Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Wskaźnik paliwa - nie działa

wilk - 30 Lis 2010, 21:17
Temat postu: [MK3] Wskaźnik paliwa - nie działa
witam, mam mały / duży problem: nie działa mi wskaźnik benzyny :(
jest to dla mnie uciążliwy problem bo w sytuacjach kiedy bym nie chciał zawsze kończy mi się benzyna.
Co może być tego przyczyną?

Mam fieste mk3 z 91r. POMOCY :piwkowanie:

Rebel - 30 Lis 2010, 21:21

Bez obrazy, ale chcę jedną rzecz wykluczyć. Zalałeś auto porządnie czy podlewasz na pusty bak po 20zł?
wilk - 30 Lis 2010, 21:23

szczerze to wlałem za 50 zł ale poprzedni właściciel wspominał o niedziałającym wskaźniku :)
Rebel - 30 Lis 2010, 21:25

hmm no to trzeba sprawdzić wszystko na drodze licznik ---> pływak. Ciężko wróżyć co może być nie tak.
matrix-1990 - 30 Lis 2010, 21:38

nie działa w jakim sensie? nie idzie nic do góry? czy zatrzymało się w jakimś jednym miejscu?
wilk - 1 Gru 2010, 00:19

wskazuje poziom paliwa zerowy :)
JoeMix - 1 Gru 2010, 07:59

Było o tym już nie raz, musisz odkopać pod kanapą przewody, namierzyć ten od wskaźnika, przebić izolację szpilką i dotknąć do masy na włączonym zapłonie - jak wskazówka poleci na max to poleciał pływak w zbiorniku, jak się nie ruszy to wskaźnik zepsuty, lub ów przewód który kułeś,,, (przez zepsuty wskaźnik rozumiem zepsuty wskaźnik, brak zasilania itp)
Peedro - 1 Gru 2010, 08:13

masz licznik dzienny kilometrów? pewnie tak. jak zatankujesz, zapamiętaj ile litrów wlałeś. Ustal sobie że pali powiedzmy średnio te 10l/100km, i sugeruj się licznikiem dziennym kilometrów. Mi nie działał wskaźnik jak należy, to w ten sposób jeździłem i nigdy mi nie brakło paliwa.
wilk - 1 Gru 2010, 10:51

JoeMix napisał/a:
Było o tym już nie raz, musisz odkopać pod kanapą przewody, namierzyć ten od wskaźnika, przebić izolację szpilką i dotknąć do masy na włączonym zapłonie - jak wskazówka poleci na max to poleciał pływak w zbiorniku, jak się nie ruszy to wskaźnik zepsuty, lub ów przewód który kułeś,,, (przez zepsuty wskaźnik rozumiem zepsuty wskaźnik, brak zasilania itp)


dzieki cos sprobuje z tym zrobic.

Peedro napisał/a:
masz licznik dzienny kilometrów? pewnie tak. jak zatankujesz, zapamiętaj ile litrów wlałeś. Ustal sobie że pali powiedzmy średnio te 10l/100km, i sugeruj się licznikiem dziennym kilometrów. Mi nie działał wskaźnik jak należy, to w ten sposób jeździłem i nigdy mi nie brakło paliwa.


no i wlasnie z tym jest problem, bo jest np taki dzien ze chce sie pobawic fiescina i troche wiecej mi spali... a licznik to licznik, nie powinien sie mylic. :) ale dzięki za chęci :)

[ Dodano: Pią Gru 03, 2010 21:39 ]
mam jeszcze jedno pytanie, czy jak troche wiecej dacie gazu WSKAZNIK tak diametralnie skacze? nawet ponizej zera? :V:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group