Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Problem z centralnym zamkiem 5D

Stasqe - 29 Maj 2012, 08:51
Temat postu: [MK6] Problem z centralnym zamkiem 5D
Witam,

Fiesta 2002r, 1,4 tdci, 5 drzwi, moduł komfortu 2S6T-15K600 BF

Przejdę do rzeczy:
- fabryczny centralny zamek, działał bez problemu(kluczykiem, pilota nie mam)

problem jest taki, że, jak zamki są otwarte(drzwi zamknięte), zamykam kluczykiem, albo 'wciskam' klamkę, to wszystkie drzwi się ryglują, natomiast, jak chcę otworzyć samochód to sprawa nie jest taka prosta, bo otwiera się tylko ta klamką, którą fizycznie otwieram - jakby nie szedł sygnał do pozostałych zamków

problem 2: przestał działać przycisk do otwierania tylnej klapy

Krańcówki w zamkach działają raczej dobrze, bo na otwartych drzwiach, jak przekręcę kluczyk to od razu 'odskakują' (nie rygluje się, tylko od razu otwiera)

Bezpieczniki wszystkie ok

Moduł komfortu podmieniłem na identyczny i dalej to samo... Nie mam 100% pewności, że moduł, który włożyłem jest sprawny w 100%, ale objawy są identyczne, więc można tak podejrzewać...

Podejrzewam, że jest jakiś przekaźnik, który mógł odmówić posłuszeństwa, ale nie mam pojęcia jaki... Może ktoś się spotkał z podobnym problemem i udało się dojść co i jak...

JoeMix - 29 Maj 2012, 13:40

Prawdopodobnie rozwalony jest siłownik w drzwiach w których merdasz kluczem,,, (prze przekazuje sygnału że go ktoś ręcznie przesunął, dlatego reszta siedzi cicho), co do klapy to zaczyna się od sprawdzenia samego przycisku,,,
Stasqe - 29 Maj 2012, 13:59

No, ok, załóżmy, że jest to siłownik, ale tak nagle w obu drzwiach się rozwalił? Nagle, na raz? Chyba, że jakieś spięcie poszło, i popaliło siłowniki łącznie z tym w klapie....

Tylko tu mnie zastanawia fakt, że jak drzwi są otwarte i przekręcę kluczyk to wszystkie zamki reagują tak samo, tzn najpierw się zamykają i od razu 'odskakują' bo drzwi są otwarte...

Tak czy siak, celem sprawdzenia tego demontaż tapicerki mnie nie ominie.... Ma ktoś jakieś wskazówki, jak zdemontować ten stelaż, który jest pod tapicerką? Bo już się z tym bawiłem, odkręciłem wszystkie śruby, ale on nadal sztywno siedział, a nie chciałem na chama połamać zaczepów, jeżeli takie są...

JoeMix - 29 Maj 2012, 14:13

Ja jestem starej daty, w centralnym jak otwierasz kluczykiem tylko drzwi kierowcy to reszta idzie za nimi,,, jak inne drzwi to już nie, wiem ze teraz jest to inaczej, ale nieraz mi się zapomina,,,
Stasqe - 29 Maj 2012, 14:51

No właśnie, to komplikuje sprawę, bo z tyłu nie ma wkładek, ale przednie drzwi to bez problemu, czy prawe, czy lewe zamykały całe auto... Jakby jedne nie działały, to nawet po chamsku na krótko można pociągnąć kablem z drugich i coś by się zmontowało.... Pozostaje mi rozebranie tapicerki i dokładne sprawdzenie co się dzieje w jakiej pozycji...
JoeMix - 29 Maj 2012, 14:54

Schemat by się przydał,,, (pewnie jest gdzieś na forum) bo jak oba zamki sterowały całością i nagle oba zachorowały na to samo to raczej mało prawdopodobne by to ich wina byłą, prędzej coś w elektryce,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group