Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Gumy w sprężyny

pantera - 12 Kwi 2005, 11:50
Temat postu: Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Gumy w sprężyny
jak w temacie, co myślicie o takim cudzie :) : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47304072 .... moze macie jakies doswiadczenia, czy to pomaga? ... czy moze to kolejna ściema ;)
pvzon - 12 Kwi 2005, 12:08

cytuję:"W FIRMIE KTÓREJ PRACUJĘ STWIERDZONO ŻE GUMY PONIŻEJ 4.50 zł NIE MOGĄ BYĆ WYKONANE Z CZEGOŚ DOBREGO I POŻĄDNEGO, A DO ICH PRODUKCJI WYKOŻYSTYWANE SĄ STARE ZUŻYTE OPONY (ZAKUPIONE ZA NIE WIELKIE PIENIĄDZE) I NAJTAŃSZE SUROWCE PRZEZ CO TAKA GUMA NIE SPEŁNIA PODSTAWOWYCH NORM I ZADAŃ IM STAWIANYCH"
nie mam pytań

Maniek - 12 Kwi 2005, 12:09

Witam, ja mysle że to jakaś sciema ;/ znowu.
Jakby tak miało byc jak On pisze to chyba fabrycznie takie cos by było monowane w samochodach, a przynajmniej w samochodach wyższej klasy ;-)
Pozdrawiam

JoeMix - 12 Kwi 2005, 16:28

Chłopce daruj sobie...
szpaner - 12 Kwi 2005, 17:02

napewno te gumy nic nie usztywniaja...

ja mam takie, nie pamietam, ile za nie dalem, ale napewno nie malo :) i mam tylko dlatego, ze podwyzszaja mi one przod o ladnych kilkanascie milmetrow, bo nie moglem ujechac na sprezynach -60 :)

pozdro

2pet - 12 Kwi 2005, 17:54

Popiersze to jakby dobrze poszukal to na forum jest gdzies temat tego dotyczący gdzie zarowno ja jaki ki Joe (pozdro) wyrażalismy swoje zdanie na ten temat.

tak na szybko:
1. gumy trochę pomagają, ale zapomij bo kosztem czegoś innego
"każdej akcji, odpowiada reakcja" czyli tak czy siak ta siła musi gdzies sie rozejść
2. Gumy kosztuja na giełdzie (słomczyn, żeran) po 2,5,- za szt. i sa z tego samego gówna co te po 7.-

MATEUSZ - 12 Kwi 2005, 17:56

witam ja mam takie ale dałem 9zł
po 1 sztuce na przodzie i 2 na tyle na jedną strone napewno auto tak nie pracuje na amorkach i napewno sie usztywniło a jest sporo większy prześwit mam to dlatego bo dużo ładuje w samochód

niemam pojęcia jaka różnica towaru do ceny

Andreoz - 12 Kwi 2005, 22:04

Witam
Taka guma kosztuje w każdym pospolitym sklepie moto jakieś 4- 5 zł i nie płacisz za przesyłkę pocztową (w przypadku kupienia tego na allegro). Mam toto załozone na tył bo często zabieram na pokład 5 osób ......no i powim że już nie ciągnie tak dupcią po asfalcie:))no i założyłem toto tylko i wyłącznie z tego względu!!

Pozdro

Żółwik Tuptuś - 12 Kwi 2005, 23:12

Jak słyszęże te gumy pomagająto mi się przypomina opowieśćo jednym skinie co pomógł chorej babci ( zakopał ją ażdo szpitala )
pantera - 12 Kwi 2005, 23:51

spoko, spoko ... ja się tylko pytam, nie mówie że kupuję ... a podobno kto pyta, nie błądzi ;)
Scyhe - 13 Kwi 2005, 00:17

Troche z innej beczki ale tez dotyczace zawiasow - co sadzicie o skracaniu sprezyn - ale nie poprzez ich przycinanie tylko jakos to inaczej robia ( chodzi o taka firme w Bielsku Bialej ) oni je jakos zwijaja na goraco - potem hartuja ... nieznam dokladnego procesu Koszt operacji to 25 zl za sprezyne - czy to bezpieczne ? Chodzi mi glownie o delikatne obnizenie auta o powiedzmy 2 cm z tylu bo cos mi sie wydaje ze ma kufer za bardzo zadarty A tak BTW to o ile obnizyc cale zawieszenie aby wygladalo to dobrze ( nie przesadzone) oraz bylo wmiare praktyczne na naszych polskich drogach ?
mellow - 13 Kwi 2005, 00:18

Scyhe napisał/a:
Troche z innej beczki ale tez dotyczace zawiasow - co sadzicie o skracaniu sprezyn - ale nie poprzez ich przycinanie tylko jakos to inaczej robia ( chodzi o taka firme w Bielsku Bialej ) oni je jakos zwijaja na goraco - potem hartuja ... nieznam dokladnego procesu Koszt operacji to 25 zl za sprezyne - czy to bezpieczne ? Chodzi mi glownie o delikatne obnizenie auta o powiedzmy 2 cm z tylu bo cos mi sie wydaje ze ma kufer za bardzo zadarty A tak BTW to o ile obnizyc cale zawieszenie aby wygladalo to dobrze ( nie przesadzone) oraz bylo wmiare praktyczne na naszych polskich drogach ?


Nie musisz szukac zadnych specjalistycznych firm, tylko poszukaj warsztatow zajmujacych sie resorami , ten sposob z zagrzaniem :ra: scisnieciem :ra: i zahartowaniem to tzw stary sposob taxowkarzy... tylko ze oni rozciagali sprezyny.

Nie ktorzy mowia ze to niebezpieczne bo moze peknac, ale z doswiadczenia wiem ze stal sprezynowa z ktorej sa wykonane sprezyny w naszych autach bez wiekszego trudu znosi hartowanie (polowa znajomych w ten sposob onbizyla auta...). Nalezy tylko pamietac ze po hartowaniu stal jest twardsza przez co cale auto utwardza sie wyczowalny sposob.

Cena dobra, u mnie trzeba kolo 30 zl zaplacic za sprezyne.


:ra: Co do pytania o gumy... Ich stosowanie ma sesns ale sprzedawane sa w zlym celu... one nie maja za zadanie utwardzic samochodu bo niby jak :vbad: ...

Ich zadaniem jest zapobieganie dobijaniu przy mocno bardzo mocno zaladowanym aucie :ra: po to je wymyslono i takie jest ich cel.

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group