Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [Ogólny] dodatek do chłodnic prestone

scorpion69 - 24 Lip 2012, 21:15
Temat postu: [Ogólny] dodatek do chłodnic prestone
anti rust
jak myślicie warto by było nalać /do chłodnicy rzecz jasna a nie do gardła :rotfl: / albo sobie darować /mam do wymiany płyn ale kupiłem nie z firmy prestone tylko K2 Kuler/

JoeMix - 25 Lip 2012, 09:11

scorpion69, kup dobry płyn, albo koncentrat i zalej,,, tyle, jak tam jest napisane do jest dodatek do aut zalanych jakąś breją lub wodą,,,
Marcinowaty - 26 Lip 2012, 10:29

Nie zaszkodzi jak wlejesz. Dobrej jakości środki produkują. Ostatnio używałem ten
http://www.prestone.pl/pr...o-chlodnic.html
Po wycieku zostało wspomnienie. Nawet jak pare tygodni po zastosowaniu tego płynu wymieniłem płyn chłodniczy na nowy.

vegetagt - 26 Lip 2012, 14:01

Marcinowaty, mi ten środek nic nie uszczelnił :)
JoeMix - 26 Lip 2012, 15:42

Marcinowaty napisał/a:
Nie zaszkodzi jak wlejesz
Ale czy pomoże ;/
scorpion69 - 26 Lip 2012, 18:16

a tak jeszcze z ciekawości, stosujecie płukanki do czyszczenia chłodnic przed wymianami płynu ?
Marcinowaty - 26 Lip 2012, 21:11

vegetagt napisał/a:
Marcinowaty, mi ten środek nic nie uszczelnił :)


Bo za duży wyciek był.

Przy wymianie płynu nie płukałem układu.

vegetagt - 27 Lip 2012, 13:52

Marcinowaty, pociły się 2 żeberka chłodnicy na łączeniu z boku. Generalnie dało się jeździć z tym i tak jezdzilem.
JoeMix - 27 Lip 2012, 18:37

Uszczelnianie ukłądu chłodzenia (czy czegokolwiek np. opony) jakimś preparatem polega na osadzeni się ów preparatu wszędzie w układzie gdzie się da, co np. skutkuje gorsza sprawnością układu,,, a przy okazji zalepiając przeciek (przy odrobinie szczęścia)
Marcinowaty - 30 Lip 2012, 15:24

To znaczy że mam odrobine szczęścia bo

uszczelniło mi sie

i

układ się nie przegrzewa

:hahaha:

JoeMix - 30 Lip 2012, 23:49

Marcinowaty, nie powiedziałem że się przegrzewać będzie,,, tylko że osłabia wydajność układu,,, sprawny układ z wody 90st robi wodę 80st,,, taki wcześniej uszczelniony przykładowo z 90 robi 81 w tych samych warunkach,,, znam wielu którzy zasypali coś do silnika i są szczęśliwi, znam takich co kosztowne remonty musieli robić bo wręcz się coś zatkało,,, decyzja właściciela zawsze,,, a ewentualne konsekwencje dobrze znać,,,

Można napisać że zapinanie pasów w aucie podnosi bezpieczeństwo i unika się mandatów za to i zaraz przyjdzie Król i powie że odkąd w 80tym którymś (czy kiedy) ten przepis o obowiązku wprowadzili to on go bojkotuje i nigdy nie zapina pasów, miał kilka wypadków ale nic mu się nie stało i mandatu tez nigdy za to nie zapłacił,,, - ale czy to powód by tych pasów nie zapinać?

scorpion69 - 3 Sie 2012, 14:15

witam ponownie
otóż kupiłem środek do płukania chłodnic K2 Radiator Flush. Zalałem układ wodą i wlałem płukankę. Po 15 minutach woda była cała czarna, zasyfiona osadem i rdzą. Czyli jednak takie płukanki są dobre i się sprawdzają. Teram mam wlany płyn i zobaczymy czy dalej będzie się syfił. Wycieków na razie brak :bigok:

JoeMix - 3 Sie 2012, 17:10

Generalnie płukanki nie są złe,,, tylko trzeba mieć na uwadze że płukanka zawsze jest agresywna,,, bo jakoś musi na kamień i osad działać,,, i zawsze można sobie dziurkę w słabszym miejscu zrobić lub też odetkać taką co kamieniem się zatkała,,, - takie ryzyko.
scorpion69 - 3 Sie 2012, 17:55

JoeMix napisał/a:
Generalnie płukanki nie są złe,,, tylko trzeba mieć na uwadze że płukanka zawsze jest agresywna,,, bo jakoś musi na kamień i osad działać,,, i zawsze można sobie dziurkę w słabszym miejscu zrobić lub też odetkać taką co kamieniem się zatkała,,, - takie ryzyko.

podejrzewam że jakbym taka płukanka była stosowana od nowości w aucie to ryzyko powstania dziurek byłoby mniejsze bo układ chłodzenia byłby co wymianę płynu czyszczony, a tak w starym układzie rzecxzywiście może za dużo rozpuścić, ale póki co mam sucho. :-P

Freeman - 3 Sie 2012, 18:32

Podobnie jak zalać półsyntetyk do starszego silnika. Mogą się pojawić wycieki z silnika.
scorpion69 - 3 Sie 2012, 18:49

Freeman napisał/a:
Podobnie jak zalać półsyntetyk do starszego silnika. Mogą się pojawić wycieki z silnika.

ja to bym zalał Hipolem :greenpeace:

JoeMix - 3 Sie 2012, 22:51

scorpion69, A bo to jak się dba tak się ma,,,
Freeman, prawda, ale to nie znaczy żeby tam lać byle co,,,

Marcinowaty - 6 Sie 2012, 21:45

JoeMix napisał/a:
Można napisać że zapinanie pasów w aucie podnosi bezpieczeństwo


Spróbuj nie zapiąć w aucie z poduszką powietrzną przy ewentualnej stłuczce

JoeMix - 6 Sie 2012, 21:58

Marcinowaty, Wyrwałeś kawałek zdania z kontekstu to raz, a dwa, jak masz poduszkę i pasy to nie powinna wystrzelić jak pas masz niezapięty z tego co wiem i z nowych aut co używam, jak nie zapniesz pasa kierowcy to świeci się kontrolka i od pasa i od poduszki.
Freeman - 6 Sie 2012, 22:41

Przypominam, że temat o dodatkach do chłodnic więc nie zbaczajcie z tematu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group