małe znaczenie. Co za różnica co będzie pisać z boku /family,flair, focus/ Liczy się to jakie ma dodatki i tyle. kombinacji mogło być wiele....to nie wóz za klkadziesiąt tysięcy, daj sobie z tym spokój. Zobacz stan autka i tyle...
adamsonm - 3 Sie 2012, 21:14

dlatego jadę obejrzeć, ale chciałem mieć centralny zamek a w ogłoszeniu nie ma o tym mowy więc nie ma. dzięki za odpowiedzi
Parzych - 3 Sie 2012, 21:20

adamsonm napisał/a:
chciałem mieć centralny zamek a w ogłoszeniu nie ma o tym mowy więc nie ma
To lepiej poszukaj z centralnym... :yes:
adamsonm - 3 Sie 2012, 22:07

no ale to nie jest przecież najważniejsze w samochodzie. Wiadomo np. na klimatyzacji mi w ogóle nie zależy, na el. szybach też nie, ale centralkę chciałbym. Obejrzę w niedzielę, jak będzie ok, w pon podjadę do jakiegoś warsztatu na sprawdzenie i kupuję a centralkę najwyżej będę miał w następnym aucie ;)
Marcin - 3 Sie 2012, 23:36

adamsonm napisał/a:
Wiadomo np. na klimatyzacji mi w ogóle nie zależy,

nie wiesz co czynisz ;/
szukaj ghiiiji sporo tego jest a zawsze wypasu nie za mało...

adamsonm - 4 Sie 2012, 00:17

wiem co czynię :D szukam auta z LPG więc LPG + Klima = muł na drodze a na nauce jazdy zawsze mi się lepiej jeździło z "wiatrem we włosach" niż z nadmuchem po którym mnie gardło bolało a wcale tak chłodno nie było. ;]


http://tablica.pl/oferta/...az-ID1eDGT.html

miałem jechać tą oglądać ale jakieś sprawy spadkowe z tym autem i kontaktować się dopiero za miesiąc, dwa więc odpada... a ładna i jakie wyposażenie ;] el. szyb tylko nie ma

Freeman - 4 Sie 2012, 07:39

Wg. mnie dziwnie podchodzisz. Klima świetna rzecz (również zimą gdy parują szyby). Centralny zamek można łatwo dołożyć, a szyby czy klime już nie. Ja mam auto z LPG i klimą, a nie muli. Klimatyzacja (sprężarka) jest rozłączana przy mocnym depnięciu na gaz.
scorpion69 - 4 Sie 2012, 12:45

Freeman napisał/a:
Centralny zamek można łatwo dołożyć, a szyby czy klime już nie.

w fiestce z ryglami w klamce nie tak łatwo dołożysz żeby było to trwałę, chyba że masz orginalne części

adamsonm - 4 Sie 2012, 13:20

poza tym ja nie będę niczego do auta montował. Jest oryginalnie to jest. Jedynie mogę alarm dodać a z klimy nie będę korzystał. Parowanie szyb ok, to na plus, a inne według mnie zbędne pierdoły. Spadek mocy, większe spalanie oraz odgrzybianie i nabijanie. Nie dziękuje. Będzie klima i tak nie będę z niej korzystał, nie będzie może i lepiej ;]
scorpion69 - 4 Sie 2012, 14:07

adamsonm napisał/a:
a z klimy nie będę korzystał. Parowanie szyb ok, to na plus, a inne według mnie zbędne pierdoły. Spadek mocy, większe spalanie oraz odgrzybianie i nabijanie. Nie dziękuje. Będzie klima i tak nie będę z niej korzystał, nie będzie może i lepiej ;]

dostać auto z z takiego rocznika ze sprawną klimą to cud, a jej obsługa i tak nie należy do tanich, wystarczy mała nieszczelność w układzie i już wydatki, to nie jest lodówka ;/
a na zaparowane szyby to albo wymień filtr kabinowy albo go usuń

adamsonm - 4 Sie 2012, 14:42

dlatego ja twierdzę że klima jest mi zbędna ;)
Puff - 4 Sie 2012, 15:57

adamsonm napisał/a:
Spadek mocy, większe spalanie oraz odgrzybianie i nabijanie.

Wychodząc z takiego założenia, to po co jeździć autem? Trzeba przeglądy robić, filtry i olej wymieniać, do baku wlewać... Zrobisz jak uważasz, nikt nikogo tutaj do niczego nie zmusza, jasne - zauważ jedynie, że taka logika jest "ciut" dziurawa.

Freeman - 4 Sie 2012, 16:52

Pamiętaj, że klima to oprócz komfortu również bezpieczeństwo. Upał w aucie również może powodować zagrożenie wypadkiem. Co do założenia centralnego zamka to nie ma takiego wielkiego problemu. Korzystając z pewnego tutoriala na naszym forum sam dałem rade założyć. Poza tym jeśli w aucie jest klima to el. szyby i central też pewnie będzie.

No, ale to Twój wybór.

adamsonm - 4 Sie 2012, 17:21

Pufcio napisał/a:
adamsonm napisał/a:
Spadek mocy, większe spalanie oraz odgrzybianie i nabijanie.

Wychodząc z takiego założenia, to po co jeździć autem? Trzeba przeglądy robić, filtry i olej wymieniać, do baku wlewać... Zrobisz jak uważasz, nikt nikogo tutaj do niczego nie zmusza, jasne - zauważ jedynie, że taka logika jest "ciut" dziurawa.



nie? Po co mam się zajmować sprawami dodatkowymi które potrzebne mi są jak dupie zęby? Chcesz używaj. Ja plusów klimatyzacji widzę mniej niż minusów i nie będę z niej korzystał. Dodatkowo jeździć będę na tak krótkich odcinkach że jest mi to zbędne w 100%. Temat klimatyzacji uważam za zamknięty. Co do centralki chciałbym a nie że musi. Dla mnie samochód to środek komunikacji a nie eksponat który musi mieć wszystko. Temat dotyczył wersji żebym miał świadomość co jaka wersja może posiadać a nie zalet i wad klimatyzacji.

Mógłbym mieć auto ze wszystkim. Było by miło, ale że chce auto mieć dosyć szybko dlatego patrze na faktyczny stan pojazdu a nie na wyposażenie. Miło byłoby mieć tą elektrykę, nawet tą klimę, ale nie ma takich ofert jakich ja szukam, czyli woj. łódzkie, gaz, cena ~5000 zł i pojemność do 1.2 czyli to 1.25 jest maxem jaki mogę mieć ze względu na cenę ubezpieczenia

Temat można zamknąć bo i tak dalej będzie o tej klimie i o montażu zamka centralnego. Ja nie będę grzebał w aucie i montował super dodatków. Zaraz może polecicie mi ciąć dach i montować szyberdach? DO ZAMKNIĘCIA

vegetagt - 4 Sie 2012, 17:33

adamsonm napisał/a:
Zaraz może polecicie mi ciąć dach i montować szyberdach?


ale nikt ci nie każe montować felg 17 cali i 'tjuningowych' świateł. Poprostu koledzy zwracają uwage, że klima jest serio bardzo fajnym dodatkiem. Sam żałuje, że przy zakupie auta w salonie, w moim przypadku klima także została uznana za zbędny dodatek, a jej dodatkowy montaż w późniejszym czasie został wyceniony na 7 tys ( kontra 2tys do dopłaty jako opcja do nowego auta ).

adamsonm - 4 Sie 2012, 18:06

vegetagt napisał/a:
adamsonm napisał/a:
Zaraz może polecicie mi ciąć dach i montować szyberdach?


ale nikt ci nie każe montować felg 17 cali i 'tjuningowych' świateł. Poprostu koledzy zwracają uwage, że klima jest serio bardzo fajnym dodatkiem. Sam żałuje, że przy zakupie auta w salonie, w moim przypadku klima także została uznana za zbędny dodatek, a jej dodatkowy montaż w późniejszym czasie został wyceniony na 7 tys ( kontra 2tys do dopłaty jako opcja do nowego auta ).



ja nie piszę nic o kazaniu lecz o polecaniu. Po prostu nie używałbym i tyle. dlatego twierdzę że temat należy zamknąć bo zmienia się on w WADY I ZALETY KLIMATYZACJI.

Freeman - 4 Sie 2012, 22:36

OK. Od teraz rozmawiamy tylko o tym co zawierają poszczególne wersje.
Parzych - 5 Sie 2012, 00:24

Szkoda że nie mam takiej możliwości, bo temat bym wyebaszył w niepamięć...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group