Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Gdzie szukac pod maska napiecia po odpaleniu silnika ?

karolusms - 15 Sie 2011, 22:12
Temat postu: [MK3] Gdzie szukac pod maska napiecia po odpaleniu silnika ?
Witam,tak jak w temacie, gdzie po maska znajde napiecie po uruchomieniu silnika ?? Jakby kogos bardzo korcilo po co mi to, to odpowiem odrazu ze do swiatel dziennych. A wiec jeszcze raz, kabelek na ktorym dopuki silnik nie chodzi niema napiecia, odpalam jest 12 v.
piotrek1289 - 16 Sie 2011, 02:46

Jak chcesz zrobić światła dzienne to zrób to na przekaźniku. Bezpośrednio plus z aku i tylko sygnał żeby przekaźnik załączał światła. Wydaje mi się, że taki sygnał można wziąć chociażby nawet z cewki zapłonowej tak jak to się robi w LPG. Coś takiego miałem w mondziaku, ale to podłączał jeszcze wczesniej mój ojciec, a że działało to nie wnikałem z kąd był sygnał, ale wydaje mi się, że z cewki. I po odpaleniu i dodaniu gazu światła się załączały automatycznie.
JoeMix - 16 Sie 2011, 07:29

karolusms napisał/a:
A wiec jeszcze raz, kabelek na ktorym dopuki silnik nie chodzi niema napiecia, odpalam jest 12 v.
Nie ma takiego napięcia, jest takie "po zapłonie" bez względu czy silnik pracuje czy nie, właśnie na cewce WN,,, i innym osprzęcie silnika zasilanym 12V (np. grzałka sondy)
Pawełos666 - 18 Sie 2011, 14:43

z czujnika pierwszego lepszego plus (rozcinasz kabel zakladasz trojnik zlaczke, albo przecinasz kabel i laczysz kostke jak nie masz nic, najlepiej miedziana)
Marcinowaty - 19 Sie 2011, 20:45

Podłącz pod pozycyjne i osobny włącznik do tego.
Pawełos666 - 19 Sie 2011, 22:06

moze jeszcze pod przekaznik zalaczany czujnikiem oleju? :cojest:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group