Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK2] Swieci się kontrolka Awaria:/

Szpila - 30 Gru 2010, 19:06
Temat postu: [MK2] Swieci się kontrolka Awaria:/
No to tak, dzisiaj sie wybralem na male zakupy i odpalam małą po 4 dniowym staniu w sniegu, a ona mi na złość po 20 minutach i przejechaniu dosłownie 700m...kontrolka "awaria" ((!)) się świeci. jak sie troche bardziej zagrzał to zgasła, a jak jechalem to sie zapalała co chwile (bardziej na wolnych obrotach) i gasła. Nakoniec jazdy to już calkiem zgasł silnik przy bramie:/ Wsumie to po jej zachowaniu nic nie zauważyłem zeby cos sie zmieniło od ostatniej 200 km wyprawy:) (po prawie 3 latach nie użytkowania), czasem tylko ma taki głośniejszy wydech. Macie jakieś pomysły co to może być?? Pomocy notw


płyn wporządku i czysty, olej jest :kaput:

Bezimienny - 30 Gru 2010, 19:33

Może sonda lambda?
Szpila - 30 Gru 2010, 19:39

a jest tam ona w ogóle:) jak mogę sprawdzić czy to na pewno sonda??
Stunt_Man - 30 Gru 2010, 19:39

Bezimienny napisał/a:
Może sonda lambda?

:zalamka:

Szpila - 30 Gru 2010, 19:42

Stunt_Man napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Może sonda lambda?

:zalamka:


to samo pomyślałem ale rozważam każdą propozycje

Bezimienny - 30 Gru 2010, 19:54

Napisałem tak bo pamiętam że mój kolega kiedyś miał podobny problem (tylko że w innym aucie, w golfie chyba to było) też zapaliła mu sie jakaś kontrolka o awarii a samochód działał normalnie, i pamiętam że mówił coś że przyczyną była sonda lambda, więc pomyślałem że to może taki sam problem.
Szpila - 30 Gru 2010, 20:12

Bezimienny napisał/a:
Napisałem tak bo pamiętam że mój kolega kiedyś miał podobny problem (tylko że w innym aucie, w golfie chyba to było) też zapaliła mu sie jakaś kontrolka o awarii a samochód działał normalnie, i pamiętam że mówił coś że przyczyną była sonda lambda, więc pomyślałem że to może taki sam problem.



spoko, dzieki za chęci ale w mk2 "chyba" nie ma sondy. Ogolnie to jestem wdzięczny za każdą propozycje. troche mnie to zmartwiło i nie wiem co robic:/

szczepan522 - 30 Gru 2010, 21:39

Szpila, sprawdź styki na zbiorniczku wyrównawczym od hamulca. Jak byś go odłączył ta kontrolka też będzie się świeciła, może masz po prostu zaśniedziałe styki ! ta kontrolka odpowiada bodajże jedynie za hamulce :) zobacz czy jak naciskasz hamulec to się zapala. zerknij jeszcze jakie masz obroty silnika na nierozgrzanym przy wciśniętym hamulcu :) ale głównie chodzi tutaj o podłączenie wtyczki do samego zbiorniczka.
JoeMix - 30 Gru 2010, 22:14

Szpila napisał/a:
kontrolka "awaria" ((!)) się świeci
To kontrolka hamulca:
1. Jest zaciągnięty ręczny lub popsuty czujnik przy dźwign (robi zwarcie do masy)
2. Jest za mało płynu w ukłądzie hamulcowym (sprawdz poziom w zbiorniczku na pompie) lub szlag trafił ten czujnik (np. się zatopił)
3. Bodajże w Mk2 ta kontrolka się zapala na czas pracy rozrusznika - zrobiło się zwarcie w automacie.

4. Kontrolka ma się nijak do silnika,,,

diodalodz - 31 Gru 2010, 01:33

JoeMix napisał/a:
To kontrolka hamulca:
1. Jest zaciągnięty ręczny lub popsuty czujnik przy dźwign (robi zwarcie do masy)
2. Jest za mało płynu w ukłądzie hamulcowym (sprawdz poziom w zbiorniczku na pompie) lub szlag trafił ten czujnik (np. się zatopił)
3. Bodajże w Mk2 ta kontrolka się zapala na czas pracy rozrusznika - zrobiło się zwarcie w automacie.

4. Kontrolka ma się nijak do silnika,,,

Jak czytałem ten temat miałem wrażenie że nie ma już dobrych ludzi na tym świecie . Pomyliłem się :)

Szpila - 31 Gru 2010, 10:35

JoeMix napisał/a:
Szpila napisał/a:
kontrolka "awaria" ((!)) się świeci
To kontrolka hamulca:
1. Jest zaciągnięty ręczny lub popsuty czujnik przy dźwign (robi zwarcie do masy)
2. Jest za mało płynu w ukłądzie hamulcowym (sprawdz poziom w zbiorniczku na pompie) lub szlag trafił ten czujnik (np. się zatopił)
3. Bodajże w Mk2 ta kontrolka się zapala na czas pracy rozrusznika - zrobiło się zwarcie w automacie.

4. Kontrolka ma się nijak do silnika,,,



ja myślałem ze ręczny to ma (P) kontrolkę, ale sprawdzę, Dzięki.

JoeMix - 31 Gru 2010, 10:42

To różnie bywa (P) jest od ręcznego (!) od poziomu płynu (O) od okładzin,,, te 2 pierwsze często występują zamiennie lub jako jedna kontrolka.
Szpila - 31 Gru 2010, 10:54

JoeMix napisał/a:
To różnie bywa (P) jest od ręcznego (!) od poziomu płynu (O) od okładzin,,, te 2 pierwsze często występują zamiennie lub jako jedna kontrolka.



aha, u mnie sa 2 osobno i nie zwsze sie swieci (!) jak reczny zaciągne a zawsze swieci sie (P). dobrze ze to forum jest mozna po dyskutować:) dzisiaj to zobacze co tam nie nie gra. Naj bardziej podejrzewam ze masa nie styka przy tym czujniku, bo auto długo stało nie jezdzone i mogło troche przy rdzewieć.

[ Dodano: Pią Gru 31, 2010 15:17 ]
no to tak, wsiadłem dzisiaj do auta odpaliłem, nic nie było dotkłem tylko kabelka ktory idzie do tego czujnika od hamulca recznego i od razu sie zapaliła! i juz nie gasnie. Tylko teraz to musze raczej wyjąć środek żeby sie tam dostac i cos z tym zrobić:/ a to nie na -10* :głowąwmur:

kostek88wjcz - 1 Sty 2011, 21:20

JoeMix napisał/a:
2. Jest za mało płynu w ukłądzie hamulcowym (sprawdz poziom w zbiorniczku na pompie) lub szlag trafił ten czujnik (np. się zatopił)
u mnie jest to samo :) i tez sie zastanawialem co jest grane .... i zauwazylem ze mam wyciek pompy hamulcowej
Szpila - 2 Sty 2011, 13:14

kostek88wjcz napisał/a:
JoeMix napisał/a:
2. Jest za mało płynu w ukłądzie hamulcowym (sprawdz poziom w zbiorniczku na pompie) lub szlag trafił ten czujnik (np. się zatopił)
u mnie jest to samo :) i tez sie zastanawialem co jest grane .... i zauwazylem ze mam wyciek pompy hamulcowej



kurde o tym zapomniałem, jeszcze dzisiaj to sprawdze:P

[ Dodano: Nie Sty 02, 2011 16:00 ]
Płyn jest na min. i to może być właśnie to, jeszcze jak troche wtyczka poruszałem co jest przy zbiorniczku od płynu to zgasła, ale płyn i tak doleje:) czujnik od ręcznego juz chyba nie bo jak zgasła kontrolka to znów próbowałem poruszać nim i wtyczką, reczny pare razy zaciągłem ale nie paliła się. Po prostu musiał to być zbieg okoliczności że jak go ruszyłem to sie zapaliła od razu:/

[ Dodano: Pią Sty 21, 2011 14:51 ]
:głowąwmur: :głowąwmur: płynu mało było :głowąwmur: :głowąwmur: Dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group