Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] "Pływanie" po drodze

Krzysiek - 14 Maj 2012, 17:06
Temat postu: [MK3] "Pływanie" po drodze
Jak niektórzy wiedzą założyłem do czarnej kółka 16 calowe z oponami 195/40 i mam problem. Auto przy prędkości powyżej 80km/h dosłownie pływa na drodze i jest nieobliczalne. Dla przykładu wczoraj leciałem sobie 130km/h na prostej drodze nie była ona dziurawa ani połatana.. ale wiadome jak z polskimi drogami jest.. nie była gładka jak stół. W każdym razie normalnym autem dało się po niej szybko jechać bez najmniejszych problemów. Zachowanie auta mogę opisać do nie gwałtownych ruchów kierownicą w prawo i lewo tak nagle... co przy tej prędkości ( 130km/h ) daję nieźle w dupę. Zastanawiam się jak to wyeliminować i mam parę opcji czy pomysłów.
1) zawieszenie gwintowane autem nie będzie bujało bo wiadome gwint jest twardy więc może to wyeliminuje mój problem.
2) w Czarnej nie ma stabilizatorów. Może ich montaż mógłby coś zdziałać z moim problemem.
3) Wywalić normalne sprężyny i zamontować coś twardszego i obniżającego.

Problem jest dość poważny bo nie mam się zamiaru zabić :-P ale występuje on tylko przy większych prędkościach. Co poradzilibyście na ten temat ? Z góry dzięki za porady :)

Peedro - 14 Maj 2012, 21:11

Jak ci wyglądają gumy na wachaczach z przodu? Bo to lubi w dupe dawać. Poza tym staba warto zamontować, a do tego rozpórkę dolną i springi jakieś lepsiejsze rzecz jasna również.
Krzysiek - 14 Maj 2012, 21:23

No ostatnio miałem podobne jaja tyle że nie na tych felgach. Okazało się że te silentblocki czy jak to się tam zwie miałem masakrycznie rozwalone po wymianie rzecz jasna ustało. czyli gumy są nowe przy okazji sprawdzałem jak stan wahaczy i nie było zastrzeżeń. Jak zamontuje staba to gwint podejdzie bez problemu ? Wybacz moją niewiedze. A i co to u cholery jest rozpórka dolna ? Na kielichach można walnąć rozpóre ale na dole ? Gdzie tam to upychacie ? ^^.
Peedro - 14 Maj 2012, 21:49

rozpórka dolna spina wachacze od spodu, jak kupisz ją to będziesz wiedział jak zamontować ;) bo nie są się jej źle założyć - a daje dużo, auto robi się sztywniejsze i to o wiele.
madek - 14 Maj 2012, 23:57

Intense, nawet się nie zastanawiaj tylko zakładaj staba z przodu i rozpórke, jak dla mnie to od tego sie powinno zacząć a nie od felg :P jeśli gumki na wahaczach masz całe to zostają co najwyżej luzy w układzie kierowniczym. ale przyzwyczajaj się że na niskim profilu jakakolwiek koleina na drodze powoduje taki efekt o jakim piszesz.
luk-90 - 15 Maj 2012, 00:27

na początek i najmniej wydawania kasy,to gumy wahaczy oraz rozpórka dolna
Krzysiek - 15 Maj 2012, 16:59

No to nic skoro tak Panowie mówicie to nie pozostaje nic jak staba i rozpórkę dolną zamontować no i na pewno wejdzie może jakaś obniżająca twardsza sprężynka na amor. Powiedzcie mi tylko czy bez problemu ten stablizator dostanę ? Na allegro kukałem to widziałem tylko łącznik stabilizatora tak samo nie mogłem znalesc rozpórki dolnej. Bez problemu dostane to w jakimś sklepie ? <???>
Co do gum na wahaczach to wszystkie zostały wymienione w tym roku.

madek - 15 Maj 2012, 17:45

Intense, pytasz jak byś był od dzisiaj na forum :) na giełdzie co jakiś czas pojawia się zarówno stab jak i rozpórka za dobrą cenę

a odnośnie tulei to pytanie na jakie zmieniłeś... u mnie nieoryginalne a dobrej firmy (moog) wytrzymały jakies 10 tys km :)

Krzysiek - 15 Maj 2012, 18:31

co racja to racja... gumy oryginalne fordowskie TRW
Peedro - 15 Maj 2012, 20:12

są też w giełdzie oferty fiest na częsci - warto zapytać o rozpórke dolną i staba.
Krzysiek - 15 Maj 2012, 22:36

To tylko stab na przód ? Z dupą nic nie robić podobnego ?
madek - 16 Maj 2012, 08:50

Intense, z tyłu musiałbyś belkę zmienić. U mnie z tyłu nie ma staba i jest ok w zakrętach. z nim na pewno byłoby jeszcze lepiej no ale ciężko znaleźć belke ze stabem :)
bidżej - 16 Maj 2012, 13:20

springi nie springi, auto powinno jechać prosto. amortyzatory przód/tył, poduszki amortyzatorów, gumy w wahaczach, sworznie wahaczy, gałki drążków kierowniczych, luzy na maglu, geometria zawieszenia. wszystko poza ostatnim (no i może poza amorami) sprawdzisz sam...
tadzias - 17 Maj 2012, 02:23

na Twoim miejscu bym zaczął od sprawdzenia zbieżności, następnie pojechał na "szarpaki" na stację diagnostyczną, a dopiero na końcu zabierał się za jakiekolwiek mody :)
kuba87 - 17 Maj 2012, 12:36

usuń koleiny z dróg :-P
na koleinach też może wozić


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group