Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [Inny] Renault Clio II by Lary

Lary - 22 Sty 2012, 20:26
Temat postu: [Inny] Renault Clio II by Lary
1. NICK: Lary
2. IMIĘ: Arek
3. MODEL: Clio II
4. WERSJA:
5. ROCZNIK: 2005r
6. SILNIK: 1.5 dCi 65km
7. OPIS AUTA: Samochód pierwotnie sprowadzony przez znajomego z Francji na prywatny użytek, zbiegło się to z poszukiwaniami auta przez brata. Od jakiegoś czasu auto w posiadaniu rodziców jednak przyzwyczajenia robią swoje - postanowili trochę odrestaurować stare auto a renówkę od nich kupiłem ja.
Wyposażenie: abs, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby, klimatyzacja, kilka poduszek powietrznych.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: brak
b. mechaniczne: klocki, tarcze, filtr powietrza, filtr kabinowy, filtr paliwa, filtr oleju, olej, płyn hamulcowy
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: polerka, alu, folia na tylne szyby, wyciągnięcie wgnieceń (dach, maska)
b. mechaniczne: kompletny rozrząd, klima
c. audio: głośniki w boczki z tyłu
d. inne nic

10. FOTKI AUTA





grzes87 - 23 Sty 2012, 00:48

świetne autko i bardzo dobry silnik. moja mamuśka jeżdzi takim i od 2004 roku nawinęła już 91kkm. auto nie rdzewieje nie psuje się (ostanio tylko czujnik ABS-u ale podejrzewam że mamuśka za często lata po krawężnikach i studzienkach więc pierścień poleciał...)

jedyny minus to auto poza miastem przy 4 osobach na pokładzie jest mułem. natomiast na miasto idealny ! a spalanie 4-5L w mieście to nie ma nic lepszego.

jeśli Francja to jaka wersja ? może z grubej rury i full wypas initiale paris ?

gratuluję wygodnego i oszczędnego dupowozu ;)

Lary - 23 Sty 2012, 06:16

Mam ten komfort że rzadko jeżdżę w więcej niż 2 osoby (ze mną włącznie).
Spalanie to to co najbardziej mnie cieszy.
To było auto z kratką, zostało przerobione przez brata i zarejestrowane na 4 czy tam 5 osób tak jak powinno być ;)

arecki - 23 Sty 2012, 09:45

grzes87, wy macie go od nowości i przelot nie za duży więc za bardzo nie ma się co psuć :-P

sam miałem Clio 2. bardzo wygony samochód jednak ja bym benzynę brał dla świętego spokoju ew jak DCi To 1.9 ale w clio go chyba nie montowali...jedynie zwykłe 1.9

ogólnie na prawdę fajne auto :)

Lary, duży masz przelot?

grzes87 - 23 Sty 2012, 14:43

arecki napisał/a:
grzes87, wy macie go od nowości i przelot nie za duży więc za bardzo nie ma się co psuć :-P

sam miałem Clio 2. bardzo wygony samochód jednak ja bym benzynę brał dla świętego spokoju ew jak DCi To 1.9 ale w clio go chyba nie montowali...jedynie zwykłe 1.9


no dokładnie, "mamowóz" do miasta ~ 350tyś mieszkańców więc nie ma gdzie polatać gy
jak kupowaliśmy to ON był koło 3 złotych :9: w wersji II nie montowali już 1.9 tylko 1.5 dCi 65 i 80 KM a potem dłubneli do 100KM.

czekamy na foty

Lary - 23 Sty 2012, 15:59

@arecki
stuknęło niedawno 50k tylko na ile to jest autentyczny przebieg to nie wiem. Jakichś śladów zużycia nie widać.

Foty będą jak będę miał czas go umyć no i pogoda dopisze bo teraz to bez sensu robić zdjęcia ;)

Lary - 18 Lut 2012, 14:27

Foty poglądowe, wrzucone, planowane prace nieco zmodyfikowane. W przyszłym tygodniu mam nadzieje da radę go na warsztat wstawić.
Zima odejdzie to będzie można go trochę posprzątać i doprowadzić wizualnie do ładu.

grzes87 - 18 Lut 2012, 15:41

no w końcu ;)

najładniejsza buda Clio :yes: a jak wrażenia z jazdy ? nie denerwuje Cie pozycja za kierownicą ? mam na myśli pozycję wyższą niż w fieście (w mk4 fajnie nisko się siedzi "prawie" jak w hondzie, natomiast w clio jest wyżej i ja ciągle nie mogę się tam odnależć)

Lary - 18 Lut 2012, 17:31

Wysokość fotela mam regulowaną.
Generalnie do niedawna (póki ojcowski fiat nie został wyremontowany) autem jeździły 2-3 osoby i każdy lubi inaczej dlatego nie zgłębiałem się jeszcze w najlepszą dla siebie pozycję.

Ale raczej nic mnie nie denerwuje. Za nisko szczerze mówiąc nie lubię siedzieć ;)

Jak tylko pogoda się poprawi umyje france i spoleruje (kilka miejsc tego wymaga) na koniec wosk i zrobię lepsze foty. Póki pogoda nie dopisuje to na warsztat ;)

grzes87 - 18 Lut 2012, 21:51

Lary napisał/a:
Wysokość fotela mam regulowaną.

ja też ale najniższa w clio to najwyższa w fieście gy stąd moje pytanie wyżej :) no ale co kto lubi ;)

van - 18 Lut 2012, 23:01

brzydszego auta nie było ? ....tak tak pali pewnie 4,5 litra ropy, podobnie jak fiesta mk2 za 500zł..........yyy a ile tu rozrząd kosztuje ? no właśnie
nie zrozumiem czasem istnienia niektórych aut :rotfl:

Lary - 19 Lut 2012, 10:36

W mieście do 5L dochodzi ;)
Rozrząd to pewnie ze 400zł ;)

@van
Nie jest to piękne auto, tu się zgodzę, ale "nabyłem" je okazyjnie za śmieszne pieniądze i żal było nie wziąć ;)

qwerty67 - 8 Mar 2012, 16:58

grzes87, a nie 85KM? My mamy kangura w firmie i to te same silniki a ma 85 :P
grzes87 - 8 Mar 2012, 22:52

qwerty67, a może i 85 ? zawsze pamiętałem o 80 :P ale mogę się mylić, te 5 KM w tym wypadku przyda się zawsze
Arkadius - 9 Mar 2012, 22:30

sprawdzić kod silnika dokładnie to będzie znana moc a jest ich od cholery do wyboru w 1.5
Lary - 19 Cze 2012, 22:01

Kuni jest raptem 65 fabrycznie. Były mocniejsze wersje no ale ta ma mniejsze stado.
Przymierzam się w najbliższy weekend do porządnego sprzątania (w końcu) i spolerowania autka (trochę rys zebrało).

No i klime by wypadało nabić aby się tam nic nie popsuło. Całość wyjdzie u znajomego 150zł.

Na przyszłą wiosnę postanowione są już alu renault, póki co będę szukał zimówek na stalówkach.

Aha no i mam plan też w najbliższym czasie (jeśli fundusze pozwolą bo nie wiem ile coś takiego mnie wyniesie) usunąć wgniotki na masce oraz (o zgrozo) na dachu.

Ostatnio przegląd był jak Bóg przykazał i żadnych nieprawidłowości poza żarówkami nie było. Do poprawy podświetlenie tablicy, do wymiany pozycja z przodu no i będę musiał coś z masą zrobić w lampie z tyłu bo się czasami choinka robi.

Z mechaniki to tylko rozrząd ciągle czeka ale tego to w najbliższym czasie niestety nie dam rady zrobić.

LOY - 19 Cze 2012, 22:47

van napisał/a:
brzydszego auta nie było ? ... no właśnie
nie zrozumiem czasem istnienia niektórych aut :rotfl:

van nie zartuj, jasne ze były brzydsze auta -fiesty mk1 n.p :rotfl: albo te pokraczne sedany z ery wszechobecnego plastiku. Jak im było...a sierra ,nawet nazwa bardziej kojarzy się z tanią panienka na telefon niz z eleganckim samochodem :-)

Lary - 19 Cze 2012, 22:56

Oo kolejny co ma dobry gust :2xf:

Apropo wgniotek LOY usuwasz takie rzeczy rękami?;)

Parzych - 19 Cze 2012, 23:17

Lary napisał/a:
Apropo wgniotek LOY usuwasz takie rzeczy rękami?;)
No baaa, na moich oczach usunął z dachu Alfy, czarodziej czy co :?:
LOY - 20 Cze 2012, 00:43

Lary napisał/a:
Oo kolejny co ma dobry gust :2xf:

Apropo wgniotek LOY usuwasz takie rzeczy rękami?;)


nie przesadzaj, czy ja gdzies napisałem ze clio jest fajne? :-)
wgniotki usuwam śmierdzącym oddechem :rotfl:

Lary - 20 Cze 2012, 16:10

Nie chciałeś zawstydzać reszty ale wiem że Ci się podoba ta perła francuskiej motoryzacji xD
grzes87 - 21 Cze 2012, 00:16

możliwe że będę miał na handel swoje 14" zimowe
Parzych - 21 Cze 2012, 00:30

Lary, być może z dachem będę mógł Ci pomóc... Podjadę do Ciebie dziś ok 19:20-30...
Lary - 21 Cze 2012, 14:52

Oki ;-)
Parzych - 22 Cze 2012, 02:22

Niestety, nie dałem rady wyciągnąć tego wgniota na dachu, a wydawało się to takie proste... :9:
Lary - 24 Cze 2012, 03:01

Chyba muszę z nim żyć. Swoją drogą on dodaje nieco uroku :D

Ale wielkie dzięki za chęci :) Jestem dłużny ;) Nie od dziś :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group