Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - Kable

mózg - 20 Mar 2005, 12:51
Temat postu: Kable
Właśnie kompletuje do swojej fiestki audio. Mam zamiar zrobić to wten sposób,że na przód 13ki w drzwi, gwizdki, a z tyłu skrzynka basowa zasilana przez wzmacniacz.I mam pytanie:ile potrzeba kabli aby połączyć taki zestaw i jakie kable dać do wzmacniacza i głośników, żeby było dobrze.Na kablach się zupełnie nie znam więc prosze o rade. Pozdrawiam.
K0zi - 20 Mar 2005, 16:08

jak wiosna zagosci na dobre to tez sie biore za audio
i podobnie jak kolega nie wiem jakiej srednicy kabelki zastosowac ??

molu - 20 Mar 2005, 16:53

Przekroj kabla w zaleznosi od mocy RMS wzmaka 8)
Do wzmaka w bagazniku: 5 metrów + i 5 metrow chinch :)

rozzz - 21 Mar 2005, 00:51

Witam: Moja skromna rada:
Przekrój kabla zasilającego nigdy nie jest za duży!! 4mm ciągnięte bezpośrednio od aku (oczywiście z bezpiecznikiem przy samym aku) powinno wystarczyć dla przeciętnego wzmacniacza. Nie można zapominać także o przewodzie masowym. Nie może być mniejszy niż zasilający. Z masą są dwa rozwiązania: albo ciągnąć od aku, albo znaleźć dobry punkt masy w bagażniku. Przy niższych mocach wzmacniacza (mniejszym prądzie) dopuszczalne jest to drugie rozwiązanie. Jednak ciągnąc przewód + warto pociągnąć też masę. Przewód (linka) 4mm kosztuje ok 1,50 zł za mb.
Do tego trzeba pociągnąć przewód sterujący zalączaniem wzmacniacza (podlączamy go do wyjścia w radiu "automatic ant", "remote"itp) wystarczy 1mm.
No i oczywiście przewodu sygnałowe typu "cinch" w zależności od ilości kanałów.
Być może "na dniach" napiszę coś więcej na ten temat i mam nadzieję że będzie to zamieszczone na FKP
W razie pytań proszę na PW
Pozdrawiam rozzz

mózg - 21 Mar 2005, 16:58

Ta odpowiedź prawie mi wystarcza, ale mam taki problem, że pierwszy raz bede sam robił instalacje audio w samochodzie i kompletnie jestem zielony w tym temacie. Chodzi mi o długości i przekroje wszystkich potrzebnych mi kabli(i podłączenie)do wykonania takiej instalacji jak w poście otwierającym ten temat. Z góry dzięki i pozdrawiam.
Rasta - 21 Mar 2005, 18:05

4mm to zdecydowanie zam ało!

Ja do swojego audio zakupiłem 20mm.
Plus i minus pod aku.
Do głośników 2,5mm
Do suba 4mm
Sygnałowe kable muszą być jak najlepsze.
5m do przednich głośników i 5m do suba.
No i unikaj zestwów z Allegro lub MediaMArkt!
To kupa.
Jeślli chcesz aby to dobrze grało to każdy element jest istotny.
Możesz mieć najlepsze głośniki wzmacniacz i sub, a jak będziesz miał kiepskie kable to i tak to nie zagra :!:
Więc na kablach nie oszczędzaj :!:

Kurtus - 21 Mar 2005, 22:57

Rasta napisał/a:
4mm to zdecydowanie zam ało!

Ja do swojego audio zakupiłem 20mm.
Plus i minus pod aku.
Do głośników 2,5mm
Do suba 4mm
Sygnałowe kable muszą być jak najlepsze.
5m do przednich głośników i 5m do suba.
No i unikaj zestwów z Allegro lub MediaMArkt!
To kupa.
Jeślli chcesz aby to dobrze grało to każdy element jest istotny.
Możesz mieć najlepsze głośniki wzmacniacz i sub, a jak będziesz miał kiepskie kable to i tak to nie zagra :!:
Więc na kablach nie oszczędzaj :!:


Ja od mojego lakiernika dostalem glosnikowe 6mm :D okolo 10 metrow firmy nakamichi hi-end,ktore wyjol z doszczętnie skasowanego mercedesa.Fakt faktem im grubsze tym lepsze

molu - 21 Mar 2005, 23:21

Dokladnie 4 mm to malo chyba ze na 1600W boshmana ;) :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group