Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK5] Błąd P1000 i P0420

zabka35i - 25 Sty 2011, 14:26
Temat postu: [MK5] Błąd P1000 i P0420
Witam komputer wywala mi ten błąd P1000 (tzw kod gotowości) czyli wynika z tego że nie wszystkie czujniki zakończyły swój test. I ponoć rozwiązaniem jest reset komputera ale przecież w MK5 nie da się tego chyba zrobić. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić ?

Dodam jeszcze że świeci mi Check Engine i już od kilkunastu cyklów jazdy a po kilku cyklach powinien się zakończyć już test.

[ Dodano: Sro Sty 26, 2011 18:16 ]
Dobra P1000 znikneło ale mam błąd P0420 czyli wydajność katalizatora ponizej minimum. A wymiana katalizatora to drogi nteres i czy można np jakoś oszukać sondę by nie pokazywała tego błedu i nie świecił check ?

bidżej - 28 Sty 2011, 11:19

uniwersalny katalizator to koszt rzędu 400-500pln (patrz: allegro), kombinacja z sondą to chyba nie jest najlepszy pomysł - jej wskazania monitoruje komputer, jak mu się coś nie spodoba to będą kwiatki.
zabka35i - 28 Sty 2011, 18:03

oki. a jeszcze jedno pytanie czy u mnie będą dwie sondy czy jedna?
Marcin - 28 Sty 2011, 18:18

dwie, można kombinować z emulatorem na drugiej sondzie tak aby wskazania udawały obecność kata.
zabka35i - 28 Sty 2011, 18:45

No właśnie o tym myślałem by tak zrobić. A nie wiecie czy mogę wymienić sam kat czy jest on może razem z kolektorem i w tedy to już nie taka tania sprawa.
A ta emulacja to za pomocą czegoś takiego ?
Oszukiwacz sondy

Marcin - 28 Sty 2011, 19:32

Problem z katem jest taki, że jest on dokręcony do kolektora przez nietypową flanszę i wstawienie drugiego to lekka rzeźba, dodatkowo nie może być za długi bo jest w pionie (poszukaj sobie aukcji na allegro, jest ich pełno). Co do emulacji to chodziło mi o elektroniczną, bo to co podałeś to pierwszy lepszy tokarz zrobi za 20pln, czy to działa to nie mam pojęcia.
zabka35i - 28 Sty 2011, 19:49

A znasz może bliższe informacje o takiej emulacji ?
I czy też jest możliwe że to sonda podaje zły odczyt ?

Marcin - 28 Sty 2011, 20:15

zabka35i napisał/a:
A znasz może bliższe informacje o takiej emulacji ?

nie, na szczęście mnie to nie dotyczy. sprawdź co na to google.

zabka35i napisał/a:
I czy też jest możliwe że to sonda podaje zły odczyt ?

możliwe, ale trzeba by było to sprawdzić na diagnostyce komputerowej, jakie daje sygnały w porównaniu do pierwszej.

zabka35i - 28 Sty 2011, 20:19

To będę musiał odwiedzić diagnostykę bo mam Formidable ale on nie pokazuje odczytów z sondy. Wolałbym by to sonda była bo katalizator to chore pieniądze kosztuje
Marcin - 28 Sty 2011, 20:36

Jeśli faktycznie ten patent z tulejką działa to możesz spróbować, ale ja bym szukał tokarza który to zrobi za grosze.

Jak masz możliwość to wykręć kata i zobacz od góry czy wkład jest cały. Teoretycznie mam swojego kata leżakującego w garażu, musiałbyś jedynie dorobić mocowanie drugiej sondy.

zabka35i - 28 Sty 2011, 20:45

Niestety nie mam możliwości pod bokiem :) ale poproszę znajomego mechanika by to zobaczył i odezwę się. A póki co to dzięki za pomoc.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group