Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [MK4] Pas przedni

Igraszki - 29 Cze 2011, 20:55
Temat postu: [MK4] Pas przedni
Moje pytanie brzmi, warto bawic sie w prostowanie pasa przedniego, gdy jest zgiety tak jak na zdjeciu? czy lepszym wyjsciem jest wymiana?

szynszyl - 29 Cze 2011, 21:26

lepsze wyjście wymiana.
jednak jak zdemontujesz zderzak, podjedź do jakiegoś drzewa, linka i delikatnie cofaj w tył. prostowanie jak u mechanika, tylko szybciej. potem szczota, podkłąd, jakaś farba wierzchnia i mazi żeby nie rdzewiało. spokój ze 3 lata

inno - 30 Cze 2011, 11:43

szynszyl napisał/a:
cofaj w tył


a do przodu się da cofać? :hahaha:

DziDzia - 2 Lip 2011, 11:13

szynszyl napisał/a:
lepsze wyjście wymiana.
jednak jak zdemontujesz zderzak, podjedź do jakiegoś drzewa, linka i delikatnie cofaj w tył. prostowanie jak u mechanika, tylko szybciej. potem szczota, podkłąd, jakaś farba wierzchnia i mazi żeby nie rdzewiało. spokój ze 3 lata

Można by to jeszcze podspawać... Szczególnie, jeżeli pękło...



pozdro :!:

Roni71 - 19 Paź 2011, 22:44

Podłączę się koledzy do tematu ......

Żonka nieopacznie wymusiła na skrzyżowaniu i pas przedni (pasażera róg) w gniótł się i ogólnie jakoś się cosik przekosiło że maska od strony uderzenia nachodzi lekko na błotnik a od strony kierowcy jest międzu maską a błotnikiem jest większa szpara.....

Teraz pytanie , czy mogę jakoś rozebrać (warunki garażowe nie warsztatowe) ten pas przedni i go po prostować czy macie jakis inny pomysł na naprawę . W tym wszystkim cieszy że )nie licząc zderzaka po pękanego) żadna blacha (błotniki i maska) jest nie tknięta , ani po gnieciona czy po łamana....dzięki za podpowiedzi....

ElGrey - 20 Paź 2011, 06:46

Z uszkoddzeniami bocznymi jest wiekszy problem, bo z tego co napisales nie tylko pas przedni jest trafiony, a dodatkowo wewnetrzna czesc blotnika, nie wiem jak ten elemet sie nazywa fachwo. Naprawic sie da, ale moze byc koniecznosc rozdzielenia blotnika i pasa przedniego (wystarczy wiertarka, przecinaczek i mlotek oczywiscie :-P ) dopiero w tak rozdzielonej czesci poprawiasz tak by bylo troche za duzo odgiete na zewnatrz i laczysz na nowo czesci, spawajac (mozna tez skrecic na sroby w miejscach gdzie bylo zgrzewane, ale to nie jest prawidlowe laczenie :yes:
Jesli sie da to pomiedzy podluznice a blotnik wsadzasz rozpierak (podnosnik samochodowy) i rozpychasz az do uzyskania pozadanego efektu, ale nigdy nie bedzie tak jak przed kolizja w ten sposob :yes:

Igraszki - 20 Paź 2011, 08:09

ja mialem tylko wgniecenie idealnie na srodku, udalo sie wyprostowac na drzewie ale i tak nie da sie wyprostowac idealnie, zderzak nie nachodzi tak jak powinien mimo wielu prob i gimnastyki z nim;) dlatego nowy pas juz lezy w garazu i czeka na zamiane :jupi: stad tez pytanie, czy blotniki do pasa sa mocno spawane i mozna je oddzielic bez wiekszego wysilku i bez wiekszych obrazen?:)
ElGrey - 20 Paź 2011, 18:51

Ja nie mialem z tym problemow, (nie jestem specjalista) oczywiscie cos tam sie zagnie, ale to jedna z mniej problematyczntch prac blacharskich :)
Pamietaj tylko ze nowy pas nie posiada mocowan do reflektorow i dodatkowo tez trzeba kupic belke wzmacniajaca, nie jest czescia pasa przedniego :sad: , no chyba ze kupiles kaplet :-P

Igraszki - 20 Paź 2011, 20:07

chyba komplet kupilem, tak mi sie wydaje, wszystko wyjdzie w praniu w nastepnym tygodniu, nie ma co gdybac: D ciekawy tylko bylem jak sie blotniki trzymaja pasa bo widzialem ze jakos jest to przymocowane i to nie sa srubki i to mnie zmartwilo lekko, no ale w takim razie trzeba probowac;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group